akmens vataJei ketinate gyventi naujame būste arba norite renovuoti dabartinį namą, pasiruošimas negailestingam žiemos orui yra tiesiog privalomas. Nesvarbu, ar gyvenate vieni, ar su šeima, jaukumas bei šiluma yra svarbiausi gerų namų bruožai. Vienintelis būdas sukurti gerą, jaukų namų mikroklimatą yra geras, kokybiškas namų apšiltinimas. Tačiau ką turi žinoti nepatyręs namų šeimininkas, kuris nori tinkamai izoliuoti namus ir paruošti juos žiemai?

Geras šiltinimo medžiagos pasirinkimas yra nepaprastai svarbus. Šiltinimas akmens vata sulaukia didelio dėmesio dėl savo universalumo bei patrauklios kainos. Medžiagos lankstumas ir patvarumas puikiai tinka norintiems apšiltinti langus, sienas, grindis – bet kokį namų paviršių. Jei gerai pasirinksite šiltinimo medžiagą, stipriai pagerinsite namų šiluminį efektyvumą, išleisite mažiau pinigų ir sukursite jaukią, pastovią aplinką. Apšiltinimo medžiagos pasirinkimas yra svarbiausia šio proceso dalis, tačiau kaip priimti tinkamą sprendimą, kai pasirinkimas toks didelis? Štai keletas geriausių variantų, kurie padės jums apsaugoti namus nuo šalčio.

Plačiausiai naudojama ir puikiu universalumu pasižyminti medžiaga – tai ankščiau minėta mineralinė akmens vata. Kainos bei kokybės atžvilgiu, ši šiltinimo medžiaga yra patogiausias pasirinkimas, nes atlikti šiltinimo darbus yra labai paprasta, o kaina yra prieinama beveik kiekvienam. Jei nusprendėte naudoti akmens vatą, su ja galėsite ne tik apšiltinti sienas, lubas bei grindis, bet ir suteiksite namams gerą garso izoliaciją. Šis pliusas yra ypač naudingas butų gyventojams, tarp kurių ši medžiaga yra labai populiari. Jei šiltinsite namus mineraline akmens vata, šiuos darbus galėsite atlikti patys, o jei viską padarysite teisingai, turėsite tvirtą ir sandarų būstą, kuriame visada jausitės patogiai.

Jei jūsų finansinės galimybės yra kur kas palankesnės, galite sau leisti efektyvesnį, tačiau brangesnį ir sudėtingesnį šiltinimą ekovata. Šios medžiagos didžiausi pliusai – tai ekologiškumas bei apsauga nuo gaisro. Ekovata ne tik nekenkia gamtai, bet ir neturi jokio žalingo poveikio namų gyventojams. Nusprendę apšiltinti namus šia medžiaga, jūs ne tik apsaugote būstą nuo šalto žiemos oro, bet ir suteikiate namams papildomos apsaugos nuo gaisro. Ekovata nėra degi medžiaga, todėl po kontakto su ugnimi ji ne dega, o smilksta. Šis apšiltinimo būdas yra labai efektyvus, tačiau pats procesas reikalauja specialios įrangos, tad šių darbų negalėsite atlikti patys.

Putų polistirolas – tai dar viena populiari medžiaga, pasižyminti efektyvumu bei prieinama kaina. Apšiltinus namus putplasčiu suteiksite jiems gerą šiluminį efektyvumą. Visai kaip mineralinė akmens vata, ši medžiaga taip pat yra universali ir gali pasiekti net ir atokiausius namo paviršius. Namo apšiltinimas naudojant putų polistirolą yra efektyvus, tačiau nedidelis drėgmės laidumas gali pakenkti būsto struktūrai. Didžiausias šios medžiagos pliusas yra patraukli kaina bei išties efektyvus šiltinimas, todėl jei namų ventiliacija yra gera, mažas drėgmės laidumas neturės didelės įtakos.

akmens vatos kainaNamų interjeras yra iššūkis kiekvienam jų šeimininkui, nes vis dėlto – kiekvienas nori juos įsirengti pagal savo norus, o idėjų yra labai daug. Interjero dizaineriai pabrėžia, kad namų įrengimo metu nevalia pamiršti, jog ir šiltinimo darbus reikia atlikti pagal standartus. Ketinantiems namus renovuoti iš pagrindų, patariama pagalvoti ir apie šiltinimo darbus. Iš vidaus patalpos dažniausiai šiltinamos akmens vata. Ją įsigyti galima statybinių medžiagų parduotuvėse bei prekybos centruos arba internetu. Svarbu žinoti, kad akmens vatos kaina el. parduotuvėse dažniausiai yra gerokai mažesnėse nei įprastos parduotuvėse. Tuo labiau, neriekia pamiršti, kad internete yra platesnis pasirinkimas pagal gamintojus.

Ketinantiems namus šiltinti iš vidaus, reikėtų pasidomėti kurių gamintojų siūlomos šiltinimo medžiagos yra geriausios. Toli gražu ne kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti patikimas ir kokybiškas šilumą sulaikančias medžiagas. Akmens vatą reikėtų rinktis ne tik pagal gamintojus, bet ir pagal šilumos sulaikymo koeficientą. Dabar galite rinktis tiek storesnės, tiek plonesnės akmens vatos lakštus.

Kalbant apie storesnę bei plonesnę akmens vatą, turite suprasti, kad kainos jų skiriasi. Plonesnė dažniausiai kainuoja daugiau nei storesnė, tačiau tai nereiškia, kad storesnė prasčiau sulaikys šilumą. Trumpai tariant, plonesnės vato lakštus reikėtų rinktis tiems, kurie nenori smarkiai sumažinti namų ploto. Juks suprantate, kad dedant akmens vatą, sumažėja bendras plotas, nes tenka pirmiau montuoti karkasą, o taip pat sienos dekoruojamos plokštėmis bei kitomis medžiagomis. Tad, jeigu norite išvengti patalpų sumažėjimo, tuomet patartina rinktis plonesnės vatos lakštus.

Šiltinant namus iš vidaus, ypač svarbu žinoti, kad akmens vata turi būti dedama pagal tam tikras taisyklės. Jeigu renkatės storesnę vatą, tuomet atminkite, kad ją dėti reikia laisvai. Tai reiškia, kad sumontuotas karkasas negali būti toks, jog paskui vato lapus tektų dėti suspaudus juos. Visi lapai turi būti laisvi, nes tik tokiu atveju bus užtikrinamas maksimalus šilumos sulaikymas.

Perkant akmens vatą, pirmiausia atsižvelkite į gamintoją. Taipogi patartina neskubėti rinktis atsitiktinių pardavėjų. Internete galima rasti daug el. parduotuvių, kurios yra patikimos ir galinčios pasiūlyti geras kainas.