Įvertino savo kailiu: vienas mėnuo su išmaniomis sistemomis namuose

protingos sistemosPasakyti, kas yra protingos sistemos ir išmanus namas lengviau, kai tokius dalykus pabandai praktikoje. Galbūt dabar tai dar tebėra retenybė ir protingo namo sistemas sau gali leisti tik išties pasiturintys ir tokius sprendimus labai vertinantys žmonės, tačiau ateityje šie sprendimai bus prieinami ir didesniam ratui žmonių. Vilnietė jaunos šeimos mama sutiko išbandyti išmanaus namo sistemas ir pateikti savo įspūdžius, koks jausmas, kai namai tampa protingesni kartais ir už tave patį.

Pirmoji pažintis – kas yra protingo namo sistema?

Kas yra protingo namo sistemos, vilnietė dabar gali apibūdinti savais žodžiais: „Pirmoji pažintis visada yra iš popierėlio, iš interneto. Jeigu yra laiko, bandai susidaryti įspūdį, skaityti. Išties, akivaizdu IT srities terminai dar nėra prigiję Lietuvoje, nes sunku suprasti kai kuriuos ir paprastus dalykus, apibūdinančius išmanias sistemas namams. Tačiau visgi ir iš aprašymų supratau, kad išmanūs namai – tai visos kažkokiu būdu apjungtos sistemos vienoje vietoje“, – sako vilnietė. Kaip jos įspūdžiai keitėsi tuomet, kai prasidėjo reali pažintis?

Lyg iš fantastikos filmų: kaip veikia ismanaus namo sistema?

Vilnietė pripažįsta, kad išmanaus namo sistema veikia labai paprastai, kartu tai primena fantastinius filmus apie ateitį. „Gal ne be reikalo kai kurie filmai vadinami mokslinės fantastikos, kas reiškia, kad juose rodomi galimi ateities išradimai. Dar paauglystėje žiūrėdavau per BTW rodomą filmą apie berniuką – išradėją kuris filmuodavo visus namus ir juos buvo modernizavęs. Tai buvo prieš 20 ar daugiau metų, o šios sistemos namams dabar yra realybė. Kaip tai atrodo? Viskas sujungta į vieną kontrolės mechanizmą, ir viską galiu kontroliuoti prie liečiamojo centrinio valdymo skydelio, su nuotolinio valdymo pultu arba per išmanųjį telefoną. Nors pastarasis atvejis turėtų būti patogiausias, bet man iš tikro to jau per daug. Ir taip telefone labai daug visokių dalykų telpa, norisi šiek tiek jį atriboti bent nuo namų, tuo pačiu ir šiek tiek pasaugoti. Bet labai smagu, kai gali valdyti visas užraktų sistemas, domofonus, signalizacijas, apšvietimą, muziką, garsą, skalbyklę, jungiklius, ventiliaciją, žaliuzes ir roletus, viską, kas tik yra prietaisai, kurių įjungimui reikia žmogaus rankos. Dabar viskas vienoje vietoje. Aišku, didžiausias komfortas yra gulint lovoje paspausti pultelį ir išjungti šviesą“, – dalijasi įspūdžiais apie išmanias namų sistemas moteris.

Apibendrino rezultatus: kuom naudingos išmaniojo namo sistemos?

Turbūt kiekvienam aktualu, kokias problemas išsprendžia išmaniosios namų sistemos, ir kuo jos iš tiesų naudingos. Ar tai tik madingas daikčiukas, glostantis savimeilę, kad turi kažką, neatsiliekančio nuo laikmečio? Ar tai išties gyvenimą lengvinantis, naudą nešantis dalykas? Vilnietė tikina, kad per mėnesį ji įsitikino, jog čia naudinga sistema: „Pajaučiau, kad namuose dabar visada dega tik tiek šviesų, kiek jų reikia. Būdavo, pasigaminame valgyti virtuvėje, nešame į svetainę, o šviesos tiek virtuvėje, tiek koridoriuose dega. Nė vienas nenorim pertraukti valgymo, stotis ir visko išjungti, be to, žinome, kad už pusvalandžio vėl eisime. Su pulteliu iškart tokių problemų nekyla, viską išjungiam. Pamiršau paminėti, kad labai patiko ir pilnai reguliuojamos šildymo sistemos. Kas leidžia labai lengvai kontroliuoti šilumą, užtikrinti maksimalų komfortą ir efektyvumą. Manau, taip daug sutaupome. Pasakyti, kiek gali kainuoti išmanių namų sistemos įdiegimas, kol kas sunku, nes čia priklausys nuo to, kokio tipo sistemą namams diegsite, ką ji apjungs, kaip bus valdoma ir pan.“, – pasakoja vilnietė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.