baldų prekybaVakarų pasaulyje minkštų baldų pasiūla kasmet auga. Tai lemia ne tik gerėjanti finansinė gyventojų padėtis, bet ir besikeičiantys vartotojų poreikiai. Paprastai baldai perkami 5–8 metams – keičiantis gamybos technologijoms ir interjero madai, baldai pasensta ne fiziškai, o morališkai. Be to, kiekviena didesnė baldų gamybos įmonė bent kartą per metus savo klientus kviečia į naują minkštų baldų kolekcijos pristatymą ir supažindina gyventojus su ateinančių metų dizaino tendencijomis bei naujausiais technologiniais sprendimais.

Išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančius minkštus baldus nėra taip lengva kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, baldų prekyba Lietuvoje nėra tokia paklausi – didžiosios mūsų kaimynės šiame sektoriuje lenkia mus net kelis kartus. Minėtąją stagnaciją lemia nusistovėjęs vyresniosios kartos požiūris, kad minkšti baldai gali tarnauti ir 30 metų, be to, Lietuvoje jaučiamas vartotojiškos kultūros trūkumas, t. y. pirkėjui kur kas svarbesnė baldo kaina, o gaminio kokybė nustumiama į antrąjį planą. Tiesa tokia, kad minkšti baldai tarpusavyje skiriasi ne tik stilistiniais niuansais, bet ir detalių jungimo būdais, vidinės konstrukcijos medžiagomis bei apmušalų kokybe.

Baldų prekyba paremta vartotojų lūkesčių ir poreikių įgyvendinimu, todėl ieškodami kokybiškų minkštų baldų, visų pirma turite įvertinti tiek vidinės konstrukcijos, tiek dizaino dermę. Baldas turi derėti prie bendro būsto interjero, jis turi būti komfortiškas ir ergonomiškas, todėl objektyviai įvertinkite sėdimos vietos aukštį, gylį, atlošo išlinkimus bei galimybę prisitaikyti prie žmogaus kūno formų. Vertindami vidinę gaminio konstrukciją, rinkitės baldą, kurio surinkimui buvo naudota lapuočių mediena ir klijuota fanera. Kai kurioms detalėms tinka ir kokybiška spygliuočių mediena. Prieš įsigydami baldą, įsitikinkite, kad lanksčioji jo konstrukcija yra patikima ir tvirta. Įvertinkite vidinių detalių jungimo būdus – rekomenduojama rinktis metalines sąvaržas ir varžtus ar klijuotą medieną. Jie minkštų baldų karkasai surinkinėti kabėmis, greičiausiai toks gaminys bus ne tik netvirtas, bet ir trumpaamžis. Tiesa, tokie baldai kainuoja kur kas mažiau.

Minkštų baldų prekyba siūlo įspūdingo dizaino, skirtingos formos ir raštų baldus, papuoštus išskirtinai švelniu ir minkštu audiniu. Vis dėlto vertindami minkštąsias baldų dalis, išlikite objektyvūs, kadangi tai dažniausiai naudojama ir labiausiai dėvima vieta. Jei šiai konstrukcijai naudojamas porolonas, tuomet po juo privalo būti įmontuotos plokščios spyruoklės arba tvirti ir pinti diržai iš gumos. Įvertinkite porolono tankį – sėdynės srityje jis neturėtų būti mažesnis kaip 25 kg/m3. Vienas geriausių variantų sėdimai daliai formuoti yra lateksas, tačiau toks gaminys kainuos kur kas brangiau. Tiesa, minkštų baldų gamybai ir jų formavimui gali būti naudojamos ir plunksnos, pūkai, arklio plaukai, šiaudai ir kitos medžiagos, kurių pageidauja klientas.

Vertindami baldo audinį, atsižvelkite į jo dizainą – jis turi derėti prie pasirinkto baldo stiliaus ir bendrojo namų interjero. Atidžiai išsinagrinėkite techninius audinio duomenis bei audinio sudėtį. Nepamirškite, kad kuo audinys yra natūralesnis, tuo brangiau jis kainuos ir bus sunkiau prižiūrimas. Be to, pagalvokite apie augintinius – jei turite šuniuką ar katę, atsisakykite apmušalų su austine tekstūra, kadangi tokie audiniai greitai susidėvės.

baldaiAr Jums laikas atsinaujinti ir ieškote, kokie nauji baldai namuose galėtų padėti sukurti naują namų įvaizdį? Lietuvoje gausu vietų, kur galite įsigyti baldus skirtingoms namų erdvėms. Tačiau tiesa paprasta, kad nepaisant to, baldai internetu pirkti ar įprastoje baldų parduotuvėje, tenka susidurti su ne itin draugiškomis kainomis.
Tačiau esama vietų, kur baldai namams gali nebūti per brangūs. Tai visiškai realu. Baldai svetainei, miegamajam, virtuvei ar kitam namų kampeliui nebūtinai turi atimti visą atlyginimą ar dar daugiau. Štai Jums keletas vietų, kur kokybiški baldai is Lenkijos ar kitų šalių parduodami prieinamomis kainomis.

  • Iš rankų į rankas. Vienas populiariausias būdas apsipirkti šiandien jau yra internetas. Baldai internetu taip pat yra gana populiari prekė. Viena vieta, kur internete galite įsigyti nebrangių baldų, tai yra skelbimai, kur parduodami panaudoti baldai vilnius ar kitas didmiestis tam puikiai tinka, nes pamatę patrauklų skelbimą, galite nuvykti pas pardavėją apsižiūrėti. Dažniausiai per skelbimus itin pigiai parduodami žmonių jau naudoti ne tik pagal specialius reikalavimus gaminti baldai, bet ir firminiai siguldos baldai ar kitų gamintojų gaminiai.
  • Išsiparduodame. Kita puiki vieta ir galimybė įsigyti baldų už ne per daug didelę sumą – išparduotuvės. Dažniausiai čia parduodami net ir nauji baldai akcija jiems taikoma tam tikru metu. Išparduotuvėje galite įsigyti visiškai naujus baldus ir džiaugtis prieinama jų kaina, nereikia baimintis dėl broko ar nekokybiško gaminio. Dažniausiai didmiesčių parduotuvėse taip išparduodami baldai vilnius, Kaunas ar kitas miestas tokių turi po kelias.
  • Meistrų pagalba. Ar esate girdėję, kad daug sumokame už gamintojo vardą ir gražią etiketę? Baldai – ne išimtis. Tokia tiesa, kad ir svetaines baldai kainuos brangiau, jei juos pirksite pas žinomą pardavėją. Todėl puikus būdas sutaupyti – kreiptis į tuo užsiimantį specialistą. Baldai gamyba, medžiagos ir darbas gali kainuoti pigiau pas specialistą, todėl pravartu pasidomėti, ką jis gali Jums pasiūlyti. Dažniausiai į tokius laisvai samdomus dailides kreipiamasi, kai ieškomi unikalūs, netradicinių sprendimų virtuves baldai ar norima atnaujinti jau turimus baldus namuose. Jei nusprendėte kreiptis pas specialistą, pasidomėkite, kokias paslaugas jis gali Jums pasiūlyti. Gal tikrai turėsite proga pasidžiaugti pigiu darbu, o baldai Jūsų namuose bus išskirtiniai ir kokybiški.