Kaip susikurti svajonių virtuvę arba iš ko gali būti gaminami stalviršiai?

stalviršiaiVirtuvės planavimas prasideda virtuvės viziją perkeliant ant popieriaus. Dizaineris, arba Jūs pats, stengsis virtuvę sukurti tokią, kokios Jums reikia: stilingą arba komfortišką, funkcionalią arba erdvę, minimalistinę arba iššaukiančią, kaimiško arba aukštųjų technologijų stiliaus ir t.t. Šiuolaikiniai stalviršiai virtuvėje užima kone svarbiausią vietą kalbant apie funkcionalų darbinį paviršių.

Gamintojai siūlo keliolika medžiagų stalviršių gamybai, iš kurių populiariausi šie:

  • Lieto (dirbtinio) arba natūralaus akmens (granito, marmuro, onikso). Dirbtinio akmens stalviršio privalumu laikyčiau lengvo atnaujinimo ir pakeitimo galimybe bei paviršiaus įbrėžimo (jie nėra atsparūs įbrėžimams) pašalinimo galimybe: tiesiog pašveitus. O štai natūralaus akmens stalviršius lengva ne tik atpažinti, bet ir prižiūrėti; yra patvarūs; jų įvairi spalvų paletė. Pvz., granito stalviršiai, laikantis gamintojo nurodymų, turi būti impregnuoti; jie labai brangūs, tačiau, kaip teigia ekspertai, tai tvirčiausias ir tinkamiausias akmuo stalviršio gamybai. Šie stalviršiai nesibraižo, lengvai valosi bei negeria į save jokių skysčių; juos įmanoma perpoliruoti. Marmuro stalviršiai turi didesnį atspalvių pasirinkimą negu granitas. Oniksas pasižymi netikėtais atspalvių kontrastais, todėl vadinamas prabangiu akmeniu. Kadangi oniksas yra marmuro rūšis- jo priežiūra tokia pati kaip ir marmuro stalviršių.
  • Natūralios medienos, tokios kaip ąžuolo, uosio, beržo ir kt. Gamintojai siūlo gaminti iš vientisos medžio masyvo medienos, todėl nėra sujungimo žymių; mėgstantiems natūralumą- stalviršis gali būti alyvuojamas natūraliomis alyvomis. Kas kelis metus gamintojas rekomenduoja atnaujinti paviršių jį alyvuojant; už papildomą mokestį gamintojai siūlo papildomą lakavimą, kuris didina atsparumą įvairiems pažeidimams; ribotas spalvų pasirinkimas.
  • Laminuoto medžio drožlių plokštės stalviršiai. Jie lengvai prižiūrimi ir valomi; lengvai pagaminami, transportuojami bei sumontuojami; stilistiškai universalūs kadangi siūlo didelį spalvų pasirinkimą. Tačiau neatsparūs mechaniniam poveikiui dėl plono išorinio dekoratyvinio sluoksnio (gana pažeidžiami); yra ribotų matmenų; matomas jungimas; minimali apdirbimo galimybė.

Stalviršiai gali būti gaminami ir iš kitų medžiagų: plytelių, kitų akmens rūšių (smiltainio ar travertino), kvarco ar net metalo bei stiklo.

Taigi, stalviršiai, atliekantys ne tik estetinės detalės vaidmenį kiekvienoje virtuvėje, yra neatsiejama jos dalis, o natūralaus akmens stalviršiai traukia akį savo spalvomis, dizaino sprendimais, atsparumu mechaniniams pažeidimams bei ilgaamžiškumu. Tad belieka apsispręsti: ar norite virtuvę vis pakeisti nauju stalviršiu, nes jis susibraižė, tapo sunku jį prižiūrėti, ar stengsitės investuoti į natūralumą, lengvą priežiūrą bei ilgaamžiškumą?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.