spintosĮsirengiant namus visada šeimininkai prieina prie tos vietos, kur diskusijas apie spintas ir drabužines tampa neišvengiama. Itin retais atvejais čia apsieinama be karštų ginčų. Taigi, kas geriau – spintos ar drabužinės. Abi interjero detalės turi savų pliusų ir minusų, kuriuos čia norėtume apžvelgti.

Spintų privalumai

Spintos paskirtis yra aiški – susikrauti visus daiktus, kurių nereikia viešai demonstruoti kambaryje. Tai nebūtinai yra vien tik drabužiai. Gali būti ir patalynė, ir batai, ir lyginimo lenta ar net dulkių siurblys. Kai kurie net šuns būdą įrengia spintoje, kad keturkojis turėtų savo jaukius ir ramius namus.

Privalumai yra keli:

Taupo vietą. Spintos gali sutaupyti nemažai vietos, nes gali būti daromos bet kokio gilumo. Taip pat gali būti daromos kampinės spintos, kurios iš viso kartais vadinamos „bedugnėmis“, mat ten telpa tikrai daug mažai naudojamų daiktų.

Atstoja veidrodžius. Spintos durys gali atstoti veidrodį, jei investuojama papildomai. Tokiu būdu sudaromas įspūdis, kad patalpa yra vos ne dvigubai didesnė. Ypač, jei spinta yra gana ilga.

Apšvietimas kuria jaukumą. Išorinis spintos apšvietimas neturi tikslo apšviesti namus, tačiau jis gali sukurti romantišką atmosferą užgesinus visas kitas šviesas. Tiesa, apšvietimas spintose – gana retas atvejis, nebent kuriami tam tikri sprendimai specialiai rūbų lyginimui – ištraukiama lyginimo lenta, speciali lempa, elektros rozetė ir t.t.

Spintų trūkumai

Sunku rasti trūkumus. Trūkumai gali būti tik per mažoms spintoms, į kurias netelpa rūbai ar kabyklos. Pagrindinis trūkumas gali būti stumdomos durys, kurios mėgsta iššokti iš savo bėgelių, kai spinta per daug prigrūdama.

Drabužinių privalumai

Drabužinės nuo spintos skiriasi tuo, kad tai speciali niša, atskiras kambarėlis, skirtas išskirtinai rūbams ir batams susidėti. Drabužinėse retai kada pamatysite patalynės komplektus ir atsargines pagalves. Tačiau batinės spintelės, komodos, papuošalų stalčiai, net kaklaraiščių dėklai čia dažnas svečias.

Drabužinė turi savo apšvietimą. Drabužinės tikslas – tapti jaukia ir izoliuota persirengimo vieta, todėl jai būdingas atskiras apšvietimas, kaip ir įeinant į bet kurį kitą kambarį.

Drabužinės – uždaros. Tai reiškia, kad galima laisvai rengtis nesijaudinant, kad kas nors įlįs į kambarį. Galima net pasidaryti užraktą, jei reikia. Tai ypač patogu vaikų turinčioms šeimoms.

Talpios. Drabužinėse telpa visi rūbai ir aksesuarai, kurie paprastai išmėtomi po visus namus, komodas ir stalčius.

Drabužinių trūkumai

Trūkumas yra bene vienintelis. Drabužinei reikia didesnės erdvės, tad ji tinka ne kiekviename bute, kur kiekvienas kvadratinis metras suskaičiuotas.

Tiek spintos, tiek drabužinės dažniausiai daromos su stumdomomis durimis, tad prisideda ir visi trūkumai, kurie siejami su slankiojančiomis sistemomis.

Ką rinksitės jūs?

spintosBe spintos namai būtų apkrauti rūbais, visokie rankšluosčiai, patalynės komplektai ir kiti daiktai mėtytųsi pakampėse rinkdami dulkes. Netvarka nepatinka niekam (arba beveik niekam), o spinta padeda jos išvengti. Tai ne prabanga, o būtinybė, kuri tampa ir puikia interjero detalė. Tačiau renkantis svarbu atsižvelgti į keletą faktorių, kad vėliau nereikėtų keiksnoti.

Užėjus į baldų parduotuvę akys raibsta nuo gausos. Šviesūs, tamsūs, kompaktiški, masyvūs, klasikiniai ir šiuolaikiški baldai net kiek sutrikdo. Kainos įvairuoja, tad pirkėjui tenka nemenkai pasukti galvą. Ar ištuštinti piniginę už tą skandinaviško dizaino šedevrą, ar sumokėti trečdaliu mažiau už tą nelabai patikimai atrodančią spintą? Piniginės turinys yra kiekvieno individualus reikalas, tačiau spintos pasirinkimo procesą kitais atžvilgiais galima palengvinti. Belieka skaityti toliau ir įsigysite maksimaliai naudingą baldą.

Renkantis spintą svarbu išmatuoti jai skirtą vietą, kad surinkus baldą nereikėtų nervintis, jog jis per didelis. Jei spinta su įprastomis varstomomis durimis, tuomet tenka išsiaiškinti, ar pakaks erdvės normaliai jas atidaryti. Gal ir atrodo, kad kai kurie kompromisai pateisinami, tačiau kalbama ne apie pramogą, o apie būtinybę. Tokią, kuria naudositės kasdien. Juk tikriausiai nesitaikstote su pirštus spaudžiančiais batais ar išrūdijusiomis automobilio arkomis. Patikėkite, šie pavyzdžiai visai netolimi baldams, mat nepatogumai darinėjant spintą ne tik pareikalauja atidumo, bet ir sugaišina.

Pamatavus vietą reikėtų pamąstyti, apie spintos komplektaciją ir ją taip pat susieti su erdve. Sakykime, jei renkatės gaminį su veidrodžiu, tokiu atveju svarbu įsitikinti, ar stiklui nekyla grėsmė. Juk vienas neatsargus durų atvėrimas ir baldas gali nukentėti. Dizaino požiūriu spinta taip pat turėtų „įsipaišyti“ į erdvę. Tiesa, čia jau prasideda skonio suvokimo klausimai.

Skonis individualus, todėl kiekvienas renkasi tai, kas labiausiai patinka. Jei patalpoje, kur numatyta spintos vieta, visi baldai buko spalvos, tuomet ir „naujokas“ galėtų būti renkamas remiantis šia ypatybe. Kita vertus, ieškant naujo baldo atsiranda erdvė eksperimentavimui. Pavyzdžiui, gal prie šviesių baldų derėtų ryškesnis ar tamsesnis. Norint sukurti interjero harmoniją pravartu paskaityti straipsnių ir pasisemti naujų idėjų.

Daugelis tikriausiai sakys, jog dizainas lieka dizainu, tačiau spinta privalo būti praktiška. Todėl renkantis reikia įsitikinti, kad pakaks vietos visiems drabužiams bei kitiems daiktams. Svarbus aspektas – spintos gylis. Jei jis per mažas, nepavyks rūbų normaliai pakabinti. Tuomet spinta pilnai neužsidarys. Tokiu atveju dingsta bet kokios aliuzijos į praktiškumą. Ne mažiau svarbu pamąstyti, kiek lentynų ir stalčių reikia. Kadangi žmonių poreikiai skiriasi, vienam geriau trys erdvios lentynos, o kitam – šešios mažos. Pasirinkimas remiantis šiuo kriterijumi labiausiai priklauso nuo turto, kuris ir keliaus į spintą. Labai daug reiškia tokie iš pažiūros menki dalykai kaip turimų kojinių skaičius.

Spintos pasirinkimas apima funkcionalumo įvertinimą ir išvaizdą. Pirmasis kriterijus labiau įspraustas į rėmus, tad svarbu viską gerai apgalvoti. Na, o pateiktos mintys turėtų palengvinti šį procesą.

spintos stumdomomis durimisPlanuojate naują kambarių interjerą, tačiau nežinote, kokią spintą pasirinkti? Dabar tai ne problema. Įvairūs baldų salonai savo klientams siūlo pačius įvairiausius baldų komplektus, tarp kurių yra ir unikalių spintų pasirinkimas. Spintos stumdomomis durimis – vienas populiariausių ir praktiškiausių spintos pasirinkimų. Lengvai stumdomos durys ir talpios lentynos leis be jokio vargo sutalpinti pačius įvairiausius daiktus.

Spinta yra unikalus ir būtinas daiktas kiekvienuose namuose. Kur tuomet reikėtų laikyti visus drabužius, patalynę, higienos reikmenis ar kitus daiktus? Spintoje patogu laikyti visą savo garderobą, tad ji dažniausiai yra statoma miegamojo kambaryje arba koridoriuje. Deja, ne visos spintos atitinka namo gyventojų poreikius. Dažnai jos būna per didelės, užima daug vietos, kitais atvejais jos nėra pakankamai talpios ar funkcionalios. Visgi, šiandien galima rasti praktišką spintos pasirinkimą, kuris sutalpins visus drabužius bei neužims daug vietos.

Jei jūsų senoje spintoje netelpa visi daiktai ir ieškote kiek talpesnio bei praktiškesnio sprendimo – spintos stumdomomis durimis yra kaip tik jums. Tai spintos, kurių durelės nesivarsto, o slankiojasi. Dėka to, joms reikia mažiau vietos – taip sutaupoma patalpos erdvė. Negana to, tokio pobūdžio spintos gali būti montuojamos ir per visą patalpos sieną. Tiek per aukštį, tiek per plotį optimaliai išnaudojama spintos erdvė leis sutalpinti itin didelį kiekį drabužių ir tuo pačiu neužims daug vietos.

Dažnai klientai neįvertina spintos pasirinkimo, nes jiems atrodo, jog tai nėra svarbi interjero detalė. Daugelis mano, jog bet kokia gražiai atrodanti spinta yra puikus pasirinkimas jiems. Visgi, ne viskas yra taip paprasta. Tinkamos spintos pasirinkimas priklauso tiek nuo pačios patalpos, tiek nuo joje esančių kitų baldų. Baldai turi tarpusavyje derėti ir neturi užgožti vienas kito. Viskas turi turėti savo vietą.

Įvairiose prekybos vietose galima rasti ne vieną spinta, tačiau tik spintos stumdomomis durimis gali atnešti geriausius rezultatus įvairių patalpų išplanavime. Tokių spintų durelės gali turėti įvairias tekstūras, o prie sienos montuojamos spintos – įvairius pačių lentynų išplanavimus. Tai originalus ir individualiai kiekvienam klientui pritaikytas sprendimas, kuris suteikia puikios ir erdvios spintos pasirinkimą.