Kaip išvengti Graikijos likimo?

paskolosEuropos vadovai ir žiniasklaida jau seniai nerimsta dėl to, kas vyksta Graikijoje. Šią šalį jau ištiko bankrotas, kurį sukėlė paskolos. Tačiau kreditai – tai finansinės pagalbos, o ne žlugdymo priemonė. Graikijos situacija tobulai atspindi riziką, kurią kelia neatsakingas ir neapgalvotas skolinimasis. Už tai, kad kreditai neatliktų meškos paslaugos, yra atsakingi patys besiskolinantieji.

Europos vienybė – ir džiaugsme, ir skurde 

Graikijai teiktos bei tebeteikiamos paskolos sudarytos ir iš Lietuvos Respublikos piliečių prakaito. Tačiau tai – ne vienintelis dalykas, jungiantis šias dvi valstybes. Akivaizdu, kad Europos Sąjungos narės ryžtingai siekia išlaikyti vienybę, todėl gelbsti viena kitą esant netgi visiškai beviltiškai situacijai. Deja, graikai ir lietuviai panašūs ne vien dėl šios narystės. Dar vienas bendrumas – susiviliojimas greitos paskolos privalumais.

Tyrimai atskleidžia, kad jei Lietuvos gyventojai susidurtų su neplanuotomis 230 eurų vertės išlaidomis, jie smarkiai pasimestų. Tam, kad galėtų stabilizuoti finansinę padėtį, lietuviai kreiptųsi į kreditus teikiančias įmones. Jų negąsdintų jokia paskolos sutartis – netgi tokia, kurioje būtų nurodytos itin didelės palūkanos.

Tokia mūsų šalies situacija išties panaši į Graikijos. Lietuvoje virš 160 tūkstančių žmonių gauna mažiau pajamų, nei siekia minimalus darbo užmokestis. Todėl net 100 tūkstančių piliečių kartą ar daugiau yra pasinaudoję paskola. Jiems tokia paslauga leidžia susidoroti su pačiomis įvairiausiomis išlaidoms. Jie, kaip ir Graikija, retai tesusimąsto apie pavojus, kylančius, jei paprastieji kreditai ar paskolos su uzstatu negrąžinamos laiku. Tačiau išvengti nemalonumų yra išties paprasta. Geriausias apsaugos būdas – sąmoningai priimami sprendimai.

Skolą lemia ne burtai

Praėjus vos keliems šio amžiaus metams, Europa susidūrė su itin didele finansine krize. Jos metu susidarė palankios skolinimo sąlygos. Per kelerius metus greitos paskolos tapo aktualios tiek graikams, tiek lietuviams, tiek kitų valstybių gyventojams. Šuo metu Graikija įvairiems kreditų teikėjams skolinga apie 240 milijardų eurų. Dėl skolos grąžinimo dabar kovojama itin aktyviai.

Vakarų kultūros lopšio atstovų galėjo laukti ir kitoks likimas. Tačiau jį valdo ne kokie nors mistiniai burtai ar galios, o žmonių sąmoningumas. Taigi, jei paskolos jums atrodo bloga lemiantis reiškinys, smarkiai klystate. Be kreditų daugybė žmonių negalėtų ne tik įsigyti naujų, reikalingų pirkinių. Jiems būtų sunku padengti gydymo, remonto išlaidas. Be to, kreditai padeda įsikurti nuosavuose namuose ir pasirūpinti verslo sėkme.

Vienas paprasčiausių sprendimų, padedančių įvertinti skolinimosi poreikį ir galimybes, yra naudojimasis paskolos skaiciuokle. Tikėtina, kad ja naudojosi ir graikai. Tačiau jie nesugebėjo kritiškai įvertinti ateities nenuspėjamumo ir siekė gyventi tik šia diena. Tam, kad toks likimas neištiktų jūsų, verta gerai pagalvoti, ar už kelių mėnesių, metų vis dar galėsite džiaugtis stabiliomis, pakankamomis pajamomis. Derėtų nepamiršti, jog grąžinti teks ne tik paskolos pagrindą, bet ir palūkanas.

Mažiausiu pavoju galite pasirūpinti iš anksto. Net jei kai kas nuolat kartoja: „Žinai, paskolos tau dabar reikia bet kokiu atveju“, verta tenkinti tik ypatingus finansinius poreikius. Kreditas negali jūsų išgelbėti nuo priklausomybės ar bedarbystės. Tai – tarsi lopas, patikimai, tačiau laikinai uždengiantis dideles problemas. Todėl tik optimalaus dydžio paskola už mažiausias palūkanas gali užtikrinti saugią pagalbą.

Kol graikai nemiega naktimis, svarstydami apie neapgalvoto skolinimosi pasekmes, lietuviai gali prieiti prie savų išvadų. Tiek valstybei, tiek paprastam jos piliečiui paskolos gali būti tiesiog nepakeičiamos. Tai – ir finansinio, ir psichologinio, ir netgi fizinio saugumo priemonė. Tačiau pamiršti apie įsiskolinimą gali tik tie, kurie apie rytojų žino viską – o tokie žmonės neegzistuoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.