Markizės: jūsų poilsiui, įkvėpimui ir privatumui

markizes kainaTerasos – ypatinga namų, o dabar ir darbo vietų zona, kurioje galima kelioms minutėms atitrūkti nuo supančios rutinos. Prie to dar pridėkite gardžios kavos ar arbatos puodelį, minkštą supamą kėdę ir štai  atėjo jūsų atpalaiduojančios minutės pertraukėlė. Jei visgi dar neturite, tačiau trokštate tokio įkvepiančio poilsio kampelio, tam puikiai tiks lauko markizes, juolab, kad markizes kaina itin patraukli.

Įvairios markizės pagal jūsų poreikius

Dabar galite išsirinkti įvairių markizių rūšių, viskas priklauso nuo jūsų norų ir poreikių. Patys galėsite išsirinkti dizainą, spalvas, raštus ir reikiamą dydį. Jei pabodo anksti ryte tiesiai į akis spingsinti saulė, o dar norisi miego, šią bėdą puikiai gali išspręsti markizes langams. Be to, tai sumanus sprendimas, norint išvengti vasariškos kaitros, kuomet pastato langai atsukti į pietinę pusę. Tuomet nesvarbu, ar gaminate ir tvarkotės namus, ar plušate darbe, jums galvoje knibžda tik viena mintis – vėsumos! O kai karšta ir tvanku, sunku susikoncentruoti ties rimtesniais darbais. Vadinasi belieka įsimontuoti markizes.

Neretai kieme atsiranda koks laisvas kampelis, kuriame norisi įrengti jaukią terasą. Markizes terasoms tam idealiai tinka, kadangi jos tvirtinamos tiesiog prie pastato sienos. Įsirengę tokią terasą, čia galėsite leisti laiką su šeima bei draugais. Be to, markizės terasoms itin mėgstamos ir kavinėse, restoranuose. Juk nesinori, kad klientai sėdėtų saulės kaitroje ar mirktų vasariškame lietuje? Jei visgi neturite kieme laisvos vietos, tokiu atveju optimalus pasirinkimas būtų terasines markizes, kurios sudarytos iš lengvesnių konstrukcijų ir tinka vidutinio dydžio terasoms bei balkonams. Tokios terasos idealiai sukuria pavėsį bei apsaugo nuo lietaus ar sniego.

Markizių gamintojai pasirūpino ir jūsų privatumu. Būna ir taip, kad neretai trūksta privatumo net nuosavame kieme, kadangi kaimynai gyvena vos per kelis žingsnius nuo jūsų namo. Su šia problema ypatingai susiduria gyventojai, gyvenantys kotedžuose. Tokią bėdą taip pat galima išspręsti. Vertikalios markizes – ne tik apsaugos jūsų privatumą, bet ir paslėps nuo svilinančios saulės kaitros, užstos žvarbius vėjus ar pliaupiantį lietų. Tai tarsi širma, atskirianti erdves, skirtumas tas, kad ji yra kur kas patvaresnė bei naudojama lauke. Beje, vertikaliomis markizėmis galima susimontuoti uždarą terasą.

Markizių montavimas

Gali susidaryti įspūdis, kad markizes tvirtinimas – sudėtingas ir atsakingas darbas. Iš dalies tiesos tame yra, kadangi itin svarbu kokybiškai pritvirtinti markizes, kad stiprūs vėjai lengvai jų nenuplėšytų ar dėl aplaidumo nenukristų ant galvos. Be to, sunku patikėti, kaip taip lengvai iščiuožiantis stogelis, gali laikytis be jokių atraminių konstrukcijų. Visgi, šiuo atveju, markizių gamintojai puikiai apsiginklavę itin patvariomis konstrukcijomis, kurių dėka markizės tampa ne tik ypatingai tvirtos, bet markizes tvirtinimas tampa kur kas greitesniu procesu. Tad rekomenduojama markizių (ypač didesnių markizių terasoms) netvirtinti patiems, geriausia tai patikėti profesionalams. Jų žinios ir patirtis leis užtikrinti jūsų saugumą bei kokybišką markizės pritvirtinimą.

Dar keletas patarimų

Prieš perkant lauko markizes, verta apsvarstyti keletą svarbių aspektų. Apsvarstykite, kokios markizės norėsite ne tik pagal jos rūšis, bet ir pagal valdymo sistemą: ar norite valdyti ją mechaniniu būdu, o gal jums priimtinesnis modernus mobilus valdymas pulteliu, ar su motoriukais ir specialiais judesio davikliais, tuo atveju jei pamirštate suskleisti markizes, kilus vėtrai, markizės automatiškai susiskleistų. Nuo markizės rūšies, dydžio bei valdymo būdo priklauso ir markizes kaina. Taigi svarbu tinkamai apsvarstyti tai, ko jums konkrečiai reikia, norint susikurti saugų ir jaukų kampelį kieme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.