Kineskopiniai ir LCD – SMART televizoriai?

SMART televizoriaiŽmonės labai mėgsta savo daiktus. Kai kurie juos tiesiog dievina ir niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad jie morališkai paseno. Toks jausmas užklumpa tada, kai pamatote šiuolaikišką žmogų su senu Nokia mobiliuoju telefonu, tvirtinančiu, kad jam reikia tik skambinti. Arba kai kažkas važinėja sena Lada (nekalbame apie tuos, kurie tai daro lenktynėse arba specialiuose kolekcininkų renginiuose). Toks pats jausmas užplūsta pamačius gana seną kineskopinį televizorių, kuris veikia puikiai, bet žmogus negali pasinaudoti visomis šiuolaikinės televizijos galimybėmis.

Dabar madoje yra SMART televizoriai. Jie netrukus visi bus tokie, nes technologijos, padarančius paprastus televizorius išmaniaisiais vis pinga. Smart televizoriai yra tokie, nes gali prisijungti prie interneto, atsisiųsti atnaujinimus automatiškai, juose galima įdiegti tam tikras programėles, žaisti žaidimus, naršyti internetu, žiūrėti filmus iš planšetinio kompiuterio ar kito įrenginio be jokių laidų ir t.t.

Kineskopinis televizorius to tikrai negali padaryti. To negali net didžioji dauguma LCD televizorių, o jie tikrai dar neblogos būklės ir rodo puikiai. Tiesa, elektros suvartoja irgi daug…

Gera naujiena yra ta, kad dabar galima susikurti savo SMART televizorių. Reikia tik pastatyti dar vieną nedidelį priedėlį – Android TV dėžutę. Tai specialus įrenginys, kuriame įdiegta Android operacinė sistema. Dėžutė turi bevielį ryšį, todėl gali prisijungti prie interneto. Pati dėžutė monitoriaus neturi, todėl jį atstoja televizorius. Čia tas pats, kas prijungti prie televizoriaus DVD grotuvą – įkišate kelias jungtis ir viskas.

Didžiausia problema kineskopiniuose televizoriuose yra HDMI jungtis, per kurią jungiamos tos Android TV dėžutės. Paprastai kineskopinis turi senesnio tipo SCART kabelį. Tačiau tai nėra didelė problema, nes dabar galima įsigyti specialų konverterį, kuris kišamas į SCART jungtį ir perduoda HDMI formatu ateinančius garso ir vaizdo signalus. Dar viena problema yra ta, kad kineskopiniame televizoriuje SCART jungtis dažniausiai yra tik viena, dėl to įjungus konverterį nebelieka vietos skaitmeninės TV priedėlio jungčiai. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą, nes TV dabar galite žiūrėti ir internetu. Žodžiu, galimybių iš senojo televizoriaus padaryti jį išmaniuoju tikrai yra. Kiek tai kainuoja? Android TV dėžutė kainuoja apie 60 eurų, o konverteris – apie 30-40 eurų, tad už 100 eurų turėsite Smart TV savo namuose ir su senuoju televizoriumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.