balkonu stiklinimasGyvenate daugiabutyje ir norite įstiklinti balkoną? Tuomet Jūs viską galite padaryti ir pats, tereikia gauti leidimą ir pasirinkti tinkamas medžiagas. Specialistai pateikia svarbiausius patarimus kaip geriausia tai padaryti?

Dokumentai

Nuo šių metų galioja papildomi reikalavimai bet kokiam remontui daugiabutyje. Reikia apie tai pranešti savivaldybės specialistams, gauti specialius leidimus ir griežtai laikytis apsaugos nuo triukšmo įstatymo. Į remonto kategoriją įeina ir balkonų stiklinimas. Pranešimą galima išsiųsti elektroniniu paštu ir tai užtruks vos kelias minutes.

Konstrukcijų pasirinkimas

Sunkiausias darbas yra ne balkonų stiklinimas, o konstrukcijų pasirinkimas. Jeigu apsižvalgytumėte aplinkui greičiausiai nerastumėte nei dviejų visiškai identiškai balkonų. Jūs galite pasirinkti ar jungsite kambarį su balkonu, ar bus pasirinktas balkonų stiklinimas aliuminėmis konstrukcijomis, berėmėmis, plastikinėmis.

Jeigu rinksitės pagal kainą, verta turėti omenyje, kad balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra mažesnė nei balkonu stiklinimas bereme konstrukcija kaina.

Sąmata

Sudarant sąmatą svarbu ne tik medžiagos, tačiau ir darbas, atvežimas. Jeigu balkonų stiklinimas atgula ant jūsų pečių, pasistenkite įvertinti stiklų ir konstrukcijų atvežimo kaštus, medžiagų kainą, bei laiką, kurį sugaišite besidarbuodamas balkone. Ši suma realiai parodys kiek kainuoja balkono stiklinimas.

Statybos inspekcija baudžia savavalius stiklintojus, nes tam reikia turėti licenziją, įregistruoti veiklą ir pan. Tačiau neteko girdėti apie tokius kontrolės metodus pritaikytus praktikoje. Siekiant dūšios ramybės verta pasiskambinti į Aplinkos ministeriją ir pasikonsultuoti.

Gamintojas

Niekas negali Jūsų priversti rinktis vieną ar kitą gamintoją, tačiau balkonu stiklinimas kainos gali apriboti poreikius.

Besirinkdami gamintojus pasvarstykite apie įgrotinimo galimybes. Tarkim, jeigu gyvenate didmiesčio daugiabučio pirmame aukšte (balkonu stiklinimas klaipedoje, balkonu stiklinimas panevezyje, balkonu stiklinimas siauliai) Jums gali būti patogus berėmis balkonų stiklinimas. Tai modernus pasirinkimas, norintiems sukurti erdvės pojūtį. Vis dėlto, įgrotinimui taikomi reikalavimai kaip ir fasado keitimo darbams, todėl būtina pasitarti su miesto savivaldybėje dirbančiu architektu dėl balkonų įgrotinimo.

Dar būtina nepamiršti, kad jeigu balkonų stiklinimo metu liečiamos bendros konstrukcijos su kaimynais, būtinas kaimynų raštiškas sutikimas.