sofa lovaDaugelis žmonių, kurie keičia namuose vyraujantį interjerą, vietoj klasikinio stiliaus, kuris gyvavo tikrai labai ilgą laiką, šiuo metu dažniausiai renkasi modernų dizainą. Daugeliui modernumas asocijuojasi su minimalizmu ir toks požiūris tikrai yra gana teisingas. Sofa lova yra vienas iš tų baldų, kuris gali padėti susikurti išskirtinio dizaino interjerą. Paprasčiausiai būtent vienas baldas leidžiantis atlikti kelias funkcijas yra labiausiai atspindintis postmodernizmo dvasią.

Lova sofa dažniausiai pastatoma svetainėje, kadangi tai yra vieta, kurioje susirenkama maloniai praleisti laiką, tačiau kai kuriais atvejais pasilikę svečiai permiega. Toli gražu dabartiniai žmonės neturi tokių namų, kuriuose galima džiaugtis svečių kambariu. Tuomet funkcionalūs baldai labai palengvina gyvenimą, kadangi jie yra gana nedideli, tačiau esant poreikiui juos galima išnaudoti. Sofa lova, kuri transformuojasi priklausomai nuo žmonių poreikių dažniausiai pasirenkama pagal kelis kriterijus, kurie yra patys svarbiausi ieškant tinkamiausio baldo.

  1. Nusistatykite pinigų sumą, kurią galite skirti baldui. Tokiu atveju pavyks greičiau atrasti tinkamą variantą, kadangi nereikės gaišti laiko paieškoms.
  2. Taip pat rekomenduojama iškart nuspręsti, kokio stiliaus baldas jums yra reikalingas. Kaip jau minėjome, sofa lova dažniausiai būna modernaus stiliaus.
  3. Įvertinkite ir faktą, kad gali skirtis dydis. Žinoma, ji išsilanksto, tačiau jeigu ilgio prasme nebus kambaryje vietos – reikia apsiskaičiuoti.
  4. Pirkite iš internetinių prekybos vietų, kadangi ten galima atrasti kur kas platesnę pasiūlą mažesnėmis kainomis. Tuo pačiu daiktas jums bus pristatytas iki pat namų durų, taigi labai patogu, kai nereikia ieškoti transporto priemonės.
  5. Kai kurie šio tipo baldai parduodami su pagalvėmis bei kitomis mielomis smulkmenos, tad tai galėtų būti papildoma priežastis paskatinanti apsispręsti ir pasirinkti tinkamiausią variantą.

Sofa lova – universalus baldas, kuris puikiai dera moderniai įkomponuotame interjere. Jeigu ieškote kokio nors baldo, kuris puikiai atrodytų bet kokioje aplinkoje – rekomenduojame pasirinkti šį variantą.

baldų prekybaVakarų pasaulyje minkštų baldų pasiūla kasmet auga. Tai lemia ne tik gerėjanti finansinė gyventojų padėtis, bet ir besikeičiantys vartotojų poreikiai. Paprastai baldai perkami 5–8 metams – keičiantis gamybos technologijoms ir interjero madai, baldai pasensta ne fiziškai, o morališkai. Be to, kiekviena didesnė baldų gamybos įmonė bent kartą per metus savo klientus kviečia į naują minkštų baldų kolekcijos pristatymą ir supažindina gyventojus su ateinančių metų dizaino tendencijomis bei naujausiais technologiniais sprendimais.

Išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančius minkštus baldus nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, baldų prekyba Lietuvoje nėra tokia paklausi – didžiosios mūsų kaimynės šiame sektoriuje lenkia mus net kelis kartus. Minėtąją stagnaciją lemia nusistovėjęs vyresniosios kartos požiūris, kad minkšti baldai gali tarnauti ir 30 metų, be to, Lietuvoje jaučiamas vartotojiškos kultūros trūkumas, t. y. pirkėjui kur kas svarbesnė baldo kaina, o gaminio kokybė nustumiama į antrąjį planą. Tiesa tokia, kad minkšti baldai tarpusavyje skiriasi ne tik stilistiniais niuansais, bet ir detalių jungimo būdais, vidinės konstrukcijos medžiagomis bei apmušalų kokybe.

Baldų prekyba paremta vartotojų lūkesčių ir poreikių įgyvendinimu, todėl ieškodami kokybiškų minkštų baldų, visų pirma turite įvertinti tiek vidinės konstrukcijos, tiek dizaino dermę. Baldas turi derėti prie bendro būsto interjero, jis turi būti komfortiškas ir ergonomiškas, todėl objektyviai įvertinkite sėdimos vietos aukštį, gylį, atlošo išlinkimus bei galimybę prisitaikyti prie žmogaus kūno formų. Vertindami vidinę gaminio konstrukciją, rinkitės baldą, kurio surinkimui buvo naudota lapuočių mediena ir klijuota fanera. Kai kurioms detalėms tinka ir kokybiška spygliuočių mediena. Prieš įsigydami baldą, įsitikinkite, kad lanksčioji jo konstrukcija yra patikima ir tvirta. Įvertinkite vidinių detalių jungimo būdus – rekomenduojama rinktis metalines sąvaržas ir varžtus ar klijuotą medieną. Jie minkštų baldų karkasai surinkinėti kabėmis, greičiausiai toks gaminys bus ne tik netvirtas, bet ir trumpaamžis. Tiesa, tokie baldai kainuoja kur kas mažiau.

Minkštų baldų prekyba siūlo įspūdingo dizaino, skirtingos formos ir raštų baldus, papuoštus išskirtinai švelniu ir minkštu audiniu. Vis dėlto vertindami minkštąsias baldų dalis, išlikite objektyvūs, kadangi tai dažniausiai naudojama ir labiausiai dėvima vieta. Jei šiai konstrukcijai naudojamas porolonas, tuomet po juo privalo būti įmontuotos plokščios spyruoklės arba tvirti ir pinti diržai iš gumos. Įvertinkite porolono tankį – sėdynės srityje jis neturėtų būti mažesnis kaip 25 kg/m3. Vienas geriausių variantų sėdimai daliai formuoti yra lateksas, tačiau toks gaminys kainuos kur kas brangiau. Tiesa, minkštų baldų gamybai ir jų formavimui gali būti naudojamos ir plunksnos, pūkai, arklio plaukai, šiaudai ir kitos medžiagos, kurių pageidauja klientas.

Vertindami baldo audinį, atsižvelkite į jo dizainą – jis turi derėti prie pasirinkto baldo stiliaus ir bendrojo namų interjero. Atidžiai išsinagrinėkite techninius audinio duomenis bei audinio sudėtį. Nepamirškite, kad kuo audinys yra natūralesnis, tuo brangiau jis kainuos ir bus sunkiau prižiūrimas. Be to, pagalvokite apie augintinius – jei turite šuniuką ar katę, atsisakykite apmušalų su austine tekstūra, kadangi tokie audiniai greitai susidėvės.