balkonu stiklinimasGyvenate daugiabutyje ir norite įstiklinti balkoną? Tuomet Jūs viską galite padaryti ir pats, tereikia gauti leidimą ir pasirinkti tinkamas medžiagas. Specialistai pateikia svarbiausius patarimus kaip geriausia tai padaryti?

Dokumentai

Nuo šių metų galioja papildomi reikalavimai bet kokiam remontui daugiabutyje. Reikia apie tai pranešti savivaldybės specialistams, gauti specialius leidimus ir griežtai laikytis apsaugos nuo triukšmo įstatymo. Į remonto kategoriją įeina ir balkonų stiklinimas. Pranešimą galima išsiųsti elektroniniu paštu ir tai užtruks vos kelias minutes.

Konstrukcijų pasirinkimas

Sunkiausias darbas yra ne balkonų stiklinimas, o konstrukcijų pasirinkimas. Jeigu apsižvalgytumėte aplinkui greičiausiai nerastumėte nei dviejų visiškai identiškai balkonų. Jūs galite pasirinkti ar jungsite kambarį su balkonu, ar bus pasirinktas balkonų stiklinimas aliuminėmis konstrukcijomis, berėmėmis, plastikinėmis.

Jeigu rinksitės pagal kainą, verta turėti omenyje, kad balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra mažesnė nei balkonu stiklinimas bereme konstrukcija kaina.

Sąmata

Sudarant sąmatą svarbu ne tik medžiagos, tačiau ir darbas, atvežimas. Jeigu balkonų stiklinimas atgula ant jūsų pečių, pasistenkite įvertinti stiklų ir konstrukcijų atvežimo kaštus, medžiagų kainą, bei laiką, kurį sugaišite besidarbuodamas balkone. Ši suma realiai parodys kiek kainuoja balkono stiklinimas.

Statybos inspekcija baudžia savavalius stiklintojus, nes tam reikia turėti licenziją, įregistruoti veiklą ir pan. Tačiau neteko girdėti apie tokius kontrolės metodus pritaikytus praktikoje. Siekiant dūšios ramybės verta pasiskambinti į Aplinkos ministeriją ir pasikonsultuoti.

Gamintojas

Niekas negali Jūsų priversti rinktis vieną ar kitą gamintoją, tačiau balkonu stiklinimas kainos gali apriboti poreikius.

Besirinkdami gamintojus pasvarstykite apie įgrotinimo galimybes. Tarkim, jeigu gyvenate didmiesčio daugiabučio pirmame aukšte (balkonu stiklinimas klaipedoje, balkonu stiklinimas panevezyje, balkonu stiklinimas siauliai) Jums gali būti patogus berėmis balkonų stiklinimas. Tai modernus pasirinkimas, norintiems sukurti erdvės pojūtį. Vis dėlto, įgrotinimui taikomi reikalavimai kaip ir fasado keitimo darbams, todėl būtina pasitarti su miesto savivaldybėje dirbančiu architektu dėl balkonų įgrotinimo.

Dar būtina nepamiršti, kad jeigu balkonų stiklinimo metu liečiamos bendros konstrukcijos su kaimynais, būtinas kaimynų raštiškas sutikimas.

Barborr langaiKaip ir bet kas, langai taip pat reikalauja priežiūros ir, būtent nuo to, kaip rūpinsitės savo langais, priklausys jų tarnavimo laikas. Taigi, netempdami gumos, pradėkime mūsų pokalbį apie plastikinių langų eksploataciją. Aptardami kiekvienos plastikinio lango dalies priežiūrą, susipažinsime su svarbiausiais eksploatacijos reikalavimais.

PVC profilio priežiūra

Tai pagrindinė lango dalis. Todėl jos priežiūra turi būti kruopšti. Nuo pradžių: Jums sumontuojamas langas ir ant jo paliekama plėvelė. Ji reikalinga tik langų pergabenimo momentui, apsaugai nuo transportavimo metu galimų įbrėžimų. Kitos paskirties ji neturi, turite ją nuplėšti. Kitaip po ja kaupsis purvas, drėgmė, o vėliau bus sunku ją nuplėšti. Po jos pašalinimo būtina langą pavalyti. Tai darykite 2–3 kartus į metus.

PVC profiliui valyti įsigykite plastiko, geriausiai specialiai PVC langų, valymui skirtą valiklį, bet tinka ir muiluotas vanduo. Valykite linine skepeta. Nuvalę palikite išdžiūti. Išdžiuvus išvysite muilo plėvelę, ją būtina nuimti. Sausa arba drėgna skepeta šveiskite visą langą, nuvalydami ir plėvelę, iki blizgesio. Viskas!

Keli trumpi priminimai, susiję su galimais mūsų pačių, kartais netyčiom, sukeliamais pažeidimais, kas ir trumpina eksploataciją. Taigi: nesilieskite prie profilio niekuo karštu, stenkitės jo nebraižyti (žinoma, netyčia). Tada ir profilis tarnaus ilgai.

Furnitūros priežiūra

Šioje vietoje daug nesiplėsime, nes ir priežiūra gan paprasta. Ypač tada, jei Jūsų pasirinkti plastikiniai langai – Barborr langai. Nes visos patikimų gamintojų langų dalys yra kokybiškos ir sertifikuotos. Furnitūra – ne išimtis. Tad priežiūra yra paprasta. Trumpai apie ją. Furnitūra – tai lango mechanizmas. Kaip ir kiekvieną mechanizmą, taip ir furnitūros elementus reikia sutepti. Pakaks du kartus į metus, dviejų lašų specialiai tam skirtos alyvos. Taip pat atkreipkite dėmesį į rankenėles. Kartas nuo karto reikia jas paveržti.

Stiklo paketo priežiūra

Stiklo paketas taip pat kaip ir profilis (gal netgi daugiau!) reikalauja valymo. Apie tai yra begalė straipsnių, tad nesiplėsime. Tik pateiksime pagrindinį patarimą: naudokite mikro pluošto skepetą (efektyviau pašalina nešvarumus) ir vandens ir acto mišinį (natūralu ir nekenksminga). Kitas – pagrindinis – aspektas, kalbant apie stiklo paketo priežiūrą, – rasojimas. Patariame rinktis langus su orlaide, nes plastikiniai langai labai gerai izoliuoja aplinką, joje gali kauptis drėgmė. Jei nenorite šio priedo, tiesiog dažniau vėdinkite patalpas. Kitaip langų stiklai, patalpoje susikaupus perteklinei drėgmei, gali rasoti. Tačiau, pasirinkę patikimus gamintojus, kurie teisingai sumontuos langus, galite šios problemos beveik nejausti.

Sandarinimo elementų priežiūra

Jais svarbu rūpintis, nes nuo šios lango dalies itin priklauso garso izoliacija. Labiau, nei nuo kitų. Dulkės gadina itin elastingą sandarinimo elementų medžiagą, todėl svarbu juos atidžiai valyti. Kartą-du metuose. Pirmaisiais metais galima ir porą kartų dažniau. Taip pat naudokite tik tam skirtą valiklį. Pabaigę valyti patepkite šias dalis silikoniniu tepalu ir jos Jums tarnaus ilgai, kaip ir…

…tinkamai prižiūrimi langai!

Taigi, sužinojote pagrindines taisykles, kaip tinkamai eksploatuoti plastikinius langus. Jie, kaip ir bet kuris kitas daiktas, reikalauja priežiūros, o už šeimininkų atidumą ir rūpestį atsidėkoja ilgu ir patikimu tarnavimu.

plastikiniai langai kaunePlastikinius langus dabar turi dauguma namų. Dauguma – apie 80 proc. Likusieji renkasi medinius. Deja, kalba eina tik apie naujus langus įsidėjusius namus, nes iki šiol labai daug namų stovi su senais vėjo perpučiamais langais, kuriuos nagingi staliai darė prieš… 50 metų. Dabar jų rėmai susikraipę, stiklai barška, dažnas jau pakeistas ir pritvirtintas 4 mažomis vinimis. Vaizdelis rūstus ir šaltas, ypač žiemą, kai visas langas pasidengia stora ledo ir šerkšno pluta. Plastikinis langas išspręstų daugybę problemų, todėl dar yra galimybių juos įsidėti ir nors ir senos statybos name jaustis šiltai.

Plastikiniai langai Kaune parduodami ne vienų pardavėjų ir gamintojų, tad pasirinkimas – tikrai didelis. Kuo didesnis pasirinkimas – tuo geresnė ir kaina. Dėl to plastikiniai langai nėra labai brangi investicija. Jei šildote savo namus malkomis ir jas kiekvienais metais perkate, galite nesunkiai paskaičiuoti – vieno ar dviejų langų pakeitimas gali sutaupyti pusę malkų priekabos. Tiesiog šiluma neišeitų taip greitai ir nereiktų keltis anksti ir kurti ugnies, kad per pusryčius namie būtų šilta – šiluma išsilaikytų nuo vakarykščio kūrenimo. Aišku, stogas turėtų būti irgi ne kiauras. Tuo galima pasirūpinti užkaišius ne tik senais skudurais ar šiaudais, bet ir akmens vata.

Senuose namuose bėdų su šilumos pralaidumu yra ir daugiau, tačiau langai – pirma vieta, nuo kurios reiktų pradėti apšiltinti savo namus. Plastikiniai langai Kaune? Paprastai, jei užsisakote langus, rekomenduojama užsisakyti ir montavimo paslaugą, todėl juos iš Kauno atvežtų į jūsų kaimą ir sumontuotų. Nerekomenduojama langų montuotis pačiam, jei neurite reikalingų įrankių ir patirties. Neteisingai sumontuotas langas praleis šaltį ir bus visai nenaudingas – gražus baltas rėmas, skaidrus dvigubas ar trigubas stiklas ir viskas. Visos investicijos – šuniui ant uodegos. Svarbu, kad montavimo darbai būtų atliekami kokybiškai, naudojant pažangiausias technologijas, skirtas mediniams namams.

Jei jūsų namas yra ne šviesios spalvos, balti plastikiniai langai išsiskirs iš konteksto. Tai galima pakeisti nusipirkus specialios apdailos plėvelės ir baltus rėmus paslėpti. Galima rinktis įvairių tekstūrų raštų, todėl jūsų plastikiniai langai atrodys it mediniai. Aišku, galima juos ir nudažyti.

plastikiniai langaiVos tik plastikiniai langai pasirodė rinkoje, jie tiesiu taikymu šovė į populiarumo viršūnes. Sandarūs, estiškai atrodantys ir palyginti nebrangūs – tai savybės, kurios lemia plastikinių langų populiarumą. Kita vertus, plastikiniai langai pasižymi itin aukštu visų jungčių sandarumu ir oro pralaidumu, todėl patalpose, o ypač virtuvėje, kaupiasi drėgmė, kuri kondensuojasi šalčiausiose atitveriamų langų konstrukcijos vietose. Dėl to patalpose gali pradėti veistis pelėsiai, atsirasti nemalonus kvapas, siekiant to išvengti būtina tinkamai vėdinti patalpas:  3-4 kartus per dieną, 15 min atverti patalpas arba įrengti vedinimo sistemą ar kondicionierių.

Plastikinių langų guminės tarpinės yra gaminamos iš šiuolaikinių ir patvarių medžiagų, tačiau nieko nėra amžina ir laikui bėgant jos sensta. Norint pratęsti jų eksploatacijos laiką, paprasčiau tariant, išlaikyti jų elastingumą ir sandarumą, bent kartą per metus turėtumėte nuo jų nuvalyti purvą bei kitus nešvarumus ir sutepti specialiomis priemonėmis. Tinkamai rūpinantis plastikinių langų tarpinėmis, jos ilgai išliks elastingos, nepralaidžios vandeniui ar vėjui.

Visi plastikiniai langai turi vandens nutekėjimo kanalus, kurie pašalina viduje susikaupiančią drėgmę. Vandens pašalinimo kanalus, kurie yra apatinėje rėmo dalyje, galima matyti pravėrus langus. Deja, tose vietose kaupiasi purvas ir nešvarumai, todėl būtina kartais išvalyti susikaupusius nešvarumus gerai drėgmę sugeriančiu skudurėliu.

Plastikinių langų profilius rekomenduojama valyti priemonėmis, kurių sudėtyje yra tensidų. Kita vertus, galima naudoti ir amoniako spiritą, vandenį su muilu, vandenį su soda, gryną benziną ir pan. Tiesa, atminkite, kad plastikinius langus valydami amoniako spiritu arba benzinu, kurį laiką teks vėdinti patalpas nuo nemalonaus kvapo. Be to, akrilu ar medžio imitacija dengti plastikiniai langai, o tiksliau jų profiliai, yra atsparūs tokioms statybinėms medžiagoms kaip gipsas, cementas ar chlorkalkės, tačiau tokių langų profilių negalima valyti alkoholiu, nitrolakais, lakų skiedikliais ar organiniais tirpikliais, šių priemonių negali būti ir langų stiklų valikliuose. Plastikiniai langai ilgaamžiai ir atsparūs žalingam aplinkos poveikiui, tačiau jų valyti šveičiamomis priemonėmis negalima.

Taigi, plastikiniai langai tikrai nepasižymi itin sudėtinga ir daug laiko reikalaujančia priežiūra, o tai dar vienas didelis pliusas plastikiniams langams.

balkonų stiklinimasBalkonas tai vieta, kurioje ne tik galima džiovinti darbužius ar susidėti nereikalingus daiktus. Balkonas vis dažniau tampa vieta, kurioje praleidžiame ramiai laiką sėdėdami prie kavos puodelio ar knygos, o taip pat dažnai sėdime su svečiais šioje erdvėje, todėl norime, kad jis būtų jaukus ir net ne itin geras oras mums netrukdytų mėgautis poilsio akimirkomis, būtent dėl šios priežasties vis dažniau balkonų stiklinimas tampa būtinybė daugeliui daugiabučių gyventojų.

Patys populiariausi balkonų stiklinimo būdai yra šie: balkonų stiklinimas plastiku, aliuminiu, rėmine stiklo sistema, berėme balkonų stiklinimo sistema. Plačiau apie kiekvieną iš jų. Pats populiariausias, o ir kartu seniausias stiklinimo būdas yra stiklinimas plastiku. Šis būdas stiklinant leidžia sumažinti temperatūros svyravimus. Šis būdas yra rekomenduojamas tuo atveju kai norima apšiltinti visą balkoną, tai itin saugus būdas, nes ši sistema yra sandari ir tvirta.  Balkonų stiklinimas aliuminiu tai modernus stiklinimo būdas, kuris yra tikrai puikus sprendimas, kai norima apsisaugoti nuo įvairių kritulių. Tai yra šalta stiklinimo sistema, kuri padeda apsisaugoti nuo tiesioginio atmosferos poveikio.  Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina

balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina yra maždaug nuo 46€ už m2. Rėminė balkonų stiklinimo sistema, kuri gali būti stumdomoji ir varstoma. Stumdomoji yra daugeliu aspektų pranašesnė nei varstoma, vienas iš didžiausių privalumų yra tai kad neužima papildomai vietos. Stumdomosios sistemos yra trijų ir dviejų bėgelių. Ši sistema atstoja ankščiau naudotas grotas taip suteikia namams aukštesne temperatūrą nuo 7 iki 9 laipsnių, taip pat sumažėja triukšmas nuo 20 iki 25 %. Berėmė stiklinimo sistema saugo nuo lietaus, vėjo, sniego ir kitų gamtos netikėtumų. Šių sistemų nereikia papildomai dažyti, tai taip pat gana patvarios sistemos, kurios puikiai praleidžia šviesą.

Balkonų stiklinimas yra gana brangus malonumas. Balkonų stiklinimo kainos priklauso nuo pasirinktos sistemos ir žinoma balkono dydžio. Kainos prasideda nuo maždaug 230 €. Jei neturite pakankamos sumos galima pasinaudoti balkonų stiklinimas išsimokėtinai, kuri suteikia galimybę džiaugtis sutvarkytu balkonu, o mokėti tam tikromis įmokomis. Ne paslaptis, kad dažniausiai balkonų stiklinimas Vilniuje yra atliekamas, nes čia yra daugiausiai gyventojų, kurie gyvena butuose, juk būtent butuose dažniausiai atliekama balkonų renovacija. Balkonų stiklinimas Vilniuje akcija yra tikrai nemažai, nes čia vyrauja didelė konkurencija,  o dažniausiai yra konkuruojama siūlant žemesnę kainą. Tačiau gerai apgalvokite, kokius specialistus pasirinkti, tam į pagalbą galite pasitelkti balkonų stiklinimas atsiliepimai.

 

plastikiniai langaiLaisvos prekybos ir rinkos amžiuje, kai konkurentai auga lyg ant mielių įsigyti bet kokią prekę tapo vienu metu ir lengva, ir sunku. Lengva – neskaičiuojantiems, sunku – taupantiems. Plastikiniai langai – ne išimtis. Kai tokia pasiūla – plastikiniai, mediniai, dvigubi, viengubi langai. Galėtume vardinti ir vardinti. Tačiau langus ne taip lengva išsirinkti, kaip jums gali pasirodyti. Juk plastikiniai langai kaina gali nenusileisti net ir vieno kambario butui. Tad čia išvardysime visus faktus, ką būtina žinoti prieš perkant plastikinius langus.

  • Plastikiniai langai šiais laikais gaminami be švino, o svarbiausia atsižvelgiama į kliento poreikius. Jie sandarūs, patogūs uždaryti, sulaiko šilumą kur kas geriau nei kitokio tipo langai.
  • Plastikiniai langai kainos atžvilgiu gali skirtis ir skirtinguose miestuose. Plastikiniai langai vilniuje ir plastikiniai langai kaune yra brangesni nei plastikiniai langai klaipėdoje. Nors plastikinis langas bus lygiai toks pat, tačiau kainą reguliuoja rinka, gyventojų skaičius ir panašiai. Tad apskaičiuokite, galbūt langus jums apsimoka atsisiųsti. O galbūt gamintojas turi atstovybę ir jūsų mieste.
  • Jeigu nauji langai jums per brangūs – geriausias pasirinkimas jums – naudoti plastikiniai langai. Kartais naudoti daiktai yra labai nepatvarūs, tačiau plastikinių langų ilgaamžiškumas – garantuotas. Nuo jų atsiradimo jie buvo tobulinami, tačiau ne tiek, kad savo funkciją pakeistų iš esmės. Tai reiškia, kad plastikiniai langai bus tikrai geros būklės. Tačiau nepamirškite apžiūrėti vizualiai, patikrinti, ar gerai veikia rankena ir panašiai.
  • Kai konkurencija didžiulė – tai reiškia ir specializuotų prekybos centrų nemažai. Čia nuolat keičiamos kainos, organizuojamos akcijos – idant pritraukti pirkėją. O jums tereikia tuo sumaniai pasinaudoti. Įvedus į “Google” – plastikiniai langai išpardavimas – internetas jums suseks visas įmanomas šiuo metu vykstančias akcijas plastikiniams langams.

Taigi plastikiniai, mediniai, viengubi ar dvigubi – pasirinkti teks jums pačiam. Tereikia susidėlioti prioritetus, nes mediniai – visada kainuos daug daugiau, o funkcija nuo plastikinių – menkai skirsis. Juk plastikiniai langai – nekenkia gamtai, turi stiprią izoliacinę funkciją ir palyginti su kitais langais – labiausiai atitinka kliento poreikius bei norus.