Šviesos įrenginiai – ne tik praktiška, bet ir stilinga

ŠviestuvaiProtėviai patyrė didelį vargą, iki kol galiausiai pavyko prisijaukinti ugnį ir panaudoti ją savo reikmėms. T. Edisonui, galima numanyti, prireikė daugybės bandymų, iki kol pasisekė sukurti tinkamai funkcionuojančią elektros lemputę. Tuo tarpu mes, galintieji rinktis tarp plataus įvairių prekių asortimento, sukame galvą…kurie šviestuvai yra geriausi?

Šviestuvai – kur kas daugiau nei kelrodis tamsiame kambaryje

Užsukus į apšvietimo įranga prekiaujančias parduotuves, stereotipinis įsivaizdavimas, kaip turi atrodyti šviestuvas, kaip mat subliūkšta (prisipažinkite, juk daugumai prieš akis pirmiausiai iškilo senovinės gremėzdiškos liustros, tarsi klonai kabėjusios dažnuose namuose). Tradicinė šio įrenginio paskirtis – tamsiu paros metu skleisti šviesą ir padėti orientuotis kambaryje. Tačiau kodėl mes nesitenkiname paprasčiausia elektros lempute, o „aprengiame“ ją tam tikra danga? Šviestuvai – svarbus interjero elementas, prisidedantis prie dizaino visumos išpildymo bei pageidaujamos nuotaikos kūrimo. Svarbu, jog pastarųjų išvaizda tenkintų tiek esant natūraliam apšvietimui, tiek ir įjungus šviesą.

Renkantis šviestuvą, pravartu atsiminti, kaip klasifikuojamas apšvietimas. Įvertinkite, kas jums aktualu konkrečioje patalpoje.

Bendrasis apšvietimas. Erdvėje formuojama tolygiai sklindanti šviesa.

Akcentuotas apšvietimas. Apšvietimo šaltinis nukreipiamas į tam tikrą norimą akcentuoti aplinkos detalę, pavyzdžiui paveikslą. Šis apšvietimo variantas reikšmingas ieškant originalių interjero sprendimų.

Apšvietimas darbo vietoje. Reikalingas tokiu atveju, kai tam tikroje erdvėje aktualu stiprus apšvietimas, pavyzdžiui prie rašomojo stalo darbo kambaryje arba virtuvės dalyje, kurioje gaminama.

Šviestuvų pasaulyje klaidžiojant…

 Šviestuvai tarpusavyje skiriasi savo modeliu, forma, dydžiu, spalva, tekstūra. Šios prekės pasirinkimas, kaip jau tikriausiai supratote, neturėtų remtis vien subjektyviu perkančiojo skoniu: sužavėjęs modernus šviestuvas, patraukliai pateiktas ekspozicijoje, jūsų klasikinio stiliaus namuose gali atrodyti visiškai ne vietoje. Įvertinkite savo gyvenamosios erdvės interjerą bei apšvietimui keliamus tikslus. Remdamiesi tuo, rinkitės konkretų šviestuvo tipą:

Sieninis. Drąsiai rinkitės koridoriui, voniai ar miegamojo kambario sienai. Šio tipo šviestuvai padeda išgauti elegancijos efektą namuse.

Pakabinamas. Tradicinis pasirinkimas, galimas pritaikyti visose patalpose. Bet tai jokiu būdu nėra nuobodu! Galima pasirinkti pageidaujamą šviestuvo spalvą, formą ar dydį ir taip sukurti norimą vaizdą.

Lubų šviestuvas. Nepamainomas variantas minimalizmo gerbėjams arba tiesiog taupantiems erdvę. Šio tipo šviestuvai gali būti įmontuojami į lubas arba būti vos kabantys po jomis.

Stalinė lempa. Tinkamai parinkta stalinė lempa gali būti ne tik papildomu šviesos šaltiniu darbo vietoje, bet ir tapti viena iš interjero detalių.

Toršeras. Tai – šviestuvas, nukreipiantis šviesą į viršų. Priklausomai nuo naudojamų elektros lempučių stiprumo, jis gali būti tiek papildomas, tiek pagrindinis šviesos šaltinis. Toršerai – svarbus dekoro elementas, tad reikia tai išnaudoti tikslingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.