paskola sodo namuiNekilnojamojo turto klausimas – vienas didesnių rūpesčių kiekvienai jaunai šeimai, kuriai taip lengvai neatiteko kažkoks palikimas. Greita paskola vis dažniau tampa patraukliu pasirinkimu, norint suremontuoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą.

Greita paskola internetu prieš banko būsto paskolą

Nors oficialiai yra teigiama, kad bankai sudaro geresnes palūkanų sąlygas teikiant ilgalaikę būsto paskolą, šis skolinimosi metodas turi per daug komplikuojančių niuansų. Pavyzdžiui, nėra galima įsigyti tokį nekilnojamąjį turtą, kokį nori – jį turi vertinti turto vertintojai ir nustatyti, ar iš tiesų leidžiama įsigyti kažką. Kai bankas paskolos neteikia, daug geriau yra greita paskola.

Ponia Lina sako, kad jai su vyru bankas nedavė paskolos norimam nameliui įsigyti, taigi, jie šiek tiek pasitaupė ir ėmė paprastą paskolą. „Tikrai buvo labai nemalonu dėl to, kad mums bankas neleido įsigyti to būsto, kurį norėjome pirkti. Ne dėl to, kad būtume nemokūs ar rizikingi piliečiai, o dėl to, kad pastato būklė nebuvo tinkama iškart gyventi. Tačiau mes per čia ir galime sutaupyti. Mums tėvai nepaliko jokio palikimo, todėl viską turime daryti savomis rankomis. O štai ką davė Dievas – tai amatą. Abu esame statybininkai, turime geras rankas ir galvą. Todėl kažkokia sena apleista sodyba – mums puikus lobis, kur galime susitvarkyti ir apsidaryti namą, kokio ir norime. Bet bankas to nesupranta, jis mūsų pasirinkime nemato nieko daugiau tik savo sugalvotus skaičius. Mums apleistas prastas pastatas yra geras, nes patys jį pigiai ir kokybiškai susitvarkysime savomis rankomis. Galiausiai rinkomės greitą paskolą internetu, kuri nesikiša į žmonių sprendimus“, – sako moteris.

Be viso to, banko paskolai gauti reikia atitikti labai daug reikalavimų. O mini paskola išduodama lengviau. O ką jau kalbėti apie tai, kad greitas kreditas suteikiamas tą pačią dieną, kai bankų paskolos tektų laukti dienų dienas.

Kuo patrauklus sodo namas?

Jaunos šeimos su mini paskola arba be jos, kuriasi įvairiuose NT objektuose:

  • Senos statybos daugiabučiuose;
  • Naujos statybos daugiabučiuose;
  • Nuosavuose namuose;
  • Kotedžuose;
  • Butuose nuosavame name;
  • Sodo nameliuose.

Oficialiai, sodo namuose gyventi ištisus metus negalima. Tačiau žmonės sako, kad tai dabar likusi vienintelė išimtis, kur dar gali kaip nori pasitvarkyti savo ūkį, pasidaryti kokį nori remontą ar be specialių leidimų pasistatyti namą. Kadangi dabar jau visiems pastatams reikalingi ir statybų leidimai, ir daug kitų dokumentų. Taigi, sodo namelis vis dar išlieka galimybe įsigyti savo sklypą ir namą už nedidelę kainą. Tokius sprendimus dabar itin dažnai renkasi būtent didžiųjų, brangių miestų, tokių kaip Vilnius, gyventojai, kuriems būstas mieste tampa per brangus.

Ką pakeisite su nedidele paskola

Ar smulkios paskolos tikrai gali padėti iš nedidelio sodo namelio pasidaryti tikrą namą? Pasirodo, gali. Kelių tūkstančių eurų pilnai užtenka tam, kad galėtumėte apšiltinti stogą, sienas. O tai yra svarbiausia, siekiant, kad žiemą būtų šilta. Galbūt reikia pasitvarkyti kaminą, palopyti stogą, jeigu kiauras. Ir dar gali prireikti ir tokio dalyko kaip nauja krosnelė arba patobulinta apšildymo sistema. Visa tai tikrai galima pasiekti su nedidele paskola ir patogiai sau gyventi netoli miesto, už nedidelę kainą įsigijus sau dailų ir patrauklų sodo namelį. Nedidelę paskolą išsimokėsite greitai, o gyvensite tokioje vietoje ilgai. Ir jokie bankų ir turto vertintojų sprendimai neužkirs kelio jūsų sprendimams ir norams.

perforatoriaiNe paslaptis, kad kai vieniems reikalingos paskolos būstui įsigyti, kitiems taip pat svarbi gali būti ir paskola būsto remontui. Remontas – neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis. Daugybė auksarankių mielai traukia į „Ermitažą“, „Senukus“ ir kitas panašias ūkio prekių parduotuves, kur mintyse išpildo svajones, o vėliau, su įrankių bei statybinių medžiagų nešuliais grįžę namo remontuoja bei svajones paverčia realybe. Ne visiems pinigų užtenka – kartais tik būsto remonto paskola įkeičiant nekilnojamąjį turtą gali padėti atlikti tą svajonių remontą.

Mažas butas didmiesčiuose tampa didesniu

Didžiausią galvos skausmą visuomet turi tie žmonės, kurie didmiesčiuose, sostinėse, ypač Vilniuje, nori įsigyti savo nekilnojamąjį turtą, o tam neturi visai jokio kapitalo. Pavyzdžiui, tėvai niekada nesuteikė jokio didesnio turto. Galbūt tai žmonės, kurie į sostinę atvyko privilioti karjeros galimybių, tačiau čia neturi jokių sąsajų su nuosavo nekilnojamuoju turtu – tėvai gyvena kažkur visai kitur. Taigi, norintiems nusipirkti nuosavą būstą sostinėje, tenka galvoti, ką pasirinkti. Jeigu nesinori kraustytis į užmiestį, tenka rinktis už tą pačią kainą itin mažus būstus. Dėl to paskola  būsto remontui tampa gana populiariu pasirinkimu, kada yra perkamas tikrai mažas butas. Pavyzdžiui, vos vieno ar dviejų kambarių butas. Pats mažiausias yra 18 kvadratinių metrų bendrabutis, kurį galite įsigyti sutaupę 20 tūkstančių eurų. Tačiau čia ir paskola busto irengimui gali labai pakelti turto vertę. Jeigu yra aukštesnės lubos, tokiuose butukuose tarsi Tokijuje išplečiama erdvė senoviniais būdais. Padaromos vadinamosios antresolės, antrasis jų aukštas, ten žmonės gali įsirengti miegojimo erdves. Pirmasis aukštas lieka darbo, valgymo ir poilsio erdve be miegamojo zonos. Kuo didesnis butas, tačiau vis dar išlaikantis mažo buto kompaktiškumą, tuo daugiau jame galima įrengti tokių antro aukšto tipo antresolių ir erdvių.

Po tėvų sparnu atsiranda vietos ir vaikams 

Kitas atvejis, kada paskola busto remontui tampa realia priemone, norint turėti nuosavą būstą mieste, kur brangu jį įsigyti – tai įsikūrimas po tėvų sparnu. Tai atvejai, kada šeimos ima dalį tėvų namo ir jį savaip rekonstruoja. Tėvams malonu, kad paukščiai  nepalieka gimtojo lizdo ir visuomet gyvena netoli, atsiranda galimybė, kad senatvėje tėvais bus ir gerai pasirūpinta. Na o vaikams tokiu būdu susitaupo daug pinigų, nereikia pirkti savo būsto. Be to, galų gale, tai senoviškas  modelis, kada didžiulės šeimos lengvai sutilpdavo po vienu stogu.

Seno namelio provincijoje pirkimas ar bendrabučio kambarys sostinėje? 

Kartais paskolos su užstatu gali būti gaunamos ir tam pačiam bendrabučio kambariui mieste. Tačiau įdomu tai, kad tos pačios sumos pakanka puikiam 100 kvadratinių metrų namui ant upės kranto kur nors mažame miestelyje. Tuomet paskolos su nekilnojamojo turto ikeitimu, skirtos remontui, gali būti paskutinės. Nusipirkę tokį didelį namą, šeimos žmonės tampa pilnai aprūpinti gyvenamąja vieta. Aišku, negalima atmesti ir tos realybės, kad tai visgi yra ne viskas – žmonėms reikia ir daugiau poreikių patenkinti. Pavyzdžiui, svarbu yra tai, kad provincijoje galbūt nebus darbo ir didelis namas tik prastės, niekada neatsinaujins. Tad prieš leidžiant pinigus nekilnojamam turtui, visuomet vertėtų pagalvoti apie tai, kas mums yra svarbiausia ir reikalingiausia. Ar norėsime iš užmiesčio nuolat vežioti vaikus į mokyklą ir darželį. O gal geriau iš mažo buto pėsčiomis pasivaikščioti po centrą. Kas mums yra tikrieji gyvenamosios vietos prioritetai.

kreditaiVis daugiau viešojoje erdvėje pasisakymų apie tai, kad žmonės linkę gyventi į skolas, kad paskolos ir greitieji kreditai jau dalinami į kairę ir į dešinę. Tačiau statistika kalba pati už save – pastaraisiais metais mažėja žmonių, kurie pradelsia mokėjimus bei tų, kurie negrąžina kreditų.

Kodėl taip yra?

Greičiausiai tokie rezultatai pagaliau pasiekti Lietuvos banko, kuris ne pirmus metus ruošia įvairius pažabojimus greitųjų kreditų bendrovėms. Tai davė rezultatų ir žmonės ėmė skolintis atsakingai. Todėl šiandien kreditoriai atvirauja, jog net ir nedideles sumas pasiskolinantys klientai nesiryžta pradelsti mokėjimų, elgiasi atsakingai ir grąžina pasiskolintus pinigus laiku.

Kada verta kreiptis?

Vis dar atviras klausimas yra apie tai, kada verta skolintis iš greitus kreditus teikiančių bendrovių? Patys kreditoriai gali pateikti itin daug pavyzdžių, kam dažniausiai skolinasi gyventojai. Vienas tokių – interjero permainos namuose. Smulkieji kreditoriai pastebi, kad keičiasi žmonių požiūris ir jie vis daugiau dėmesio ryžtasi skirti savo namams.

Ar dar pamenate sovietinius butus, kuriuose visi remontai būdavo panašūs, o baldai ne tik panašūs, bet net ir visiškai identiški? Kone kiekviename bute stovėjo didžiulės sieninės sekcijos, masyvūs išlankstomi foteliai, tokios pačios dujinės viryklės. Tai buvo todėl, kad žmonės metų metus taupydavo remontams, namų atsinaujinimui ir tekdavo rinktis pirkinius, kurie tarnaus ilgus metus. Šiandien gyventojai nebenori laukti, jiems norisi atnaujinti namus šiandien.

Tai puiki idėja. Jei ir Jūs galvojate, kad namuose jau senokai nebuvo remonto, o baldus laikas pakeisti naujais, greitieji kreditai gali padėti įgyvendinti šią svajonę šiandien ir jau artimu metu galėsite grįžti į atsinaujinusius namus.

Kur kreiptis?

Kartais gyventojai galvoja, jog bankai taip pat gali padėti ieškant nedidelės finansinės pagalbos, tačiau čia svarbu paminėti tai, kad bankai į tokius nedidelius pasiskolinimus žvelgia kiek skeptiškai. Jie žymiai rečiau sutinka skolinti tokiems tikslams, kaip namų interjero atnaujinimas nei smulkieji kreditoriai. Greitieji kreditai išpopuliarėjo dėl būtent šios savo savybės – galėjimo greitai ir operatyviai padėti sunkiu metu, kai reikia nedidelės greitos paskolos. Su smulkiųjų kreditorių pagalba atsinaujinsite namus, įsigysite naujus baldus, pasirūpinsite moderniais interjero pakeitimais ir nereikės vėl metų metus taupyti, kol ne tik mados pasikeis, bet ir pinigai nuvertės.