stalviršis

Stalviršiai, nesvarbu kurioje patalpoje – vonios kambaryje ar virtuvėje – bebūtų sumontuoti, ne tik pirmiausia krenta į akis, bet ir yra vieni aktyviausiai naudojamų paviršių buityje. Mechaninis poveikis, drėgmė, karštis – tik keletas išorinės aplinkos veiksnių, besitaikančių pakenkti stalviršio estetinėms bei funkcinėms savybėms. Bandymas pastarųjų išvengti patalpose, kuriose pilna drėgmės ar aktyviai gaminamas maistas, prilygtų tikrų tikriausiam Sizifo darbui. Išeitis – patvarūs ir ilgaamžiai akmens stalviršiai, ne tik padėsiantys pamiršti baimes dėl per greito pastarųjų susidėvėjimo, bet ir tapsiantys estetiškai patraukliu virtuvės ar vonios kambario akcentu.

Akmeninis stalviršis, nepaisant ganėtinai aukštos kainos (pabandykite rasti kokybišką daiktą, kuris kainuotų pigiai), tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Visgi iki tol, kol iš konkrečios plokštės bus pradėtas gaminti stalviršis, dar teks priimti keletą sprendimų. Vienas svarbiausių – iš natūralaus ar dirbtinio akmens pagamintas stalviršis yra  reikalingas.

Natūralaus akmens stalviršiai gali būti gaminami iš granito, marmuro ar travertino. Konkretaus akmens pasirinkimą įtakoti turėtų ne tik estetinis vaizdas, bet ir eksploatacinių savybių įvertinimas. Tiek marmuras, tiek granitas papuoš bet kurį interjerą: tai – natūrali medžiaga, tad paviršiaus tekstūra pasižymi individualiais, vienetiniais raštais. Visgi žmonės, įvertinę minėtų akmenų praktines savybes, pirmenybę dažniau teikia granitui, kadangi šis, lyginant su marmuru, reikalauja kur kas mažiau priežiūros.

Nemaža dalis Akmenstata.lt klientų domisi iš dirbtinio akmens pagamintais stalviršiais ir būtent pastarieji „apsigyvena“ jų namuose. Dirbtinio akmens stalviršiai gaminami kvarco dulkes sumaišant su derva bei pageidaujamos spalvos dažais. Šio tipo stalviršiai – patvariausio bei mažiausiai priežiūros reikalaujančio stalviršio ieškančiųjų pasirinkimas. Pamirškite baimę, jog, neatsargiai brūkštelėjus stalviršį stalo įrankiu, ant šio atsiras įbrėžimas ar, dar blogesnis scenarijus, šis suskils ant paviršiaus nukritus sunkiam daiktui. Dirbtinis akmuo yra itin tvirtas ir atsparus mechaniniam poveikiui. Negana to, į šį neįsigers dažančios medžiagos ir neteks sukti galvos, kaip atsiradusią dėmę pašalinti. Šios rūšies stalviršiais gaminami dirbtiniu būdu, tad atsiveria laisvė spalvų, tekstūrų ir ornamentų įvairovei. Nuo šios medžiagos pasirinkimo atbaidyti gali tik vienas trūkumas – faktas, jog dirbtinis akmuo ir liks dirbtiniu, o tai, savaime suprantama, netenkins žmogaus, ieškančių išskirtinai natūralių medžiagų.

 

stalviršiaiVirtuvės planavimas prasideda virtuvės viziją perkeliant ant popieriaus. Dizaineris, arba Jūs pats, stengsis virtuvę sukurti tokią, kokios Jums reikia: stilingą arba komfortišką, funkcionalią arba erdvę, minimalistinę arba iššaukiančią, kaimiško arba aukštųjų technologijų stiliaus ir t.t. Šiuolaikiniai stalviršiai virtuvėje užima kone svarbiausią vietą kalbant apie funkcionalų darbinį paviršių.

Gamintojai siūlo keliolika medžiagų stalviršių gamybai, iš kurių populiariausi šie:

  • Lieto (dirbtinio) arba natūralaus akmens (granito, marmuro, onikso). Dirbtinio akmens stalviršio privalumu laikyčiau lengvo atnaujinimo ir pakeitimo galimybe bei paviršiaus įbrėžimo (jie nėra atsparūs įbrėžimams) pašalinimo galimybe: tiesiog pašveitus. O štai natūralaus akmens stalviršius lengva ne tik atpažinti, bet ir prižiūrėti; yra patvarūs; jų įvairi spalvų paletė. Pvz., granito stalviršiai, laikantis gamintojo nurodymų, turi būti impregnuoti; jie labai brangūs, tačiau, kaip teigia ekspertai, tai tvirčiausias ir tinkamiausias akmuo stalviršio gamybai. Šie stalviršiai nesibraižo, lengvai valosi bei negeria į save jokių skysčių; juos įmanoma perpoliruoti. Marmuro stalviršiai turi didesnį atspalvių pasirinkimą negu granitas. Oniksas pasižymi netikėtais atspalvių kontrastais, todėl vadinamas prabangiu akmeniu. Kadangi oniksas yra marmuro rūšis- jo priežiūra tokia pati kaip ir marmuro stalviršių.
  • Natūralios medienos, tokios kaip ąžuolo, uosio, beržo ir kt. Gamintojai siūlo gaminti iš vientisos medžio masyvo medienos, todėl nėra sujungimo žymių; mėgstantiems natūralumą- stalviršis gali būti alyvuojamas natūraliomis alyvomis. Kas kelis metus gamintojas rekomenduoja atnaujinti paviršių jį alyvuojant; už papildomą mokestį gamintojai siūlo papildomą lakavimą, kuris didina atsparumą įvairiems pažeidimams; ribotas spalvų pasirinkimas.
  • Laminuoto medžio drožlių plokštės stalviršiai. Jie lengvai prižiūrimi ir valomi; lengvai pagaminami, transportuojami bei sumontuojami; stilistiškai universalūs kadangi siūlo didelį spalvų pasirinkimą. Tačiau neatsparūs mechaniniam poveikiui dėl plono išorinio dekoratyvinio sluoksnio (gana pažeidžiami); yra ribotų matmenų; matomas jungimas; minimali apdirbimo galimybė.

Stalviršiai gali būti gaminami ir iš kitų medžiagų: plytelių, kitų akmens rūšių (smiltainio ar travertino), kvarco ar net metalo bei stiklo.

Taigi, stalviršiai, atliekantys ne tik estetinės detalės vaidmenį kiekvienoje virtuvėje, yra neatsiejama jos dalis, o natūralaus akmens stalviršiai traukia akį savo spalvomis, dizaino sprendimais, atsparumu mechaniniams pažeidimams bei ilgaamžiškumu. Tad belieka apsispręsti: ar norite virtuvę vis pakeisti nauju stalviršiu, nes jis susibraižė, tapo sunku jį prižiūrėti, ar stengsitės investuoti į natūralumą, lengvą priežiūrą bei ilgaamžiškumą?