Kaip gali būti parengiamas kaimo plėtros projektas?

projektas kaimo plėtraiProjektų rengimas kartais tam tikru iššūkiu, ypatingai tuomet, jei neturima tam įgūdžių. Jei turi būti parengiamas projektas kaimo plėtrai, reikės įdėti šiek tiek pastangų, kad būtų galima užtikrinti tinkamą projekto parengimą. Taigi, ką svarbiausia žinoti apie šiuos projektus?

Kaimo plėtros projektų tikslai

Galima išskirti keturias kaimo plėtros projektų rūšis:

 • Miško įveisimas ne miško žemėje;
 • Vidinė ūkių žemėtvarka;
 • Ūkininko sodybos vietos parinkimas;
 • Kompleksinis kaimo plėtros projektas.

Ką svarbu žinoti apie kiekvieną kaimo plėtros projekto tipą?

 • Jei siekiama įveisti mišką ne miško žemėje, svarbu suformuoti žemės plotus, kuriuose gali būti įveisiamas miškas. Miškas gali būti įveisiamas tokiose vietovėse, kuriose ūkininkauti yra mažiau palanku. Paprastai yra parenkamas toks dirvožemis, kurio naudingumas yra mažesnis nei 32 balai. Miškas gali būti įveisiamas apleistuose plotuose, kuriuose žemė nebuvo dirbama daugiau nei penkerius metus;
 • Ūkių vidinės žemėtvarkos projektai leidžia suplanuoti racionalų sklypų panaudojimą. Gali būti planuojama, kaip pagerinti žemę, numatyti sėjomainos tipą, ir t.t.
 • Ūkininko sodybos vieta yra parenkama atsižvelgiant į tai, kokia yra ūkininko veikla;
 • Kompleksiniai kaimo plėtros projektai yra rengiami tuomet, kada norima atlikti tam tikrus pakeitimus žemės sklype, kada norima atlikti keitimus vienoje sodyboje ar viso kaimo teritorijoje. Gali būti numatomos statybos, komunikacijų ir kitų objektų išdėstymas.

Kas gali rengti kaimo plėtros projektus?

Tai priklauso nuo to, koks yra projektų įgyvendinimo mastas. Jei ūkininkas siekia įgyvendinti projektus savo privačioje teritorijoje, jis gali pats suplanuoti, kas turi būti atliekama. Tuo atveju, jei projektų įgyvendinimo maustas yra didesnis, kaimo plėtros projektus gali parengti savivaldybės administracijos direktorius.

Projekto rengimo etapai

 • Pirmiausia yra pateikiamas prašymas;
 • Savivaldybės vyriausiasis architektas turi išduoti planavimo sąlygų sąvadą;
 • Pasirenkamas projekto rengėjas;
 • Projektas derinamas, tikrinamas ir tvirtinamas.

Kas finansuoja kaimo plėtros projektus?

Galimybės gali būti dvi: kaimo plėtros  projektą gali apmokėti projekto iniciatorius arba projektas gali būti finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Projektus gali parengti ir specialistai

Tam tikrais atvejais savarankiškai parengti projektus gali būti pernelyg sudėtinga, todėl čia gana dažnais atvejais yra kreipiamasi į specialistus, kurie gali parengti reikalingą projektą. Galima būti užtikrintiems, kad specialistai pasirūpins, jog projektas būtų tinkamai parengiamas, ir jums neteks nerimauti dėl galimų netikslumų ar klaidų. Įsitikinsite patys, kad bendrovių, siūlančių parengti kaimo plėtros projektus, yra tikrai daug, tad kiekvienu atveju galėsite rasti tinkamiausių pasiūlymų.

Parengti projektą nebus labai sudėtinga, jei turėsite pakankamai daug reikalingos informacijos. Taigi, visada verta pasikonsultuoti su specialistas, o tuo atveju, jei savarankiškai parengti projektą bus pernelyg sudėtinga, šią užduotį galėsite patikėti specialistams.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.