židiniai interjeras

Kuriant namų jaukumą, svarbus kiekvienas pasirinktas elementas. Vienas dažniausių pasirenkamų sprendimų, kai norima į namus įnešti daugiau šilumos ir jaukumo – židinys. Tai ypač dažnas sprendimas projektuojant individualių namų išplanavimą. Tačiau ne visi židiniai atlieka vienodas funkcijas. Pastaruoju metu vienas populiariausių pasirinkimų namams – židinio kapsulės.

Kas tai?

Skirtingai nei daugelių akiai įprasti atviro tipo židiniai, židinio kapsulės yra uždaros ir gali būti montuojamos įvairiai. Pavyzdžiui, galima kapsulę montuoti kaip atskirą šilumos šaltinį kambario kampe, taip židinys tarsi primins nedidelę krosnelę. Tačiau jo skleidžiama šviesa ir šiluma suteiks namams jaukumo. Kitas variantas – tokio tipo židinį montuoti patalpos viduryje. Priklausomai nuo Jūsų pageidavimų ir namų interjero, galite pasirinkti ir patį židinį. Pavyzdžiui, dalis žmonių pasirenka pastatomo tipo kapsules, kurios tampa pagrindiniu interjeru kambaryje. Kiti žmonės imasi kitokio sprendimo ir montuoja tokio tipo židinį į sieną. Tuomet židinys gali būti kiek didesnis, o pasirūpinus tinkama jo apdaila, jis gali priminti tikrą senovinę krosnį arba net imituoti atviro tipo židinį.

Kada rinktis?

Svarbiausias dalykas, dėl kurio židinio kapsulės yra tokios populiarios, tai šių prietaisų universalumas. Pavyzdžiui, atviro tipo židiniai, kuriuose ramiai rusena malkos, dažniausiai yra skirti tik estetiniam vaizdui namuose sukurti. Daugiausiai jie šildo tik orą aplink save, tačiau negali pasirūpinti apšildymu kitose patalpose.

Tuo tarpu židinio krosnelės gali būti jungiamos prie ortakių ir šilumos sistemos. Todėl toks židinys gali būti naudojamas ir patalpų šildymui. Tai puikus sprendimas žmonėms, kurie nori investuoti į namų jaukumą ir tuo pačiu gauti kiek įmanoma didesnį įrenginio funkcionalumą.

Dažniausiai kapsulės gaminamos iš ketaus arba plieno. Tai leidžia užtikrinti, kad įrenginy sveiks saugiai ir tarnaus ilgus metus. Dažniausiai tokio tipo židiniai pasiekia apie 80 proc. naudingumo, tačiau gamintojai siūlo naudotis ir antrinio įdiegimo sistema. Tuomet naudingumas gali pasiekti netgi 90 proc.

Todėl tokį sprendimą reikėtų rinktis tuomet, kai ieškote universalaus ir patikimo židinio savo namams. Labai svarbu žinoti, jog židinio kapsulės yra vienas saugiausių pasirinkimų, norint turėti ugnį gyvenamoje patalpoje. Gamintojai užtikrina, jog uždarius židinio duris, nekyla joks pavojus. Į patalpą nepatenka dūmai ar pelenai, todėl apsisaugosite nuo gaisro. Be to, uždarytą židinį galima palikti rusenti be priežiūros ir jis užges savaime.

zidinys-didelis

akmens vataJei ketinate gyventi naujame būste arba norite renovuoti dabartinį namą, pasiruošimas negailestingam žiemos orui yra tiesiog privalomas. Nesvarbu, ar gyvenate vieni, ar su šeima, jaukumas bei šiluma yra svarbiausi gerų namų bruožai. Vienintelis būdas sukurti gerą, jaukų namų mikroklimatą yra geras, kokybiškas namų apšiltinimas. Tačiau ką turi žinoti nepatyręs namų šeimininkas, kuris nori tinkamai izoliuoti namus ir paruošti juos žiemai?

Geras šiltinimo medžiagos pasirinkimas yra nepaprastai svarbus. Šiltinimas akmens vata sulaukia didelio dėmesio dėl savo universalumo bei patrauklios kainos. Medžiagos lankstumas ir patvarumas puikiai tinka norintiems apšiltinti langus, sienas, grindis – bet kokį namų paviršių. Jei gerai pasirinksite šiltinimo medžiagą, stipriai pagerinsite namų šiluminį efektyvumą, išleisite mažiau pinigų ir sukursite jaukią, pastovią aplinką. Apšiltinimo medžiagos pasirinkimas yra svarbiausia šio proceso dalis, tačiau kaip priimti tinkamą sprendimą, kai pasirinkimas toks didelis? Štai keletas geriausių variantų, kurie padės jums apsaugoti namus nuo šalčio.

Plačiausiai naudojama ir puikiu universalumu pasižyminti medžiaga – tai ankščiau minėta mineralinė akmens vata. Kainos bei kokybės atžvilgiu, ši šiltinimo medžiaga yra patogiausias pasirinkimas, nes atlikti šiltinimo darbus yra labai paprasta, o kaina yra prieinama beveik kiekvienam. Jei nusprendėte naudoti akmens vatą, su ja galėsite ne tik apšiltinti sienas, lubas bei grindis, bet ir suteiksite namams gerą garso izoliaciją. Šis pliusas yra ypač naudingas butų gyventojams, tarp kurių ši medžiaga yra labai populiari. Jei šiltinsite namus mineraline akmens vata, šiuos darbus galėsite atlikti patys, o jei viską padarysite teisingai, turėsite tvirtą ir sandarų būstą, kuriame visada jausitės patogiai.

Jei jūsų finansinės galimybės yra kur kas palankesnės, galite sau leisti efektyvesnį, tačiau brangesnį ir sudėtingesnį šiltinimą ekovata. Šios medžiagos didžiausi pliusai – tai ekologiškumas bei apsauga nuo gaisro. Ekovata ne tik nekenkia gamtai, bet ir neturi jokio žalingo poveikio namų gyventojams. Nusprendę apšiltinti namus šia medžiaga, jūs ne tik apsaugote būstą nuo šalto žiemos oro, bet ir suteikiate namams papildomos apsaugos nuo gaisro. Ekovata nėra degi medžiaga, todėl po kontakto su ugnimi ji ne dega, o smilksta. Šis apšiltinimo būdas yra labai efektyvus, tačiau pats procesas reikalauja specialios įrangos, tad šių darbų negalėsite atlikti patys.

Putų polistirolas – tai dar viena populiari medžiaga, pasižyminti efektyvumu bei prieinama kaina. Apšiltinus namus putplasčiu suteiksite jiems gerą šiluminį efektyvumą. Visai kaip mineralinė akmens vata, ši medžiaga taip pat yra universali ir gali pasiekti net ir atokiausius namo paviršius. Namo apšiltinimas naudojant putų polistirolą yra efektyvus, tačiau nedidelis drėgmės laidumas gali pakenkti būsto struktūrai. Didžiausias šios medžiagos pliusas yra patraukli kaina bei išties efektyvus šiltinimas, todėl jei namų ventiliacija yra gera, mažas drėgmės laidumas neturės didelės įtakos.

Židiniai ir krosnelės Klaipėda

Kas yra žiema? Metų laikas. Kas yra židinys? Šildymo įrenginys. Kas yra Klaipėda? Lietuvos uostamiestis. Šis miestas lyg ir neturi nieko bendro su šildymo sistemomis. Bet ar tikrai? Pasirodo, kad židiniai ir krosnelės Klaipėda, jos gražių vietų aura ir kurortiniu žavesiu tiesiog užburia.

Židinys – ne tik šiluma, bet ir jaukumas. Jei reklamos kūrėjams tektų užduotis sukurti klipą ar plakatą šia tema, labai tikėtina, kad būtų „žaidžiama“ būtent jaukumo fraze. Ir tai puikiai suprantama – židinius žmonės įsigyja norėdami, kad namie būtų gera. Kad šeima galėtų pasidalyti įspūdžiais gurkšnodama arbatą ir džiaugdamasi ne šiaip gražiu patalpos dizainu, o dizainu, kuriame dailiai įkomponuotas židinys.

Židiniai ir krosnelės Klaipėda tarsi atsiliepia. Kaip? Sumontuoti ir paruošti šildymui jie tarsi perduoda svajas apie vasarą kurorte. Jei gyvenate ne pačiame uostamiestyje, o jo apylinkėse arba apskritai kitame krašte, jums kurortinė atmosfera tikrai neįgrisusi ir Klaipėdoje įsigytas židinys skleidžia malonią emociją. Jis tarsi primena vasarą, atostogas, šilumą. Taip tampa dar jaukiau.

Rinkoje yra nemažai produktų, aktualių artėjant žiemai. Skiriasi dizainas ir techniniai dalykai. Skiriasi gamintojų pavadinimai ir taikomos technologijos. Nevienodas dydis, nevienodos ir kainos. Tai galima pavadinti konkurencija. Nauda ne kam kitam, o pirkėjui. Šis, apsilankęs specializuotoje parduotuvėje, gali įsigyti kokybę. Gali įsigyti dailų dizainą. Praktiškumą.

Kas yra žiema? Ar tai tik metų laikas? Kas yra židinys? Ar tai tik šildymo įrenginys? Kas yra Klaipėda? Ar tai tik uostamiestis? Į visus šiuos klausimus atsakytume žodžiu „ne“. Žiema – šaltis ir sniegas, permainingi orai ir jaukumo troškimas. Tai šventės ir pusnys, dovanos ir vėjas. Židinys – tai šiluma ir praktiškumas, jaukumas ir patogumas, ilgaamžiškumas ir grožis. Klaipėda – tai uostamiestis ir kampelis prie jūros, atostogų kryptis ir vieta, kur galima įsigyti gerą židinį ar krosnelę.

Klaipėda – Lietuvos dalis, tad čia, kaip ir Vilniuje, Šiauliuose, Marijampolėje, žiema pasirodo įvairiais apdarais. Vieną dieną ji šalta, kitą dieną žmonės jau braido per balas. Tad gruodžio pradžioje gali atrodyti, kad nebus nei šalčio, nei sniego, bet neilgai trukus šaltukas nemenkai paspaudžia. Todėl nemažai dėmesio sulaukia internetinė paieška „židiniai ir krosnelės Klaipėda“. Jei ieškoma, vadinasi, aktualu.

Židinių ir krosnelių pasirinkimas Klaipėdoje gausus. Laimi pirkėjai. Galima išskirti tam tikrus punktus, į ką dėmesys sutelkiamas pirmiausia.

Dizainas. Židinys turi būti gražus. Tai interjero puošmena.

Galingumas. Židinys turi būti nei per silpnas, nei per galingas, o toks, kuris tiktų būtent jūsų būstui.

Kaina. Židinys turi būti toks, kad pavyktų išsilaikyti suplanuoto asmeninio biudžeto rėmuose.

Kad ir kokių klausimų kyla, visuomet geriausiai padės profesionalai. Ne tariami profesionalai, kurie vadovaujasi gandais, o tikri specialistai, galintys padėti išsirinkti optimaliausią židinį ir mokantys jį sumontuoti. Juk nuo to priklauso, ar namie žiemą bus šilta, ar židinio kūrenimas atitiks visus saugos reikalavimus.

Jei gyvenate netoli Klaipėdos ir ieškote estetiško, funkcionalaus sprendimo žiemai, nereikės vykti nei į Kauną, nei į Vilnių, nes ir artimesniame mieste rasite tai, kas yra kokybiška. Ir speigas bus nebaisus.

namo šiltinimasAsmenys, kurie svajoja apie asmeninius namus ir galiausiai stengiasi visomis keturiomis turimą svajonę įgyvendinti, dažniausiai ieško informacijos, kaip būtų galima ne vien tik pigiai įsigyti tinkamą, namų statybai pritaikytą, žemės plotą, tačiau taip pat, kaip būtų galima lygiai taip pat nebrangiai pasistatyti ir pačius namus. Natūralu, kad tokius padarinius įgyvendinti tikrai nėra paprasta, kadangi jie reikalauja ne vien tik nemažai asmeninio laiko, tačiau taip pat ir pastangų, tvarkant dokumentus, analizuojant, kurios galimybės galėtų būti tinkamiausios, pagal asmeninius rodiklius.

Vis dėlto, reikėtų pastebėti, kad karkasinių namų statyba pastaruoju metu susilaukia vis daugiau ir daugiau dėmesio – omenyje turime ne vien tik tai, kad dauguma piliečių žino, jog pastarasis namų pasirinkimas sąlyginai yra pigiausias, tačiau be viso to ir tuose pačiuose socialiniuose tinkluose skandinavų tipo namų propagacija esą pastebima. Vis dėlto, šiandienos darbe norėtume ne vien tik apžvelgti pačius namus, o taip pat ir pasiaiškinti, ar tiesa, kad karkasinio namo šiltinimas pasižymi pačiomis mažiausiomis sąnaudomis. Manome, kad tiems asmenims, kuriems namo šiltinimas esą aktualus, lygiai taip pat, kaip ir namų statyba, šiandienos turiniu liks patenkinti.

Iš esmės, būtų galima pastebėti, kad namo šiltinimas, bei šio įkainiai, esą tam tikra dalis visos visumos – natūralu, jog jeigu karkasiniai namai kainuoja pigiau, tai ir šiltinimo kaštai turėtų būti menkesni, nei, tarkime, mūrinių pastatų. Tiesą sakant, tokia išankstinė prielaida yra visiškai teisinga ir galėtų būti kuo lengviausiai pagrindžiama – norime akcentuoti tai, kad karkasinio namo šiltinimas esą ne vien tik paprastas, ne vien tik itin greitai įkurdinamas, tačiau taip pat ir beprotiškai pigus ir efektyvus.

Realiai žiūrint, būtų galima pastebėti, kad žmonės, kurie galvoja apie nedidelius namus, turėtų kur kas aktualiau žvelgti į karkasinių namų statybą. Esame praktiškai įsitikinę, kad informaciją, kurią rasite ir kituose šaltiniuose, ne vien tik viršys jūsų lūkesčius, tačiau taip pat padės suvokti, kodėl gi namo šiltinimas tokiose situacijose tikrai nėra brangus.

santechnikaViena svarbiausių gyvenamųjų erdvių yra funkcionali virtuvė. Čia ruošiame maistą, bendraujame su šeimos nariais ir draugais. Virtuvė yra vienas svarbiausių rodiklių, lemiančių būsto kainą. Kurdami valgomojo interjerą, siekiame realizuoti funkcionalumo ir estetiškumo standartus, ypatingą dėmesį skiriame ne tik baldų atrankai, bet ir santechnikos sistemai. Iš tiesų tinkamai įrengta santechnika, pvz., profesionaliai įmontuota plautuvė, keičia ne tik bendrąjį patalpos dizainą, bet ir leidžia įgyvendinti patogaus būsto idėjas.

Jei nusprendėte pradėti virtuvės įrengimo darbus, visų pirma privalote turėti aiškų planą, kaip atrodys valgomasis. Dizaino specialistai pasiūlys pačių įvairiausių idėjų interjero realizacijai, tačiau svarbiausia Jūsų užduotis – įgyvendinti funkcionalumo standartus. Rekomenduojame pagalvoti apie trikampio taisyklę, kuri teigia, kad buitinė technika ir santechnika, t. y. šaldytuvas, viryklė ir plautuvė, turėtų būti išdėlioti taip, jog juos skiriantis atstumas būtų kiek įmanoma trumpesnis. Iš minėtosios įrangos siūloma suformuoti 1,8–2,5 m kraštinių trikampį.

Pradėdami plautuvės montavimo darbus, jei tik įmanoma, įrenkite ją šalia lango, kad galėtumėte mėgautis natūralaus apšvietimo privalumais. Jei plautuvės montavimą atliekate savarankiškai, t. y. jums aktualus ne tik dizainas, bet ir santechnika, visų pirma susidarykite aiškų veiksmų planą. Pritaikykite viršutinio vandens nubėgimo ventilį ir sujunkite jį su šoniniu ventiliu. Jei jums reikia sutrumpinti jungiamąjį vamzdį, naudokite pjūklą. Nespausdami prisukite apatinius ventilius ir sujunkite visus ventilių vamzdelius, tuomet ventilius stipriai prisukite. Kitas jūsų darbas – vandens surinktuvo įstatymas ir tarpinės uždėjimas. Tuomet įstatykite ir prisukite vandens surinktuvą ir prijunkite sifoną (nepamirškite, kad sifono diametras turi atitikti ventilių galinio vamzdžio matmenis). Kadangi nutekėjimas jau įgyvendintas, uždėkite apatinę tarpinę maišytuvui, stipriai prisukite maišytuvą laikantį varžtą, į patį maišytuvą įsukite vamzdžius. Paskutinis jūsų darbas – įstatyti maišytuvą į numatytą plautuvės skylę ir pritvirtinti. Nepamirškite specialiu sandarikliu užsukti karšto vandens žarną, o šalto vandens žarnelę sujungti su sistema.

Rinkdamiesi plautuvę, ypatingą dėmesį skirkite jos išmatavimams. Jei jau įrengėte stalviršį ir ketinate įstatyti plautuvę, nepamirškite, kad turi likti pakankamas plotas plautuvei atsiremti. Negalima pjauti angos šalia spintelės šonų, kadangi kraštai bus reikalingi laikiklio įsikabinimui. Apibrėžkite išorinius plautuvės matmenis ir išmatuokite vidinius. Kampuose išgręžkite skyles ir naudodami specialią įrangą (pvz., siaurapjūklį) išpjaukite numatyto dydžio angą. Į tarpą įterpkite silikono ir priveržkite laikiklius iš apačios, tuomet prijunkite plautuvę prie vandentiekio sistemos. Sveikiname, jūs atlikote svarbiausius santechnikos darbus! Kitas žingsnis – virtuvės interjero kūrimas!

ketaus krosnelės

Bet kuri su šildymu susijusi tema yra opi. Kalba nuolat pasisuka apie pinigus ar patogumą. Vienas žmogus giriasi, kaip namuose šilta ir jauku, kitas teigia, kad būsto apšildymas skausmingas piniginei, trečias pavydi pirmajam ir bando užjausti antrąjį. Reikalą padeda išspręsti ketaus krosnelės, kurios yra ilgalaikė investicija.

Vienas iš įrodymų, jog ketaus krosnelės ilgaamžės, yra gamintojų bei pardavėjų suteikiamos garantijos. Juk nei kelerių, nei dešimties metų garantija nebūtų suteikiama, jei nebūtų planuojama, kad produktas atlaikys laiko išbandymus. Jau ne naujiena ilgas garantinis periodas, leidžiantis vartotojams išvengti rūpesčių. Net jei įrenginys tarnauja nepriekaištingai, gera žinoti, jog reikalui esant juo bus pasirūpinta. Na, o ilgaamžiškumas linksniuojamas ne veltui. Ketus, kaip medžiaga, itin vertinamas ir naudojamas įvairiose srityse. Atsparumas karščiui bei temperatūros pokyčiams nulėmė, kad tokios krosnelės tampa vienu galimų pasirinkimų. Tiesą sakant, populiarumas didelis. Na, o žinant, kaip veikia pasiūlos ir paklausos dėsniai, rinkoje sutinkama įvairių dydžių bei dizaino gaminių, kas leidžia patenkinti bet kokius prioritetus.

Iš tiesų dizainas ir ilgaamžiškumas siejasi labiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiekvienas pasirinkimas bent dalinai remiasi išvaizdos kriterijumi. Žmogui, su kuriuo nenorima užmegzti santykių, pasakoma, kad jis ne jūsų skonio. Nepatinkančių formų automobilis skelbimų portale visai nesudomina, net jei kaina ir labai patraukli. Namas gali būti neperkamas, jei jo eksterjero spalva tokia, kurios jokiu būdu nesirinktumėte. Na, o būste gali būti įmontuota krosnelė. Nors ji atlieka šildymo funkciją, taip pat priskiriama ir prie interjero detalių. Jei krosnelės forma ar spalva nepatiks, kils noras ją pakeisti kita. Taigi, kai krosnelę renkatės patys, tikriausiai labai kreipiate dėmesį į dizainą, nes bet kurios ketaus krosnelės išvaizda papuoš kambarį arba sukurs atvirkštinį rezultatą. Kad pastarojo būtų išvengiama, svarbu skirti tinkamą dėmesį įrenginio dydžiui, formai, spalvai bei įvairioms subtilybėms. Juk būtent jos nulems, ar pirkiniu grožėsitės, ar galvosite, kodėl jį pasirinkote. Tinkamai pasirinktas dizainas interjerą praturtins ir ilgus metus skleis jaukumą.

Žinomų gamintojų krosnelės gaminamos naudojant aukštos kokybės medžiagas, o tai suponuoja apie ilgaamžiškumą. Kadangi kalba eina apie ugnį ir didelį karštį, svarbiu kriterijumi tampa sandarumas. Jis taip pat prisideda prie produkto ilgaamžiškumo ir leidžia ilgai džiaugtis prietaiso funkcionalumu. Preciziškai pagamintas šildymo įrenginys – investicija, kuri atsiperka daugybę kartų, mat jaukūs vakarai su šeima prie malkas laižančių liepsnų neįkainojami.

Ir šiame straipsnyje, ir daugybėje kitų minimos ketaus krosnelės – kokybės etalonas. Apie ketų parašytas ne vienas mokslinis darbas, ir visur vienareikšmiškai teigiama, kokia tai tvirta medžiaga. Židinių bei krosnelių gamintojai tai seniai pastebėjo, todėl vartotojai gali džiaugtis įsigydami kokybišką produktą. Nuspręsti padeda ir garantija, kartais suteikiama išties ilgam laikotarpiui.

 

granulinės krosnelėsIeškantys šildymo metodo ir technikos nuosavam namui ar butui, naujakuriai šiandien linkę išbandyti vis naujesnes technikas. Todėl daugelis jau domisi ne tik natūralios ugnies židiniais, bet ir apie šiuolaikišką jų pakaitalą – granulines krosnelės. Tokio tipo krosnelės dažniausiai sukelia nemažai klausimų, nes ne visiems pirkėjams aišku, kastai per daiktas ir kodėl jį verta rinktis. Pardavėjai pateikia pagrindinius klausimus, kurie domina klientus, kuriems rūpi granulinės krosnelės.

  • Ar tai gali būti pagrindinis šildymo šaltinis?

Dažnai klientus supainioja tai, kad šiuolaikiškos krosnelės nėra tokios didelės, kaip mums norėtųsi. Jos gerokai skiriasi nuo židinio, todėl atrodo, kad jos nėra pajėgios apšildyti visos patalpos, nes tai neva daugiau dekoracija. Tačiau iš tiesų granulinės krosnelės gali tapti puikiu pasirinkimu pagrindiniam šildymui. Svarbiausia išsirinkti atitinkamą krosnelę, jos dydis turi atitikti patalpos reikalavimus.

  • Ar granulės nėra pavojingos?

Kai pirkėjai išgirsta, kad šios krosnelės kūrenamos granulėmis, jiems dažniausiai atrodo, kad tai chemijos prikimštos kuro detalės. Tačiau taip toli gražu nėra. Iš tiesų būtent dėl tokio kūrenimo tipo šios krosnelės laikomos vienu šiuolaikiškiausiu ir ekologiškiausiu sprendimu šildymui. Granulės – tai iš tiesų yra natūralus produktas, išgautas iš medienos. Tai paprasčiausios medienos pjuvenos, kurios yra susmulkintos ir supresuotos į nedideles formas. Degdamos jos neišskiria jokių kenksmingų medžiagų, be to išgauna gerokai daugiau šilumos, taigi taupo energiją.

  • Kuo tai išskirtinis produktas?

Dažnai klientams norisi sužinoti, kuo granulinės krosnelės kitokios nei tradiciniai židiniai ar net malkinės krosnelės. Pirmiausia reikia paminėti tai, kad tai – šiuolaikiškas sprendimas. Žinoma, krosnelių principas gal kiek panašus į židinių ar malkinių krosnelių, tačiau jos turi modernų išskirtinumą – jas galima valdyti nuotoliniu būdu. Kitaip sakant, apie šildymą daugiau galvoti nebereikia, užtenka paspausti mygtuką, nustatyti šilumą ir namuose jau šilta. Tai pravartu tiek dirbant lauke, tiek svečiuojantis ar važiuojant iš darbo. Be to, tai ypač aktualu, kai namuose yra vaikų.

  • Ar ant krosnelių galima gaminti?

Jei esate įpratę, kad židinyje kartas nuo karto galima išsikepti laužu kvepiančią vakarienę, tai pasirinkę granulėmis kūrenamas krosneles, nesuklysite. Jau pasirodė granulinės krosnelės su kaitlentėmis ar net orkaitėmis, kurios leidžia atrasti naujus jų privalumus. Dabar Jūsų šildymo prietaisas gali tapti ir maisto ruošimo vieta.