rekuperatoriusVisos problemos įrenginėjant namus kyla dėl to, kad nesilaikoma darbų eiliškumo. Pirmiausiai išklojamas parketas, tada dažomos sienos? Blogai… Pirma padaromos gipso kartono lubos, o tik tada galvojama, kur bus jungikliai ir laidai? Tragedija. Panašiai nutinka ir su rekuperatoriumi, kuriam desperatiškai ieškoma vietos vienoje iš palėpių.

Kada reiktų įrengti rekuperatorius?

Pirmiausia, reikia suprasti, kad pats rekuperatorius yra tik vienas iš vėdinimo sistemos sraigtelių. Svarbiausias vaidmuo čia tenka vėdinimo sistemos elementams. Kur nutiesti vamzdžiui oro cirkuliacijai, kad viskas veiktų tobulai?

Specialistai nesutaria dėl vieningos nuomonės, tačiau dabar vėdinimo sistemos yra daromos tiek ant lubų, tiek grindyse. Jei norite ortakių grindyse, pamąstykite apie tai prieš liedami perdangas, o gal net ir plokštinius pamatus.

Jei ortakiai bus sienose, be abejonės reikės pamąstyti apie pakabinamas lubas, kurios užmaskuotų vamzdžius.

Rekuperatorius gali būti pastatomas ir paskutinėje vietoje, tačiau vamzdynas orui turi būti išvedžiotas dar ankstyvosiose namo statybos ar remonto stadijose.

Prieš statydami vidines sienas, suplanuokite, kur bus vamzdžiai. Jei namas nėra naujos statybos, teks pasistengti labiau, nes reikės pasukti galvą, kurioje vietoje daužyti sienas, kur stovės ventiliacinės angos su grotelėmis ir t.t. Pakabinamos lubos – vienas iš efektyvesnių problemos sprendimo būdų, nes viskas pakabinama po lubomis. Taip pat tai labai patinka ir elektrikams, kuriems nereikia daug dirbti su sienomis ir laidais.

Rekuperatorius statomas specialioje patalpoje, nes jis veikia ne visiškai tyliai. Dėl šios priežasties miegamajame jo nepastatysi – reikia tai daryti katilinėje arba garaže. Vietą reikia numatyti iš karto ir pasiruošti – atsivesti elektrą, sutvarkyti visus vamzdynus. Juk reikia dviejų vamzdžių: vienu ateina oras iš kambario, o kitu siunčiamas šviežias rekuperatoriuje pašildytas ir apvalytas oras iš išorės. Elektros reikia ir kiekviename kambaryje, kur turi veikti ventiliatoriai, varinėjantys orą. Brangus sprendimas, tačiau pasiteisinantis – automatizuota rekuperavimo sistema. Tiesa, tam dar reikės įrengti ir šilumos daviklius, kurie matuotų kambario temperatūrą ir galėtų atpūsti vėsesnį orą. Tai nepigus malonumas, todėl viską reikia labai gerai apgalvoti. Savamokslis meistras tokios sistemos tiesiog neįrengs, tad pasruoškite investicijoms, kurios atsiperka – apie šildymą galėsite beveik užmiršti (prisiminsite, kai lauke bus -30 laipsnių šalčio…).

apdailos darbai VilniujeMetams bėgant namų interjeras neišvengiamai pajaučia laiko tėkmę. Išblukusios sienos, atšokusi apdaila ar atsilupinėję tapetai nebesuteikia žavesio. Visa tai reikalauja skubaus atnaujinimo. Kokybiški apdailos darbai Vilniuje kiekvienam gyventojui siūlo lengvą ir neįpareigojančią remonto ir apdailos išeitį. Tai puiki galimybė, gyvenamajai aplinkai suteikianti naują įvaizdį ir komforto jausmą.

Daugiau nei prieš porą metų atliktas kambarių remontas šiomis dienomis išgyvena sunkius laikus. Per tokį ilgą laiko tarpą patalpose neišvengiamai galima pastebėti laiko tėkmės požymius. Išblukę sienų ar lubų dažai, atsilupinėję tapetai ar stumdymo žymėmis nusėtos grindys byloja apie reikiamą ir net būtiną kambarių atnaujinimo procesą. Visa tai gali pareikalauti daug priemonių ir medžiagų, kas yra susiję su apdailos darbų kaina. Kuo didesnius apdailos darbus bus siekiama daryti, tuo daugiau išlaidų jų metu teks patirti.

Išlaidos labai atsiremia į asmeninius finansus. Tam nesinorima išleisti daug pinigų, tačiau tenka pripažinti, jog to išvengti vienaip ar kitaip nepavyks. Apdailos darbai Vilniuje nėra pigūs, o net ir pigus darbas gali pareikalauti kur kas daugiau išlaidų. Jei darbo metu bus naudojamos pigesnės ir mažiau kokybiškesnės žaliavos, ilgalaikių ir patikimų rezultatų nebus galima tikėtis. Tuo tarpu daugiau investavę tikėtis kur kas kokybiškesnių rezultatų įmanoma. Pasinaudoti profesionalių darbuotojų paslaugomis ir jų siūlomomis žaliavomis naudinga ir reikalinga.

Vilniuje galima rasti ne vieną patikimą ir reputaciją turinčią įmonę, kuri specializuojasi apdailos darbų sektoriuje. Tokios paslaugos aktualios ne vienam tiek nuosavų gyvenamųjų namų, tiek butų savininkams. Paprastai įvairius apdailos darbus reikia tinkamai išmanyti, o to neišmanant patiems imtis šių darbų nerekomenduojama. Profesionalių apdailos darbų kaina yra individuali ir su kiekvienu klientu pilnai suderinama, tad optimalų sprendimą rasti gebės kiekvienas.

Taigi, kai sienos pradeda blukti, tapetai luptis, o grindys kregždėti, tenka kažko griebtis. Apdailos darbai Vilniuje – puiki išeitis kiekvienam. Puikiai savo darbą išmanantys specialistai greitai atliks visus apdailos darbus, pasirūpins tinkamų medžiagų parinkimu ir nepriekaištingu pačio darbo procesu. Visa tai paprasta, kai darbą perleidi profesionalams.