lentosNekilnojamo turto statybų metu turi būti laikomasi griežčiausių saugumo reikalavimų, o taip pat reikia pabrėžti, kad nuo pernai rudenio įsigaliojo ir reikalavimas naujų objektų statybai – visi namai turi būti statomi atsižvelgiant į A tipo klasės namų energingumo reikalavimus. Tai reiškia, kad dabar visi nauji nekilnojamo turto statiniai turi būti statomi galvojant apie energijos sunaudojimo reikalavimus. Trumpai tariant, nauji namai turi būti statomi taip, jog jie kuo labiau sulaikytų šilumą. Dėl šios priežasties netgi ir visos statybinės lentos turi būti itin kruopščiai montuojamos ir paruošiamos pagal visus reikalavimus. Statytojams dabar yra ganėtinai sunkūs laikai, nes vietoje pigių medžiagų, jie turės naudoti daug kokybiškesnes, o tai reiškia, kad nekilnojamo turto kainos turėtų kiek išaugti.

Kalbant apie įvairias lentas, verta pabrėžti – dekoravimo atveju jokių standartų dėl energingumo laikytis nereikia.

Dažniausiai visos lentos, kurios montuojamos siekiant sukurti eksterjerą, neturi būti pasirenkamos pagal minėtus energijos taupymo reikalavimus. Visos minėtos taisyklės taikomos tik statyboms, o ne apdailai. Visos dailylentės gali būti įsigyjamos ir montuojamos pagal ankstesnius standartus. Tiesa, nors ir įsigaliojo minėti reikalavimai, pabrėžtina, kad kitos medienos apdirbimo įmonės vis dėlto pakėlė ir statybinės medienos kainas. Jeigu jums visos tos lentos reikalingos tik apdailai ar kitoms konstrukcijoms, tai tokiu atveju atidžiau rinkitės pardavėjus.

Visos statybinės lentos apdailai gali būti pasirenkamos pagal senus kriterijus, tačiau reikia priminti, kad nevalia tokių dailylenčių ar įprastų lentų naudoti be jokių apsauginių priemonių. Paprastai kalbant, naudojant statybinę medieną apdailos metu, būtina iš anksto ją paruošti pagal visus saugumo standartus, nes kitu atveju jums apdaila teks rūpintis itin dažnai – teks viską keisti kas kelis metus.

Visos lentos, kurios pasirenkamos apdailai ar kitoms konstrukcijoms, turi būti apsaugomos tiek nuo puvėsio, tiek ir pelėsio.

Pabrėžtina, kad naudojant medines lentas apdailos metu, būtina jas montuoti pagal paprastas taisykles. Jeigu tos lentos yra standartinės, tai kaip ir įprasta – be tarpų jų montuoti nevalia. Jeigu pasirinktos dailylentės yra su įėjimais, tai jas montuoti reikėtų taip, jog vidinė dalis eitų žemyn – tokiu atveju nesikaups vanduo ir neatsiras nemalonumai dėl puvėsio ar pelėsio.