Plastikiniai langai: kaip juos tinkamai prižiūrėti?

plastikiniai langaiVos tik plastikiniai langai pasirodė rinkoje, jie tiesiu taikymu šovė į populiarumo viršūnes. Sandarūs, estiškai atrodantys ir palyginti nebrangūs – tai savybės, kurios lemia plastikinių langų populiarumą. Kita vertus, plastikiniai langai pasižymi itin aukštu visų jungčių sandarumu ir oro pralaidumu, todėl patalpose, o ypač virtuvėje, kaupiasi drėgmė, kuri kondensuojasi šalčiausiose atitveriamų langų konstrukcijos vietose. Dėl to patalpose gali pradėti veistis pelėsiai, atsirasti nemalonus kvapas, siekiant to išvengti būtina tinkamai vėdinti patalpas:  3-4 kartus per dieną, 15 min atverti patalpas arba įrengti vedinimo sistemą ar kondicionierių.

Plastikinių langų guminės tarpinės yra gaminamos iš šiuolaikinių ir patvarių medžiagų, tačiau nieko nėra amžina ir laikui bėgant jos sensta. Norint pratęsti jų eksploatacijos laiką, paprasčiau tariant, išlaikyti jų elastingumą ir sandarumą, bent kartą per metus turėtumėte nuo jų nuvalyti purvą bei kitus nešvarumus ir sutepti specialiomis priemonėmis. Tinkamai rūpinantis plastikinių langų tarpinėmis, jos ilgai išliks elastingos, nepralaidžios vandeniui ar vėjui.

Visi plastikiniai langai turi vandens nutekėjimo kanalus, kurie pašalina viduje susikaupiančią drėgmę. Vandens pašalinimo kanalus, kurie yra apatinėje rėmo dalyje, galima matyti pravėrus langus. Deja, tose vietose kaupiasi purvas ir nešvarumai, todėl būtina kartais išvalyti susikaupusius nešvarumus gerai drėgmę sugeriančiu skudurėliu.

Plastikinių langų profilius rekomenduojama valyti priemonėmis, kurių sudėtyje yra tensidų. Kita vertus, galima naudoti ir amoniako spiritą, vandenį su muilu, vandenį su soda, gryną benziną ir pan. Tiesa, atminkite, kad plastikinius langus valydami amoniako spiritu arba benzinu, kurį laiką teks vėdinti patalpas nuo nemalonaus kvapo. Be to, akrilu ar medžio imitacija dengti plastikiniai langai, o tiksliau jų profiliai, yra atsparūs tokioms statybinėms medžiagoms kaip gipsas, cementas ar chlorkalkės, tačiau tokių langų profilių negalima valyti alkoholiu, nitrolakais, lakų skiedikliais ar organiniais tirpikliais, šių priemonių negali būti ir langų stiklų valikliuose. Plastikiniai langai ilgaamžiai ir atsparūs žalingam aplinkos poveikiui, tačiau jų valyti šveičiamomis priemonėmis negalima.

Taigi, plastikiniai langai tikrai nepasižymi itin sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia priežiūra, o tai dar vienas didelis pliusas plastikiniams langams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.