spintosBe spintos namai būtų apkrauti rūbais, visokie rankšluosčiai, patalynės komplektai ir kiti daiktai mėtytųsi pakampėse rinkdami dulkes. Netvarka nepatinka niekam (arba beveik niekam), o spinta padeda jos išvengti. Tai ne prabanga, o būtinybė, kuri tampa ir puikia interjero detalė. Tačiau renkantis svarbu atsižvelgti į keletą faktorių, kad vėliau nereikėtų keiksnoti.

Užėjus į baldų parduotuvę akys raibsta nuo gausos. Šviesūs, tamsūs, kompaktiški, masyvūs, klasikiniai ir šiuolaikiški baldai net kiek sutrikdo. Kainos įvairuoja, tad pirkėjui tenka nemenkai pasukti galvą. Ar ištuštinti piniginę už tą skandinaviško dizaino šedevrą, ar sumokėti trečdaliu mažiau už tą nelabai patikimai atrodančią spintą? Piniginės turinys yra kiekvieno individualus reikalas, tačiau spintos pasirinkimo procesą kitais atžvilgiais galima palengvinti. Belieka skaityti toliau ir įsigysite maksimaliai naudingą baldą.

Renkantis spintą svarbu išmatuoti jai skirtą vietą, kad surinkus baldą nereikėtų nervintis, jog jis per didelis. Jei spinta su įprastomis varstomomis durimis, tuomet tenka išsiaiškinti, ar pakaks erdvės normaliai jas atidaryti. Gal ir atrodo, kad kai kurie kompromisai pateisinami, tačiau kalbama ne apie pramogą, o apie būtinybę. Tokią, kuria naudositės kasdien. Juk tikriausiai nesitaikstote su pirštus spaudžiančiais batais ar išrūdijusiomis automobilio arkomis. Patikėkite, šie pavyzdžiai visai netolimi baldams, mat nepatogumai darinėjant spintą ne tik pareikalauja atidumo, bet ir sugaišina.

Pamatavus vietą reikėtų pamąstyti, apie spintos komplektaciją ir ją taip pat susieti su erdve. Sakykime, jei renkatės gaminį su veidrodžiu, tokiu atveju svarbu įsitikinti, ar stiklui nekyla grėsmė. Juk vienas neatsargus durų atvėrimas ir baldas gali nukentėti. Dizaino požiūriu spinta taip pat turėtų „įsipaišyti“ į erdvę. Tiesa, čia jau prasideda skonio suvokimo klausimai.

Skonis individualus, todėl kiekvienas renkasi tai, kas labiausiai patinka. Jei patalpoje, kur numatyta spintos vieta, visi baldai buko spalvos, tuomet ir „naujokas“ galėtų būti renkamas remiantis šia ypatybe. Kita vertus, ieškant naujo baldo atsiranda erdvė eksperimentavimui. Pavyzdžiui, gal prie šviesių baldų derėtų ryškesnis ar tamsesnis. Norint sukurti interjero harmoniją pravartu paskaityti straipsnių ir pasisemti naujų idėjų.

Daugelis tikriausiai sakys, jog dizainas lieka dizainu, tačiau spinta privalo būti praktiška. Todėl renkantis reikia įsitikinti, kad pakaks vietos visiems drabužiams bei kitiems daiktams. Svarbus aspektas – spintos gylis. Jei jis per mažas, nepavyks rūbų normaliai pakabinti. Tuomet spinta pilnai neužsidarys. Tokiu atveju dingsta bet kokios aliuzijos į praktiškumą. Ne mažiau svarbu pamąstyti, kiek lentynų ir stalčių reikia. Kadangi žmonių poreikiai skiriasi, vienam geriau trys erdvios lentynos, o kitam – šešios mažos. Pasirinkimas remiantis šiuo kriterijumi labiausiai priklauso nuo turto, kuris ir keliaus į spintą. Labai daug reiškia tokie iš pažiūros menki dalykai kaip turimų kojinių skaičius.

Spintos pasirinkimas apima funkcionalumo įvertinimą ir išvaizdą. Pirmasis kriterijus labiau įspraustas į rėmus, tad svarbu viską gerai apgalvoti. Na, o pateiktos mintys turėtų palengvinti šį procesą.