Kada įrenginėti rekuperatorius?

rekuperatoriusVisos problemos įrenginėjant namus kyla dėl to, kad nesilaikoma darbų eiliškumo. Pirmiausiai išklojamas parketas, tada dažomos sienos? Blogai… Pirma padaromos gipso kartono lubos, o tik tada galvojama, kur bus jungikliai ir laidai? Tragedija. Panašiai nutinka ir su rekuperatoriumi, kuriam desperatiškai ieškoma vietos vienoje iš palėpių.

Kada reiktų įrengti rekuperatorius?

Pirmiausia, reikia suprasti, kad pats rekuperatorius yra tik vienas iš vėdinimo sistemos sraigtelių. Svarbiausias vaidmuo čia tenka vėdinimo sistemos elementams. Kur nutiesti vamzdžiui oro cirkuliacijai, kad viskas veiktų tobulai?

Specialistai nesutaria dėl vieningos nuomonės, tačiau dabar vėdinimo sistemos yra daromos tiek ant lubų, tiek grindyse. Jei norite ortakių grindyse, pamąstykite apie tai prieš liedami perdangas, o gal net ir plokštinius pamatus.

Jei ortakiai bus sienose, be abejonės reikės pamąstyti apie pakabinamas lubas, kurios užmaskuotų vamzdžius.

Rekuperatorius gali būti pastatomas ir paskutinėje vietoje, tačiau vamzdynas orui turi būti išvedžiotas dar ankstyvosiose namo statybos ar remonto stadijose.

Prieš statydami vidines sienas, suplanuokite, kur bus vamzdžiai. Jei namas nėra naujos statybos, teks pasistengti labiau, nes reikės pasukti galvą, kurioje vietoje daužyti sienas, kur stovės ventiliacinės angos su grotelėmis ir t.t. Pakabinamos lubos – vienas iš efektyvesnių problemos sprendimo būdų, nes viskas pakabinama po lubomis. Taip pat tai labai patinka ir elektrikams, kuriems nereikia daug dirbti su sienomis ir laidais.

Rekuperatorius statomas specialioje patalpoje, nes jis veikia ne visiškai tyliai. Dėl šios priežasties miegamajame jo nepastatysi – reikia tai daryti katilinėje arba garaže. Vietą reikia numatyti iš karto ir pasiruošti – atsivesti elektrą, sutvarkyti visus vamzdynus. Juk reikia dviejų vamzdžių: vienu ateina oras iš kambario, o kitu siunčiamas šviežias rekuperatoriuje pašildytas ir apvalytas oras iš išorės. Elektros reikia ir kiekviename kambaryje, kur turi veikti ventiliatoriai, varinėjantys orą. Brangus sprendimas, tačiau pasiteisinantis – automatizuota rekuperavimo sistema. Tiesa, tam dar reikės įrengti ir šilumos daviklius, kurie matuotų kambario temperatūrą ir galėtų atpūsti vėsesnį orą. Tai nepigus malonumas, todėl viską reikia labai gerai apgalvoti. Savamokslis meistras tokios sistemos tiesiog neįrengs, tad pasruoškite investicijoms, kurios atsiperka – apie šildymą galėsite beveik užmiršti (prisiminsite, kai lauke bus -30 laipsnių šalčio…).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.