balkonu stiklinimasGyvenate daugiabutyje ir norite įstiklinti balkoną? Tuomet Jūs viską galite padaryti ir pats, tereikia gauti leidimą ir pasirinkti tinkamas medžiagas. Specialistai pateikia svarbiausius patarimus kaip geriausia tai padaryti?

Dokumentai

Nuo šių metų galioja papildomi reikalavimai bet kokiam remontui daugiabutyje. Reikia apie tai pranešti savivaldybės specialistams, gauti specialius leidimus ir griežtai laikytis apsaugos nuo triukšmo įstatymo. Į remonto kategoriją įeina ir balkonų stiklinimas. Pranešimą galima išsiųsti elektroniniu paštu ir tai užtruks vos kelias minutes.

Konstrukcijų pasirinkimas

Sunkiausias darbas yra ne balkonų stiklinimas, o konstrukcijų pasirinkimas. Jeigu apsižvalgytumėte aplinkui greičiausiai nerastumėte nei dviejų visiškai identiškai balkonų. Jūs galite pasirinkti ar jungsite kambarį su balkonu, ar bus pasirinktas balkonų stiklinimas aliuminėmis konstrukcijomis, berėmėmis, plastikinėmis.

Jeigu rinksitės pagal kainą, verta turėti omenyje, kad balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra mažesnė nei balkonu stiklinimas bereme konstrukcija kaina.

Sąmata

Sudarant sąmatą svarbu ne tik medžiagos, tačiau ir darbas, atvežimas. Jeigu balkonų stiklinimas atgula ant jūsų pečių, pasistenkite įvertinti stiklų ir konstrukcijų atvežimo kaštus, medžiagų kainą, bei laiką, kurį sugaišite besidarbuodamas balkone. Ši suma realiai parodys kiek kainuoja balkono stiklinimas.

Statybos inspekcija baudžia savavalius stiklintojus, nes tam reikia turėti licenziją, įregistruoti veiklą ir pan. Tačiau neteko girdėti apie tokius kontrolės metodus pritaikytus praktikoje. Siekiant dūšios ramybės verta pasiskambinti į Aplinkos ministeriją ir pasikonsultuoti.

Gamintojas

Niekas negali Jūsų priversti rinktis vieną ar kitą gamintoją, tačiau balkonu stiklinimas kainos gali apriboti poreikius.

Besirinkdami gamintojus pasvarstykite apie įgrotinimo galimybes. Tarkim, jeigu gyvenate didmiesčio daugiabučio pirmame aukšte (balkonu stiklinimas klaipedoje, balkonu stiklinimas panevezyje, balkonu stiklinimas siauliai) Jums gali būti patogus berėmis balkonų stiklinimas. Tai modernus pasirinkimas, norintiems sukurti erdvės pojūtį. Vis dėlto, įgrotinimui taikomi reikalavimai kaip ir fasado keitimo darbams, todėl būtina pasitarti su miesto savivaldybėje dirbančiu architektu dėl balkonų įgrotinimo.

Dar būtina nepamiršti, kad jeigu balkonų stiklinimo metu liečiamos bendros konstrukcijos su kaimynais, būtinas kaimynų raštiškas sutikimas.

balkonų stiklinimasBalkonas tai vieta, kurioje ne tik galima džiovinti darbužius ar susidėti nereikalingus daiktus. Balkonas vis dažniau tampa vieta, kurioje praleidžiame ramiai laiką sėdėdami prie kavos puodelio ar knygos, o taip pat dažnai sėdime su svečiais šioje erdvėje, todėl norime, kad jis būtų jaukus ir net ne itin geras oras mums netrukdytų mėgautis poilsio akimirkomis, būtent dėl šios priežasties vis dažniau balkonų stiklinimas tampa būtinybė daugeliui daugiabučių gyventojų.

Patys populiariausi balkonų stiklinimo būdai yra šie: balkonų stiklinimas plastiku, aliuminiu, rėmine stiklo sistema, berėme balkonų stiklinimo sistema. Plačiau apie kiekvieną iš jų. Pats populiariausias, o ir kartu seniausias stiklinimo būdas yra stiklinimas plastiku. Šis būdas stiklinant leidžia sumažinti temperatūros svyravimus. Šis būdas yra rekomenduojamas tuo atveju kai norima apšiltinti visą balkoną, tai itin saugus būdas, nes ši sistema yra sandari ir tvirta.  Balkonų stiklinimas aliuminiu tai modernus stiklinimo būdas, kuris yra tikrai puikus sprendimas, kai norima apsisaugoti nuo įvairių kritulių. Tai yra šalta stiklinimo sistema, kuri padeda apsisaugoti nuo tiesioginio atmosferos poveikio.  Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina

balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra maždaug nuo 46€ už m2. Rėminė balkonų stiklinimo sistema, kuri gali būti stumdomoji ir varstoma. Stumdomoji yra daugeliu aspektų pranašesnė nei varstoma, vienas iš didžiausių privalumų yra tai kad neužima papildomai vietos. Stumdomosios sistemos yra trijų ir dviejų bėgelių. Ši sistema atstoja ankščiau naudotas grotas taip suteikia namams aukštesne temperatūrą nuo 7 iki 9 laipsnių, taip pat sumažėja triukšmas nuo 20 iki 25 %. Berėmė stiklinimo sistema saugo nuo lietaus, vėjo, sniego ir kitų gamtos netikėtumų. Šių sistemų nereikia papildomai dažyti, tai taip pat gana patvarios sistemos, kurios puikiai praleidžia šviesą.

Balkonų stiklinimas yra gana brangus malonumas. Balkonų stiklinimo kainos priklauso nuo pasirinktos sistemos ir žinoma balkono dydžio. Kainos prasideda nuo maždaug 230 €. Jei neturite pakankamos sumos galima pasinaudoti balkonų stiklinimas išsimokėtinai, kuri suteikia galimybę džiaugtis sutvarkytu balkonu, o mokėti tam tikromis įmokomis. Ne paslaptis, kad dažniausiai balkonų stiklinimas Vilniuje yra atliekamas, nes čia yra daugiausiai gyventojų, kurie gyvena butuose, juk būtent butuose dažniausiai atliekama balkonų renovacija. Balkonų stiklinimas Vilniuje akcija yra tikrai nemažai, nes čia vyrauja didelė konkurencija,  o dažniausiai yra konkuruojama siūlant žemesnę kainą. Tačiau gerai apgalvokite, kokius specialistus pasirinkti, tam į pagalbą galite pasitelkti balkonų stiklinimas atsiliepimai.