žoliapjovėsKiekvienas nuosavame name gyvenantis asmuo puikiai žino, ką reiškia vasaros metu beveik kiekvieną savaitgalį pjauti žolę. Jei turimos žoliapjovės kokybė yra prasta – procesas labai užtrunka ir tampa išties komplikuotas ir sudėtingas. Žinoma, viskas priklauso ne tik nuo kokybės ir tuo pačiu kompanijos, kurios įranga planuojate pasinaudoti. Taip pat ir nuo priežiūros, kuria atsakingai rūpintis turi kiekvienas asmuo norintis, kad žoliapjovė funkcionuotų ilgai ir kokybiškai. Aišku, priežiūra reikalauja laiko, tačiau juk tai gali padėti užsitikrinti, kad greitu metu neteks keisti prietaiso. Juolab, kai pjovimas taps nebe darbu, o pramoga, kurią net norėsis kartoti.

  1. Nuolatinis alyvos keitimas žoliapjovės funkcionalumą ženkliai pagerins. Tai tepalai, kurie gali užtikrinti, kad viskas vyks kokybiškai ir „švariai“. Dažnai pasibaigus alyvai pats prietaisas tai „parodo“. Visgi, jei nestebėsite ženklų – sunkiai pamatysite, kada problema jau bus aktuali.
  2. Gal kiek nuskambės keistai – tačiau prietaiso valymas, netgi plovimas – gali užtikrinti, kad kur kas ilgiau teks džiaugtis prietaisu. Paprasčiausiai, tokia nuolatinė priežiūra reikalinga, kad neužsikimštų kokios nors ertmės. Tuo pačiu apsaugosite prietaisą nuo rudžių, kurios labai dažnai kaupiasi, kai žmogaus pjauną šlapią žolę (apskritai šito daryti labai nerekomenduotume).
  3. Nuolat kruopščiai išvalykite žolės likučius. Jie sudaro kur kas daugiau problemų nei būtų galima pagalvoti. Kai tik baigiate pjovimą – išvalykite, nuvalykite…
  4. Jei jūsų turimos žoliapjovės energijos varikliukas – benzinas, tokiu atveju nemažą dėmesį reikia skirti ir jam. Lygiai taip pat, kaip auto priemonė pradeda gesti, jei naudojamas prastas kuras, taip ir žoliapjovės pyksta, jei pasirenkamas prastas variantas. Taigi, geriausia yra pirkti tokį benziną, kuris yra skirtas būtent šiems prietaisams. Jį galite įsigyti internetu arba specializuotose prekybos vietose.
  5. Atkreipkite dėmesį į burbimą, į patį pjovimą. Iš tokių dalykų galima pastebėti smulkmenas, kurios geba išduoti, ar prietaisui viskas gerai. Kai tik jums kas nors atrodo įtartinai – kuo skubiau patikrinkite. Jei pats nemokate – vežkite pas profesionalus. Tokia nuolatinė priežiūra gali garantuoti, kad mažos smulkmenos bus greitai pataisytos. Nelaukite, kol svarbių detalių keitimas jums kainuos daugiau nei pati žoliapjovė.

Tinkama priežiūra visada gali užtikrinti gerą kokybę.

kompostasGeram derliui būtina kokybiška dirva. Jos tręšimui naudojame įvairias priemones ir skirtingų rūšių trąšas. Tiesa, vis daugiau sodininkų ragina atsisakyti pirktinių trąšų ir naudoti nuosavą kompostą. Šis ne tik rūpinasi dirva, bet ir padeda atsikratyti nereikalingų atliekų. Žinoma, negalima pamiršti ir kitos medalio pusės – kompostas gaminamas gana ilgai, reikalauja mūsų dėmesio ir darbo, tuo tarpu prekybos centruose parduodamos trąšos gali būti naudojamos tą pačią minutę.

Jei nusprendėte išbandyti prekybines trąšas, būkite atsargūs! Pasikonsultuokite su šios srities specialistais, kad įsitikintumėte, jog pasirinktos medžiagos iš tiesų tinka jūsų sodui. Itin stiprios trąšos gali pakenkti augalams, be to, daugelis cheminių trąšų yra nuodingos, todėl jų nerekomenduojama naudoti daržovių tręšimui. Tiesa, prekybos centruose parduodamos trąšos turi savų privalumų – pirmiausia, jums nereikės gaišti laiko trąšų gamybai, o nuėję į parduotuvę galėsite rinktis iš itin plačios trąšų pasiūlos, atitinkančios tiek didžiųjų ūkininkų, tiek smulkių sodininkų poreikius. Paprastai minėtųjų trąšų naudojimas nesukelia rimtesnių sunkumų, o pats mišinys nėra brangus.

Nors prekybinės trąšos turi daugybę privalumų, specialistai rekomenduoja nenuvertinti namuose gaminamo komposto. Kompostavimas yra vienas praktiškiausių atliekų panaudojimo būdų, užtikrinantis ilgalaikę grąžą. Naminis kompostas vertinamas dėl itin aukštų ekologijos rodiklių – tai puiki trąša, tinkanti įvairiai dirvai ir skirtingos augmenijos brandinimui. Be to, kompostas gali būti naudojamas ir kambaryje auginamoms gėlėms. Didžiausias komposto trūkumas – gana ilgas brandinimo laikotarpis, paprastai besitęsiantis nuo vienerių iki dviejų metų. Be to, visuomet lieka rizika dėl komposto kokybės. Prastai parinktos atliekos, netinkama vieta arba užmiršti kompostavimo darbai gali negrįžtamai pakenkti brandinamoms trąšoms.

Jei norite pagaminti išties vertingą kompostą, skirkite laiko jo brandinimui. Pirmasis jūsų darbas – parinkti kompostui tinkamą vietą. Rekomenduojame rinktis nuošalesnę kiemo vietą, esančią šešėlyje. Kompostui naudokite specialią dėžę arba iškaskite duobę. Ant pagrindo paklokite maždaug 18–23 cm sluoksnio augalinės kilmės medžiagų (popieriaus skiaučių, šakelių, žolių ir t. t.). Galite naudoti ir statmenai sustatytas plytas. Nepamirškite reguliariai vartyti komposto, kad užtikrintumėte tinkamą oro cirkuliaciją. Ypatingą dėmesį skirkite drėgmei. Specialistai tvirtina, kad ji visuomet turėtų siekti apie 50 proc., o pati kompostuojama medžiaga turi priminti drėgną išspaustą kempinę. Jei norite pagaminti aukščiausios kokybės mišinį, jums bus reikalingos papildomos trąšos, t. y. jei kompostuojate žaliąsias sodo atliekas, greičiausiai jūsų kompostas prisotintas azoto, tačiau jam trūksta kalio ir fosforo. Subrendęs kompostas yra sijojamas retu tinklu, atskiriant akmenukus, šakas ir kitas kietąsias priemaišas.