santechnikaKainų tema – svarbi, dažnai netgi rėksminga. „Kalafiorų skandalai“ ir kiti reiškiniai skatina pažvelgti į kainų reiškinį atidžiau. Tačiau ne visur skaitinė išraiška pati svarbiausia. Yra sričių, kur pirmoje vietoje – sparta ir kokybė. Santechnikos darbų įkainiai kaip tik ir yra toks pavyzdys.

Kalbant apie santechnikos darbus galima išskirti ne vieną punktą. Nemalonu, kai nėra vandens. O šiaip santechnika apima tiek daug ir netgi prisideda prie kasdienio tempo diktavimo. Juk įprasta, kad grįžus iš darbo ir gaminant valgį kriauklė ir vandens maišytuvas nepriekaištingai funkcionuoja. Ką nors nuplauti – nesudėtinga ir neužima daug laiko. Įprasta ir patogiai naudotis tualetu, o štai sugedęs vandens nuleidimo mechanizmas sukuria nehigienišką aplinką ir vėlgi skatina jaustis nekomfortiškai.

Atsižvelgiant į kiekvieno prietaiso svarbą tampa aišku, kad santechnikos darbų įkainiai nėra pati svarbiausia paslaugų dalis. Dažnai pirmenybė teikiama skubai. Žinoma, tai nereiškia, kad reikėtų verstis per galvą ir kreiptis į kokį pažįstamą, kuris tariasi esąs santechnikas, bet kelia daugiau įtarimų nei pasitikėjimo.

O ar pati brangiausia paslauga bus ir geriausia? Tai klausimas, skatinantis diskutuoti. Vienas dalykas tikrai aiškus – aukštesnių kainų kategorijoje besivaržantys meistrai paprastai nestokoja atsakingumo ir yra pasiruošę kaip reikiant padirbėti, pateikti ne šiaip rezultatą, o tokį rezultatą, kuris iš tiesų pateisins lūkesčius ir prisidės prie jūsų buities komforto.

Įkainių temą galima apibūdinti kaip vinguriuojančią. Niekas nesako, kad maža kaina susijusi su abejotinomis paslaugomis. Tikrai ne, tačiau labai sunku atsakyti, ar paslauga, kuri kainuoja 10 procentų daugiau, bus kokybiškesnė. Dažnai tokia paslauga džiugins geresniu rezultatu, bet ar visada?..

Santechnikos darbų įkainiai vienaip ar kitaip sufleruoja apie darbų profesionalumą. Jei vienur nurodomi keletą kartų mažesni įkainiai, kyla abejonių. Kita vertus, galbūt įkurta nauja įmonė ir mažomis kainomis tikimasi pritraukti klientų. Vienareikšmio atsakymo turbūt nerasime. Bet diskutuoti galima ilgai.

O po diskusijų sutariama, kad svarbiausias vaidmuo tenka kokybei, paslaugų ir meistrų profesionalumui, viso darbo sklandumui. Ir kainų tema netgi nukeliama į antrą planą.

Vandens minkštinimo filtraiKiekvienas iš mūsų norime naudotis kokybišku vandeniu. Gerti jį, gaminti maistą, praustis. Buvo kažkada laikai, kai žmonės namie neturėjo nei dušų ar vonių, nei kriauklių… Buvo laikai, kai pasibaigus atsargoms reikėjo eiti prie šulinio, leisti gilyn kibirą ir pasėmus vandenio traukti viršun. Dabar viskas daugelyje namų kur kas lengviau. O vandens minkštinimo filtrai apskritai yra spartaus progreso liudijimas.

Kalkės – problema, kuri lyg ir nėra didelė, bet visgi nemaloni. Pasidomėjus paaiškėja, kad kalkės nėra tokios nekaltos. O vandens minkštinimo filtrai – įrenginiai, sumažinantys kalkėtumą. Tuoj paaiškinsime, kur slypi esmė. Kietas vanduo gali būti neskanus, yra apnašų, kaupiasi kalkės, netgi santechnikos mazgai priversti atlaikyti didesnį krūvį. Tad prireikia priemonių, galinčių padėti pagerinti situaciją.

Vandentiekio įrangą sudaro daugybė detalių. Kiekviena iš jų svarbi. Kiekviena reikalinga norint, kad kasdieniai procesai neapsunktų, kad nereikėtų grįžti į minėtus laikus, kai vandens pasėmimas užėmė daugiau laiko nei dabar ir buvo sudėtingesnis.

Šiais laikais tiesiog automatiškai atsukame čiaupą. Tai įprastas procesas, nereikalaujantis didžiulių pastangų, neeikvojantis laiko. Viskas apgalvota, tad nusiplauti rankas ar atsigerti nesudėtinga. Tačiau net jei turite didelę kriauklę su prabangiu maišytuvu, gali prireikti įrangos, kuri suminkštintų vandenį. Vandens minkštinimo filtrai pasitarnauja kaip apsauga nuo kalkių, kurios, kaip atskleidėme pora pastraipų aukščiau, turi nemažai įtakos visos sistemos funkcionavimui.

Būstas, kuriame gyvename, sudarytas iš įvairių komponentų. Svarbu, kad stogas būtų be skylių, kad pro sienas nesiskverbtų vėjas, kad grindys nesulūžtų žengus žingsnį. Dažnai kreipiamas dėmesys į apdailą, į interjero dizaino ypatybes, bet kai kurie ne mažiau reikšmingi dalykai nustumiami į antrą planą. Vandens minkštinimo filtrai – prietaisai, patenkantys į šią kategoriją. O juk suminkštinus kietą vandenį pasirūpinama geresniu vandens tiekimo sistemos funkcionavimu, gaunamas skanesnis vanduo.

Specialūs filtrai padeda išvengti kalkių, todėl kiekviena tiekimo sistemos grandis ir net jūsų virdulys taria „ačiū“. Tik prieš įsigyjant reikia kreiptis į asmenį (įmonę), kuris nusimano šioje srityje. Taip išsirinksite geresnį produktą ir gausite kokybiškas montavimo paslaugas. Tik prieš tai paskaitykite atsiliepimus apie šioje srityje dirbančius asmenis (įmones), su kuriais ruošiatės susisiekti. Nes tikslas ne iššvaistyti pinigus, o juos investuoti į vandens kokybę. Kokybę, kuri gaunama pasistengus tikriems profesionalams.

 

 

santechnikaViena svarbiausių gyvenamųjų erdvių yra funkcionali virtuvė. Čia ruošiame maistą, bendraujame su šeimos nariais ir draugais. Virtuvė yra vienas svarbiausių rodiklių, lemiančių būsto kainą. Kurdami valgomojo interjerą, siekiame realizuoti funkcionalumo ir estetiškumo standartus, ypatingą dėmesį skiriame ne tik baldų atrankai, bet ir santechnikos sistemai. Iš tiesų tinkamai įrengta santechnika, pvz., profesionaliai įmontuota plautuvė, keičia ne tik bendrąjį patalpos dizainą, bet ir leidžia įgyvendinti patogaus būsto idėjas.

Jei nusprendėte pradėti virtuvės įrengimo darbus, visų pirma privalote turėti aiškų planą, kaip atrodys valgomasis. Dizaino specialistai pasiūlys pačių įvairiausių idėjų interjero realizacijai, tačiau svarbiausia Jūsų užduotis – įgyvendinti funkcionalumo standartus. Rekomenduojame pagalvoti apie trikampio taisyklę, kuri teigia, kad buitinė technika ir santechnika, t. y. šaldytuvas, viryklė ir plautuvė, turėtų būti išdėlioti taip, jog juos skiriantis atstumas būtų kiek įmanoma trumpesnis. Iš minėtosios įrangos siūloma suformuoti 1,8–2,5 m kraštinių trikampį.

Pradėdami plautuvės montavimo darbus, jei tik įmanoma, įrenkite ją šalia lango, kad galėtumėte mėgautis natūralaus apšvietimo privalumais. Jei plautuvės montavimą atliekate savarankiškai, t. y. jums aktualus ne tik dizainas, bet ir santechnika, visų pirma susidarykite aiškų veiksmų planą. Pritaikykite viršutinio vandens nubėgimo ventilį ir sujunkite jį su šoniniu ventiliu. Jei jums reikia sutrumpinti jungiamąjį vamzdį, naudokite pjūklą. Nespausdami prisukite apatinius ventilius ir sujunkite visus ventilių vamzdelius, tuomet ventilius stipriai prisukite. Kitas jūsų darbas – vandens surinktuvo įstatymas ir tarpinės uždėjimas. Tuomet įstatykite ir prisukite vandens surinktuvą ir prijunkite sifoną (nepamirškite, kad sifono diametras turi atitikti ventilių galinio vamzdžio matmenis). Kadangi nutekėjimas jau įgyvendintas, uždėkite apatinę tarpinę maišytuvui, stipriai prisukite maišytuvą laikantį varžtą, į patį maišytuvą įsukite vamzdžius. Paskutinis jūsų darbas – įstatyti maišytuvą į numatytą plautuvės skylę ir pritvirtinti. Nepamirškite specialiu sandarikliu užsukti karšto vandens žarną, o šalto vandens žarnelę sujungti su sistema.

Rinkdamiesi plautuvę, ypatingą dėmesį skirkite jos išmatavimams. Jei jau įrengėte stalviršį ir ketinate įstatyti plautuvę, nepamirškite, kad turi likti pakankamas plotas plautuvei atsiremti. Negalima pjauti angos šalia spintelės šonų, kadangi kraštai bus reikalingi laikiklio įsikabinimui. Apibrėžkite išorinius plautuvės matmenis ir išmatuokite vidinius. Kampuose išgręžkite skyles ir naudodami specialią įrangą (pvz., siaurapjūklį) išpjaukite numatyto dydžio angą. Į tarpą įterpkite silikono ir priveržkite laikiklius iš apačios, tuomet prijunkite plautuvę prie vandentiekio sistemos. Sveikiname, jūs atlikote svarbiausius santechnikos darbus! Kitas žingsnis – virtuvės interjero kūrimas!