Kada prireikia naujo baldo ar baldų komplekto tenka susitaikyti su tuo, kad bus reikalingos nemažos išlaidos Ir, jeigu užsisakėte nestandartinį baldų komplektą, prireiks apsišarvuoti kantrybe bent jau mėnesiui. Šiandien straipsnelyje daugiau dėmesio skirsime baldų kainoms – kuo pigesni baldai skiriasi nuo brangesnių, kiek vidutiniškai trunka svetainės, miegamojo, vonios, virtuvės baldų gamyba.

virtuves baldai

Jeigu baldus užsisakote iš užsienio tiekėjų ir jeigu šie baldai nėra standartiniai, rezultato gali tekti laukti nuo mėnesio iki kelių. Medžiagos dažnai užsakomos iš dar kitų valstybių, tada seka baldų gaminimas, kuris, jei baldai nestandartiniai ir vienetiniai, gali užtrukti. Galiausiai pristatoma užsakovui. Kiek paprasčiau, jei baldus užsakote iš populiarių katalogų, kur vyrauja paprastesni sprendimai.  Štai Edgaras ir Viltė visai neseniai jau susimontavo naujus svetainės bei virtuvės baldus.  Virtuvės baldų gamyba užtruko kiek ilgiau nei mėnesį, tačiau abiejų komplektų gaminimo terminai ypač tenkino užsakovus. Jauna pora teigia, kad individualiai dirbantys baldų meistrai siūlo daug geresnes kainas nei didieji baldų monopolistai. Jų atveju darbus puikiai atliko jaunas baldininkas iš Vilniaus, neseniai baigęs savo amato studijas ir savo užsakymus traktuojantis kaip puikią praktiką. Tokiu atveju gaminami pigesni baldai, buvo naudojamos kiek pigesnės medžiagos, tačiau kaip tik tokio varianto užsakovai ir tikėjosi. Tiesa, rezultatas ne tik kad nenuvylė, bet pranoko visus lūkesčius. Būtent todėl norintiems sutaupyti rekomenduojama pasiieškoti individualiai dirbančių baldininkų.

Baldai naujuose namuose sudėlioja paskutinius stiliaus akcentus arba puikiai atgaivina seną būstą. Jeigu iš tiesų norite, kad naujas gaminys jums tarnautų ne vienerius metus, būtų malonus tiek akiai, tiek stebintų kokybe, vis dėlto patartina rinktis aukštesnės kokybės medžiagas  ir patikimą meistrą. Čia pagelbėti  gali kitų užsakovų  atsiliepimai internetinėse svetainėse arba pažįstamų patirtys.

Lietuvoje atsiradus parduotuvei IKEA, skandinaviško tipo baldai tapo itin populiarūs. Minimalistinis dizainas, tinkantis tiek didelėms, tiek siauresnėms erdvėms, pastelinės spalvos, akcentai, kuriami minimalistinėmis spalvotomis detalėmis ir kiti šiaurietiški elementai puikiai pritiko lietuviškam mentalitetui ir skoniui. Tiesa, tokie baldai lengvai surenkami, kainos lengvai prieinamos lietuvio kišenei.  Sugebantiems parduotuvės ekspozicijoje įžvelgti savo namų interjero perspektyvą, IKEA – išties pigesni baldai – puiki galimybė išvengti ilgo baldų gaminimo periodo. Kaip ten bebūtų, Lietuvoje baldų gamybos ir prekybos rinka milžiniška, todėl rinktis yra iš ko. Linkime puikių idėjų ir gerų sprendimų jas įgyvendinant.

 

 

virtuvės baldaiAtskiri kambariai, virtuvė, miegamasis ar vonios kambarys – ilgus amžius gyvavusios namų erdvės skirties ribos ima nykti, įgyvendindamos vientiso gyvenamojo būsto idėjas. Vienas dažniausių sprendimų, sutinkamų beveik visose naujos statybos būstuose – bendra svetainės ir virtuvės erdvė, skatinanti bendrauti su draugais ir šeimos nariais, t. y. suteikti valgomajam naujų spalvų ir daugiau gyvybės. Tiesa, kurdami svajonių interjerą, neišvengiamai susiduriame su naujais sunkumais, kurių aktualiausias – virtuvės baldai, tinkantys ne tik valgomajam, bet ir svetainei.

Jei nežinote, kokie virtuvės baldai atitiks visus jūsų ir jūsų šeimos poreikius, pirmiausia turite susipažinti su auksine bendros erdvės interjero kūrimo taisykle – patalpų ribų trynimas paremtas standartų laužimu ir išskirtinių projektų įgyvendinimu, todėl ir jūsų pasirinkti baldai turi būti modernūs, išsiskiriantys funkcionalumu. Nebijokite maišyti stilių, pvz., medžio krėslus derinti su stiklo staliukais. Originalūs sprendimai pabrėš gyvenamosios erdvės žaismingumą. Architektai primena – atsisakę sienų, laimėsite ploto, t. y. virtuvės ir svetainės erdvė taps kur kas didesnė, todėl galite pagalvoti apie visai šeimai skirtą valgomojo stalą ar minkštus krėslus.

Pasirinkę bendrų erdvių būstą, būsite kur kas daugiau stebimi, pvz., ruošdami maistą galėsite bendrauti su svetainėje esančiais draugais ar namiškiais, todėl ieškokite patogios erdvės maisto ruošimui – puikus sprendimas nedidelis baras ar kiti virtuviniai baldai patalpos viduryje – čia galėsite ruošti maistą ir bendrauti su artimaisiais atsisukę į juos veidu. Be to, ilsėdamiesi galėsite žiūrėti mėgstamą TV laidą ar filmą.

Jei virtuvės ir svetainės erdvė nėra didelė, rinkitės šviesių spalvų apdailą ir pastelinių spalvų baldus. Šie vizualiai padidins mažą būstą. Jei norite išryškinti spalvinius akcentus, pasirinkite ryškiaspalvį stalą, įspūdingą šviestuvą ar margas valgomojo kėdes. Puikus sprendimas – dailus paveikslas ar ryškių žiedų gėlė. Siekdami išlaikyti harmonijos principą, nepersistenkite – susikoncentruokite ties viena erdve, t. y. virtuve arba svetaine. Jei išraiškingais baldais puošite visus namus, neišvengiamai juos sumažinsite. Visuomet vadovaukite požiūriu, tvirtinančiu, kad mažiau yra daugiau.

Pagalvokite apie apšvietimo sistemas. Kadangi bendra virtuvės ir svetainės erdvė sudaro vientisos patalpos įvaizdį, užteks vieno didelio šviestuvo (jį galite kabinti tiek virtuvėje, tiek svetainėje), likusios erdvės apšvietimui rinkitės nedidelius sieninius ar grindinius šviestuvus, suteikiančius erdvei jaukios romantikos.

Ypatingą dėmesį skirkite patalpų švarai ir tvarkai. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė tampa traukos centru – čia renkasi visi šeimos nariai ir svečiuojasi draugai, todėl reguliariai valykite dulkes ir šluokite grindis. Nepalikite purvinų indų – jie netinka preciziškai prižiūrimai svetainei.