paskola sodo namuiNekilnojamojo turto klausimas – vienas didesnių rūpesčių kiekvienai jaunai šeimai, kuriai taip lengvai neatiteko kažkoks palikimas. Greita paskola vis dažniau tampa patraukliu pasirinkimu, norint suremontuoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą.

Greita paskola internetu prieš banko būsto paskolą

Nors oficialiai yra teigiama, kad bankai sudaro geresnes palūkanų sąlygas teikiant ilgalaikę būsto paskolą, šis skolinimosi metodas turi per daug komplikuojančių niuansų. Pavyzdžiui, nėra galima įsigyti tokį nekilnojamąjį turtą, kokį nori – jį turi vertinti turto vertintojai ir nustatyti, ar iš tiesų leidžiama įsigyti kažką. Kai bankas paskolos neteikia, daug geriau yra greita paskola.

Ponia Lina sako, kad jai su vyru bankas nedavė paskolos norimam nameliui įsigyti, taigi, jie šiek tiek pasitaupė ir ėmė paprastą paskolą. „Tikrai buvo labai nemalonu dėl to, kad mums bankas neleido įsigyti to būsto, kurį norėjome pirkti. Ne dėl to, kad būtume nemokūs ar rizikingi piliečiai, o dėl to, kad pastato būklė nebuvo tinkama iškart gyventi. Tačiau mes per čia ir galime sutaupyti. Mums tėvai nepaliko jokio palikimo, todėl viską turime daryti savomis rankomis. O štai ką davė Dievas – tai amatą. Abu esame statybininkai, turime geras rankas ir galvą. Todėl kažkokia sena apleista sodyba – mums puikus lobis, kur galime susitvarkyti ir apsidaryti namą, kokio ir norime. Bet bankas to nesupranta, jis mūsų pasirinkime nemato nieko daugiau tik savo sugalvotus skaičius. Mums apleistas prastas pastatas yra geras, nes patys jį pigiai ir kokybiškai susitvarkysime savomis rankomis. Galiausiai rinkomės greitą paskolą internetu, kuri nesikiša į žmonių sprendimus“, – sako moteris.

Be viso to, banko paskolai gauti reikia atitikti labai daug reikalavimų. O mini paskola išduodama lengviau. O ką jau kalbėti apie tai, kad greitas kreditas suteikiamas tą pačią dieną, kai bankų paskolos tektų laukti dienų dienas.

Kuo patrauklus sodo namas?

Jaunos šeimos su mini paskola arba be jos, kuriasi įvairiuose NT objektuose:

  • Senos statybos daugiabučiuose;
  • Naujos statybos daugiabučiuose;
  • Nuosavuose namuose;
  • Kotedžuose;
  • Butuose nuosavame name;
  • Sodo nameliuose.

Oficialiai, sodo namuose gyventi ištisus metus negalima. Tačiau žmonės sako, kad tai dabar likusi vienintelė išimtis, kur dar gali kaip nori pasitvarkyti savo ūkį, pasidaryti kokį nori remontą ar be specialių leidimų pasistatyti namą. Kadangi dabar jau visiems pastatams reikalingi ir statybų leidimai, ir daug kitų dokumentų. Taigi, sodo namelis vis dar išlieka galimybe įsigyti savo sklypą ir namą už nedidelę kainą. Tokius sprendimus dabar itin dažnai renkasi būtent didžiųjų, brangių miestų, tokių kaip Vilnius, gyventojai, kuriems būstas mieste tampa per brangus.

Ką pakeisite su nedidele paskola

Ar smulkios paskolos tikrai gali padėti iš nedidelio sodo namelio pasidaryti tikrą namą? Pasirodo, gali. Kelių tūkstančių eurų pilnai užtenka tam, kad galėtumėte apšiltinti stogą, sienas. O tai yra svarbiausia, siekiant, kad žiemą būtų šilta. Galbūt reikia pasitvarkyti kaminą, palopyti stogą, jeigu kiauras. Ir dar gali prireikti ir tokio dalyko kaip nauja krosnelė arba patobulinta apšildymo sistema. Visa tai tikrai galima pasiekti su nedidele paskola ir patogiai sau gyventi netoli miesto, už nedidelę kainą įsigijus sau dailų ir patrauklų sodo namelį. Nedidelę paskolą išsimokėsite greitai, o gyvensite tokioje vietoje ilgai. Ir jokie bankų ir turto vertintojų sprendimai neužkirs kelio jūsų sprendimams ir norams.

rekuperatoriusVisos problemos įrenginėjant namus kyla dėl to, kad nesilaikoma darbų eiliškumo. Pirmiausiai išklojamas parketas, tada dažomos sienos? Blogai… Pirma padaromos gipso kartono lubos, o tik tada galvojama, kur bus jungikliai ir laidai? Tragedija. Panašiai nutinka ir su rekuperatoriumi, kuriam desperatiškai ieškoma vietos vienoje iš palėpių.

Kada reiktų įrengti rekuperatorius?

Pirmiausia, reikia suprasti, kad pats rekuperatorius yra tik vienas iš vėdinimo sistemos sraigtelių. Svarbiausias vaidmuo čia tenka vėdinimo sistemos elementams. Kur nutiesti vamzdžiui oro cirkuliacijai, kad viskas veiktų tobulai?

Specialistai nesutaria dėl vieningos nuomonės, tačiau dabar vėdinimo sistemos yra daromos tiek ant lubų, tiek grindyse. Jei norite ortakių grindyse, pamąstykite apie tai prieš liedami perdangas, o gal net ir plokštinius pamatus.

Jei ortakiai bus sienose, be abejonės reikės pamąstyti apie pakabinamas lubas, kurios užmaskuotų vamzdžius.

Rekuperatorius gali būti pastatomas ir paskutinėje vietoje, tačiau vamzdynas orui turi būti išvedžiotas dar ankstyvosiose namo statybos ar remonto stadijose.

Prieš statydami vidines sienas, suplanuokite, kur bus vamzdžiai. Jei namas nėra naujos statybos, teks pasistengti labiau, nes reikės pasukti galvą, kurioje vietoje daužyti sienas, kur stovės ventiliacinės angos su grotelėmis ir t.t. Pakabinamos lubos – vienas iš efektyvesnių problemos sprendimo būdų, nes viskas pakabinama po lubomis. Taip pat tai labai patinka ir elektrikams, kuriems nereikia daug dirbti su sienomis ir laidais.

Rekuperatorius statomas specialioje patalpoje, nes jis veikia ne visiškai tyliai. Dėl šios priežasties miegamajame jo nepastatysi – reikia tai daryti katilinėje arba garaže. Vietą reikia numatyti iš karto ir pasiruošti – atsivesti elektrą, sutvarkyti visus vamzdynus. Juk reikia dviejų vamzdžių: vienu ateina oras iš kambario, o kitu siunčiamas šviežias rekuperatoriuje pašildytas ir apvalytas oras iš išorės. Elektros reikia ir kiekviename kambaryje, kur turi veikti ventiliatoriai, varinėjantys orą. Brangus sprendimas, tačiau pasiteisinantis – automatizuota rekuperavimo sistema. Tiesa, tam dar reikės įrengti ir šilumos daviklius, kurie matuotų kambario temperatūrą ir galėtų atpūsti vėsesnį orą. Tai nepigus malonumas, todėl viską reikia labai gerai apgalvoti. Savamokslis meistras tokios sistemos tiesiog neįrengs, tad pasruoškite investicijoms, kurios atsiperka – apie šildymą galėsite beveik užmiršti (prisiminsite, kai lauke bus -30 laipsnių šalčio…).