Fototapetai – šiuolaikiniai interjero akcentai

fototapetaiModernūs šiuolaikiniai fototapetai padeda kurti išskirtinį namų interjerą. Fototapetai pastaruoju metu vis labiau populiarėja, jų pasirinkimas tikrai didelis. Fototapeto pagalba galite praplėsti kambario erdvę, sukurti atitinkamą aplinkos nuotaiką. Nors interjere fototapetai naudojami jau gana seniai, bet visų šiuolaikinių jų panaudojimo galimybių tikrai dauguma nežino. Pavyzdžiui, fototapetais galima dekoruoti ne tik sienas, bet ir baldų dalis.

Mūsų dienomis parduodami fototapetai smarkiai skiriasi nuo sovietinių vaizdų, anksčiau net nebūdavo aišku ar tai fotografijos, ar piešiniai. Pasirinkimas taip pat buvo skurdus – elniai arba lokiai, kriokliai arba miško proskynos. Visa tai dabar pakeista iš tiesų meniškomis fotografijomis arba žinomų dailininkų paveikslų motyvai ir pan.

Fototapetai paprastai klijuojami ant atviros ir neužstatytos sienos, kuri turėtų būti gerai apšviesta. Fototapetus galima klijuoti įvairios paskirties kambariuose. Pavyzdžiui, virtuvėje, be to pasirinktais gėlių ar valgių motyvais galima dekoruoti netgi virtuvės spinteles. Darbo kambariui galite rinktis ramiai nuteikiančius kalnų vaizdus, pavyzdžiui, savo kelionių prisiminimus. Vaikų kambarius dekoruokite jų mėgstamų personažų atvaizdais. Pastaruoju metu fototapetus galima pastebėti netgi viešosiose patalpose: restoranuose, kavinėse, sporto klubuose ir biurų patalpose. Tai padeda sukurti išskirtinę ir klientams patrauklią verslo erdvę.

Jeigu apsisprendėte savo kuriamo interjero akcentui pasirinkti fototapetą, kiekvienas tai galite padaryti pagal savo piniginės dydį. Pigiausi yra popieriniai fototapetai. Jie spausdinami ant popieriaus ir klijuojamas iš atskirų detalių. Jų kokybė paprastai būna labai gera, o spalvos ryškios. Šie fototapetai tepami specialiais klijais ir klijuojami ant sienos. Ties siūlėmis 1–3 milimetrus užleidžiami vienas ant kito. Klijuojant šiuos fototapetus, paprastai susidaro oro pūsles, didesnes reikėtų išlyginti, o mažos raukšlelės paprastai džiūdamos išnyksta pačios. Jeigu į tokius fototapetus žiūrėsite iš nedidelio atstumo, matysite jų sujungimus, be to gali būti sudėtingiau suderinti jų raštą. Į tokius fototapetus patartina žiūrėti iš kuo toliau – tada atsiveria tikrai įspūdingas vaizdas.

Prabangiam interjerui, renkantis brangesnius variantus, ypač tiktų fototapetai, pagaminti flizelino pagrindu. Paprastai ant sienos jie klijuojami vertikaliomis juostomis, glaudžiant kraštą prie krašto. Klijais tepama tik siena, tada pridedamos fototapeto juostos. Flizelino pagrindas yra labai stabilus, tad klijuojant nesusidaro pūslės. Išdžiūvus siūlės labai gerai susilieja, jų praktiškai nematyti. Šie fototapetai taip pat pasižymi puikia kokybe. Jie gerai atrodo ir iš toli, ir iš arti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.