versdlas

Turite nemažą namą, kuris reikalauja nemažų išlaikymo ir priežiūros kaštų? O suvokiate, kad į didžiulius namus ne visais atvejais reikia kišti pinigus? Šiais laikais iš didelių namų galima išspausti net finansinė naudos. Turbūt galvoje – kaip? Na, lieka tik skaityti žemiau.

Nuoma nėra vienintelis pajamų šaltinis

Turint nekilnojamą turtą, kuris yra labai erdvus, pasipelnyti iš jo galima tiesiog nuomojant kambarius. Dabar daugelis siūlo investicijas į nekilnojamą turtą, tačiau reikia suprasti, kad tai dažniausiai yra ne investicija, o verslas. Jeigu jūs tiesiog perkate NT su siekiu sulaukus pensijos jį parduoti, tuomet tokia investicija būtų siaubinga ir netgi nuostolinga.

Tačiau, nekilnojamo turto nuomos paslaugos gali atnešti nemažai naudos. Jūs galite nuomoti atskirus kambarius ar visą būstą ir patys keltis į kiek mažesnį NT. Geriausia būtų užsiimti trumpalaike nuoma – nuomoti kambarius paromis ar valandomis. Tokiu būdu tai pareikalaus nemažai laiko, bet aišku – tokia investicija atsipirks žymiai greičiau.

Kitas būdas gauti finansinė naudos iš turimo NT – registracijos adresų pardavinėjimas. Turbūt esate susidūrę su reklaminiais pasiūlymais, kuomet siūloma įsigyti įvairias UAB už labai žemą kainą? Galvojate kodėl taip yra? Atsakymas paprastas – savo nekilnojamo turto adresu galite registruoti neribotą skaičių įmonių. Taipogi galite pardavinėti registracijos adresus t.y. leidimus registruoti įmones jūsų NT adresu. Aišku, tam prireiks teisinių žinių, bet tai menka problema.

Jeigu norėtumėte gauti finansinės naudos iš nuosavo NT, turite viską gerai pasverti. Matote, nuoma gali pareikalauti papildomų išlaidų ir laiko. Jeigu imsitės įmonių pardavimo, jums taipogi reikėtų turėti atitinkamą biudžetą, kurio dėka išmoktumėte formuoti įstatinį kapitalą. Tokiais atvejais, galėtumėte pardavinėti ne tik registracijos adresus, bet ir įmones.

Pabrėžtina, kad norint parduoti įmonę ar registracijos adresus, vis tiek atsiras papildomos išlaidos. Juk niekas nesužinos ką jūs siūlote, jeigu patys to nereklamuosite. Jums reikės dėti skelbimus su užrašais „parduodame įmones“ ar kažką panašaus. Žinoma, yra ir kitų reklamavimosi būdų. Tad, jeigu norite iš NT pasipelnyti bent kažkiek, tuomet siūloma atidžiai įsigilinti į esamą tvarką ir kitus niuansus. Viskas yra daug paprasčiau nei gali atrodyti iš pradžių.

paskola bustui

Galima kartais pagalvoti, kad gyvendami išnuomotame bute Vilniaus centre, turime viską, ko reikia. Tačiau iš tiesų jau geriau kreditai ir įsiskolinimas, negu nuoma. Mokėdami už nuomą jūs patiriate nuostolį, o pasiskolindami ir pirkdami savą būstą – tik išlošiate.

Ilgai nuomojantis būstą, atsiranda tokios rizikos:

 • Kas mėnesį didelė pinigų suma nueina tiesiog į orą – už nuomą. Kai už daug mažesnę nei nuomos sumą galėtų būti padengiami kreditai ir paskolos.
 • Per metus už nuomą veltui išleidžiate kelis tūkstančius eurų.
 • Išleidinėdami pinigus nuomai, nesusitaupote ir būsto paskolos (jei tokią planuojate imti) pradiniam įnašui.
 • Priprantate prie gyvenimo galbūt geromis sąlygomis (pvz., Vilniaus centre) ir vėliau pasidaro labai sunku perprogramuoti save, kad gyvensite iš tiesų kitur, kur mažesnės kainos (pvz., Naujoje Vilnioje).
 • Neprisiimate atsakomybės, nukeliate ją vėlesniam laikui, tai galbūt trukdo ir tokiems sprendimams kaip vaikų turėjimas, karjera ar pan.
 • Būsto kainos ir toliau brangsta, todėl 10 metų sėkmingai mokėdami už nuomą galiausiai sulaukiate laiko, kuomet būstas pabrangsta 20 kartų ir nebegalite nieko įpirkti.

Nuomojatės, nes negalite gauti būsto paskolos

Manote, kad jūsų kelių mėnesių oficialių pajamų užteks, kad būtų suteikta kokybiška būsto paskola? Galbūt kreditai be palukanu ir būtų suteikiami, tačiau bankai sudaro labai sudėtingas sąlygas… Gali reikėti ir daugelio metų pajamų išrašo, ir įvairių pažymų, ir dokumentų apie vaikus, ir laiduotojo, ir užstatomo turto, ir kitų dalykų… O svarbiausia – pradinio įnašo, kurio jūs iš pradžių neturėsite. Taigi, būsto paskola galbūt ir nebus geriausias variantas, norint pagaliau išsikelti iš nuomojamo buto.

Nuomojatės, nes neapsisprendžiate. Apsispręskite.

Nors kreditai nuo 18 metų jau jums prieinami, tačiau jums jau 32, ir jūs vis dar nuomojatės butą Vilniaus centre, nes neapsisprendžiate, į kurį rajoną galėtumėte išsikelti… Galbūt tai ir yra tas metas, kada vertėtų apsispręsti. Ar paskaičiavote, kiek jums tai kainavo išlaidų? Gal jūs visą gyvenimą neapsispręsite ir tik dėl tos aplinkybės, kad nežinote, ko norite, mokėsite pinigus į orą. Tad verčiau kreditai bedarbiams ar dirbantiesiems būna suteikiami ir greičiau jums pavyktų kažkur persikelti gyventi.

Scenarijai, ką daryti gavus greitąjį kreditą

Ir jeigu visgi ryšitės keisti savo gyvenimą, tuomet kreditai be registracijos mokescio jums padės tą padaryti. Pasiskolinus nedidelę pinigų sumą, galėsite gauti pageidaujamą NT investiciją. Taip vadiname, nes dar neaišku, kas tai bus: bendrabutis, butas, namas, namo dalis, kolektyvinis sodas ar kita. Aišku, turite žinoti, kad kreditai isiskolinusiems nebūtinai bus teikiami, kaip ir kreditai su bloga kredito istorija. Tokie žmonės tiesiog nebeturi galimybės lengvai gauti paskolą. O štai kreditai is zmoniu, turint normalią kredito istoriją ir darbą, gali labai padėti. Jūs galite įsigyti prastos būklės namelį, jį kokybiškai susitvarkyti ir gyventi, kaip norite. Taip, kaip kreditas automobiliui suteikiamas neribojant jūsų laisvės, taip ir kreditas būstui nėra niekaip apibrėžtas. Galite skolintis kokiam tik norite būstui. Ar tai būtų naujas namas, ar prastai atrodantis butas, kurį dar savo rankomis reikėtų pasiremontuoti. O tuomet galėsite pagaliau nutraukti nuomą, kurią taip ilgai mokėjote, ir pradėti visai kitokį gyvenimą.

paskola sodo namuiNekilnojamojo turto klausimas – vienas didesnių rūpesčių kiekvienai jaunai šeimai, kuriai taip lengvai neatiteko kažkoks palikimas. Greita paskola vis dažniau tampa patraukliu pasirinkimu, norint suremontuoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą.

Greita paskola internetu prieš banko būsto paskolą

Nors oficialiai yra teigiama, kad bankai sudaro geresnes palūkanų sąlygas teikiant ilgalaikę būsto paskolą, šis skolinimosi metodas turi per daug komplikuojančių niuansų. Pavyzdžiui, nėra galima įsigyti tokį nekilnojamąjį turtą, kokį nori – jį turi vertinti turto vertintojai ir nustatyti, ar iš tiesų leidžiama įsigyti kažką. Kai bankas paskolos neteikia, daug geriau yra greita paskola.

Ponia Lina sako, kad jai su vyru bankas nedavė paskolos norimam nameliui įsigyti, taigi, jie šiek tiek pasitaupė ir ėmė paprastą paskolą. „Tikrai buvo labai nemalonu dėl to, kad mums bankas neleido įsigyti to būsto, kurį norėjome pirkti. Ne dėl to, kad būtume nemokūs ar rizikingi piliečiai, o dėl to, kad pastato būklė nebuvo tinkama iškart gyventi. Tačiau mes per čia ir galime sutaupyti. Mums tėvai nepaliko jokio palikimo, todėl viską turime daryti savomis rankomis. O štai ką davė Dievas – tai amatą. Abu esame statybininkai, turime geras rankas ir galvą. Todėl kažkokia sena apleista sodyba – mums puikus lobis, kur galime susitvarkyti ir apsidaryti namą, kokio ir norime. Bet bankas to nesupranta, jis mūsų pasirinkime nemato nieko daugiau tik savo sugalvotus skaičius. Mums apleistas prastas pastatas yra geras, nes patys jį pigiai ir kokybiškai susitvarkysime savomis rankomis. Galiausiai rinkomės greitą paskolą internetu, kuri nesikiša į žmonių sprendimus“, – sako moteris.

Be viso to, banko paskolai gauti reikia atitikti labai daug reikalavimų. O mini paskola išduodama lengviau. O ką jau kalbėti apie tai, kad greitas kreditas suteikiamas tą pačią dieną, kai bankų paskolos tektų laukti dienų dienas.

Kuo patrauklus sodo namas?

Jaunos šeimos su mini paskola arba be jos, kuriasi įvairiuose NT objektuose:

 • Senos statybos daugiabučiuose;
 • Naujos statybos daugiabučiuose;
 • Nuosavuose namuose;
 • Kotedžuose;
 • Butuose nuosavame name;
 • Sodo nameliuose.

Oficialiai, sodo namuose gyventi ištisus metus negalima. Tačiau žmonės sako, kad tai dabar likusi vienintelė išimtis, kur dar gali kaip nori pasitvarkyti savo ūkį, pasidaryti kokį nori remontą ar be specialių leidimų pasistatyti namą. Kadangi dabar jau visiems pastatams reikalingi ir statybų leidimai, ir daug kitų dokumentų. Taigi, sodo namelis vis dar išlieka galimybe įsigyti savo sklypą ir namą už nedidelę kainą. Tokius sprendimus dabar itin dažnai renkasi būtent didžiųjų, brangių miestų, tokių kaip Vilnius, gyventojai, kuriems būstas mieste tampa per brangus.

Ką pakeisite su nedidele paskola

Ar smulkios paskolos tikrai gali padėti iš nedidelio sodo namelio pasidaryti tikrą namą? Pasirodo, gali. Kelių tūkstančių eurų pilnai užtenka tam, kad galėtumėte apšiltinti stogą, sienas. O tai yra svarbiausia, siekiant, kad žiemą būtų šilta. Galbūt reikia pasitvarkyti kaminą, palopyti stogą, jeigu kiauras. Ir dar gali prireikti ir tokio dalyko kaip nauja krosnelė arba patobulinta apšildymo sistema. Visa tai tikrai galima pasiekti su nedidele paskola ir patogiai sau gyventi netoli miesto, už nedidelę kainą įsigijus sau dailų ir patrauklų sodo namelį. Nedidelę paskolą išsimokėsite greitai, o gyvensite tokioje vietoje ilgai. Ir jokie bankų ir turto vertintojų sprendimai neužkirs kelio jūsų sprendimams ir norams.

draudimasKad ir kaip būtų nemalonu, tačiau kartais gyvenime atsitinka taip, kad susiduriame su įvairiomis nelaimėmis: kilo gaisras, trūko vamzdis , apiplėšė ar dar kas nors blogo nutiko. Ir tai patyrus būna išties skaudu, ypatingai kai tai atsitinka jūsų jaukiems, išpuoselėtiems namams, į kuriuos investavote nemažai savo laiko bei krūvas pinigų. Susidūrus su tokiu atveju, kyla panika, nes daugelis tiesiog nežino ką daryti, kaip viską sutaisyti ar susigrąžinti. Tačiau nederėtų pamiršti, kad šiais laikais yra įvairiausių sprendimų, vienas iš jų tai draudimas – būdas apsaugoti namų turtą.

Šiais laikas galima apdrausti visą turtą arba atskirai tam tikrus objektus. Atsižvelgiant į jūsų poreikius draudikai gali drausti jums priklausančius pastatus ( sienas, lubas, grindis, duris). Taip pat pagal poreikį galima pasirinkti ir kitus, negyvenamosios paskirties pastatus, tokius kaip : pagalbinius ir negyvenamuosius pastatus( į tai įeina rūsys, malkinė, sandėliukas, daržinė, vasarinė virtuvėlė, garažas ar parkavimo vieta). Taip pat yra sąlyga, kad visi šie pastatai nuo gyvenamoji pastato negali būti toliau kaip 100 metrų, arba bent jau aptverti kiemo tvora, nes tai parodo jog tas pastatas priklauso bendram sklypui. Be abejonės dar galima drausti ir stacionariuosius kiemo statinius ( tvora, vartai, pavėsine, lauko baseinas, apšvietimas, stiklai). Visi šie objektai, taip pat turi įeiti į sklypo teritorija kaip ir gyvenamasis pastatas.

Apsidraudę objektus pirmuoju būdu dar galite drausti ir namų turtą į kurį įeina visi namų apyvokos daiktai (buitinė technika, kilimai, baldai, mobilieji telefonai, televizorius, šviestuvai ir panašiai).

Taigi, kad gautumėte kompensacija už kažkokiu būdu sugadinta turtą, tas incidentas turi atitikti tam tikrus kriterijus. Žala atlyginama tuo atveju jei tai buvo gaisras, žaibo iškrova, vandens tinklų gedimas, užliejus vandeniui. Taip pat nuo gamtos jėgų, tokių kaip audra, liūtys, krušos ir t.t. Taip pat už vagystės atveju, turto apgadinimą, automobilių avarijos atveju.

 

Apžvelgus visas galima grėsmes ir draudiminius atvejus, galime drąsiai daryti išvada, kad draudimas – būdas apsaugoti namų turtą yra išties puikus. Viso labo reikia tik nepatingėti ir pagailėti kiekviena mėnesį mokėti įmokas ir atsitikus nelaimei jus tai išgelbės. Ištiktųjų nei vienas mūsų nežino, kas jo gali laukti kitą diena, todėl patarimas –  būkite pasiruošę.

 

 

kreditaiVis daugiau viešojoje erdvėje pasisakymų apie tai, kad žmonės linkę gyventi į skolas, kad paskolos ir greitieji kreditai jau dalinami į kairę ir į dešinę. Tačiau statistika kalba pati už save – pastaraisiais metais mažėja žmonių, kurie pradelsia mokėjimus bei tų, kurie negrąžina kreditų.

Kodėl taip yra?

Greičiausiai tokie rezultatai pagaliau pasiekti Lietuvos banko, kuris ne pirmus metus ruošia įvairius pažabojimus greitųjų kreditų bendrovėms. Tai davė rezultatų ir žmonės ėmė skolintis atsakingai. Todėl šiandien kreditoriai atvirauja, jog net ir nedideles sumas pasiskolinantys klientai nesiryžta pradelsti mokėjimų, elgiasi atsakingai ir grąžina pasiskolintus pinigus laiku.

Kada verta kreiptis?

Vis dar atviras klausimas yra apie tai, kada verta skolintis iš greitus kreditus teikiančių bendrovių? Patys kreditoriai gali pateikti itin daug pavyzdžių, kam dažniausiai skolinasi gyventojai. Vienas tokių – interjero permainos namuose. Smulkieji kreditoriai pastebi, kad keičiasi žmonių požiūris ir jie vis daugiau dėmesio ryžtasi skirti savo namams.

Ar dar pamenate sovietinius butus, kuriuose visi remontai būdavo panašūs, o baldai ne tik panašūs, bet net ir visiškai identiški? Kone kiekviename bute stovėjo didžiulės sieninės sekcijos, masyvūs išlankstomi foteliai, tokios pačios dujinės viryklės. Tai buvo todėl, kad žmonės metų metus taupydavo remontams, namų atsinaujinimui ir tekdavo rinktis pirkinius, kurie tarnaus ilgus metus. Šiandien gyventojai nebenori laukti, jiems norisi atnaujinti namus šiandien.

Tai puiki idėja. Jei ir Jūs galvojate, kad namuose jau senokai nebuvo remonto, o baldus laikas pakeisti naujais, greitieji kreditai gali padėti įgyvendinti šią svajonę šiandien ir jau artimu metu galėsite grįžti į atsinaujinusius namus.

Kur kreiptis?

Kartais gyventojai galvoja, jog bankai taip pat gali padėti ieškant nedidelės finansinės pagalbos, tačiau čia svarbu paminėti tai, kad bankai į tokius nedidelius pasiskolinimus žvelgia kiek skeptiškai. Jie žymiai rečiau sutinka skolinti tokiems tikslams, kaip namų interjero atnaujinimas nei smulkieji kreditoriai. Greitieji kreditai išpopuliarėjo dėl būtent šios savo savybės – galėjimo greitai ir operatyviai padėti sunkiu metu, kai reikia nedidelės greitos paskolos. Su smulkiųjų kreditorių pagalba atsinaujinsite namus, įsigysite naujus baldus, pasirūpinsite moderniais interjero pakeitimais ir nereikės vėl metų metus taupyti, kol ne tik mados pasikeis, bet ir pinigai nuvertės.