Spintos vs. drabužinės: privalumai ir trūkumai

spintosĮsirengiant namus visada šeimininkai prieina prie tos vietos, kur diskusijas apie spintas ir drabužines tampa neišvengiama. Itin retais atvejais čia apsieinama be karštų ginčų. Taigi, kas geriau – spintos ar drabužinės. Abi interjero detalės turi savų pliusų ir minusų, kuriuos čia norėtume apžvelgti.

Spintų privalumai

Spintos paskirtis yra aiški – susikrauti visus daiktus, kurių nereikia viešai demonstruoti kambaryje. Tai nebūtinai yra vien tik drabužiai. Gali būti ir patalynė, ir batai, ir lyginimo lenta ar net dulkių siurblys. Kai kurie net šuns būdą įrengia spintoje, kad keturkojis turėtų savo jaukius ir ramius namus.

Privalumai yra keli:

Taupo vietą. Spintos gali sutaupyti nemažai vietos, nes gali būti daromos bet kokio gilumo. Taip pat gali būti daromos kampinės spintos, kurios iš viso kartais vadinamos „bedugnėmis“, mat ten telpa tikrai daug mažai naudojamų daiktų.

Atstoja veidrodžius. Spintos durys gali atstoti veidrodį, jei investuojama papildomai. Tokiu būdu sudaromas įspūdis, kad patalpa yra vos ne dvigubai didesnė. Ypač, jei spinta yra gana ilga.

Apšvietimas kuria jaukumą. Išorinis spintos apšvietimas neturi tikslo apšviesti namus, tačiau jis gali sukurti romantišką atmosferą užgesinus visas kitas šviesas. Tiesa, apšvietimas spintose – gana retas atvejis, nebent kuriami tam tikri sprendimai specialiai rūbų lyginimui – ištraukiama lyginimo lenta, speciali lempa, elektros rozetė ir t.t.

Spintų trūkumai

Sunku rasti trūkumus. Trūkumai gali būti tik per mažoms spintoms, į kurias netelpa rūbai ar kabyklos. Pagrindinis trūkumas gali būti stumdomos durys, kurios mėgsta iššokti iš savo bėgelių, kai spinta per daug prigrūdama.

Drabužinių privalumai

Drabužinės nuo spintos skiriasi tuo, kad tai speciali niša, atskiras kambarėlis, skirtas išskirtinai rūbams ir batams susidėti. Drabužinėse retai kada pamatysite patalynės komplektus ir atsargines pagalves. Tačiau batinės spintelės, komodos, papuošalų stalčiai, net kaklaraiščių dėklai čia dažnas svečias.

Drabužinė turi savo apšvietimą. Drabužinės tikslas – tapti jaukia ir izoliuota persirengimo vieta, todėl jai būdingas atskiras apšvietimas, kaip ir įeinant į bet kurį kitą kambarį.

Drabužinės – uždaros. Tai reiškia, kad galima laisvai rengtis nesijaudinant, kad kas nors įlįs į kambarį. Galima net pasidaryti užraktą, jei reikia. Tai ypač patogu vaikų turinčioms šeimoms.

Talpios. Drabužinėse telpa visi rūbai ir aksesuarai, kurie paprastai išmėtomi po visus namus, komodas ir stalčius.

Drabužinių trūkumai

Trūkumas yra bene vienintelis. Drabužinei reikia didesnės erdvės, tad ji tinka ne kiekviename bute, kur kiekvienas kvadratinis metras suskaičiuotas.

Tiek spintos, tiek drabužinės dažniausiai daromos su stumdomomis durimis, tad prisideda ir visi trūkumai, kurie siejami su slankiojančiomis sistemomis.

Ką rinksitės jūs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.