led šviestuvas 

LED šviestuvai šiandien daugeliui asocijuojasi su ekonomiškumu, energijos taupymu ir ilgu veikimu, todėl įrenginėjant didesnes erdves, komercines, pramonines patalpas ar tiesiog norint ryškesnio ir kokybiškesnio apšvietimo, žmonės neabejotinai renkasi LED technologiją. Nepaisant to, kai kuriuos vis dar gąsdina didesnė LED gaminių kaina ar nepakankamos žinios apie tai, kokią naudą gali atnešti šios lemputės. Iš arčiau susipažinti su LED apšvietimu ir jo privalumais kviečia šviestuvų parduotuvės LEDlumina.lt specialistai.

LED šviestuvai – tai šviesą skleidžiantys prietaisai, kuriuose šviesos diodai yra pagrindinis šviesos šaltinis. Šviesos diodų dėka LED šviestuvai skleidžia ryškesnę šviesą, veikia ilgiau ir, skirtingai nei įprastos lemputės, nėra užpildyti skysta medžiaga, kuri gali išdegti. Dėl šios priežasties užuot nustojusios degti akimirksniu, lemputės pamažu blėsta ir perspėja apie tai, kad jas reikėtų pakeisti naujomis.

LED šviestuvai naudingi tuo, jog juos nesunku pritaikyti įvairiose erdvėse. Pavyzdžiui, LED lempos gali būti įmontuojamos nišose, lubose ir būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek dekoratyviniam apšvietimui. Na, o kadangi LED sistema atspari tiek aukštai, tiek žemai temperatūrai ir bet kokiam klimato ar aplinkos poveikiui, LED šviestuvai pasitarnaus apšviečiant gatves, kiemus, juos galima montuoti šaldymui skirtose patalpose, prekystaliuose ir pan.

Vienas pagrindinių privalumų, kuriuo pasižymi LED šviestuvai – ilgaamžiškumas. Kol kaitrinės lemputės gali tarnauti vos 1000, o liuminescencinės – 8000 valandų, LED veikia nuo 20 000 iki 100 000 valandų.

LED šviestuvai taip pat skleidžia mažiau šilumos. Jų technologija visą gaunamą energiją naudoja šilumai gaminti ir paverčia ją šviesa, todėl šios lemputės neįkaista taip, kaip įprastos, yra saugesnės, mažėja tikimybė nusideginti.

LED lemputės gali būti perdirbamos ir neturi kenksmingų medžiagų, tokių kaip gyvsidabris, todėl jums tikrai nereikės nerimauti, kad joms sudužus gali būti kaip nors pakenkta aplinkai ar net žmogaus sveikatai.

Dėl šviesos diodų konstrukcinių ypatumų, jiems visiškai netrukdo joks judesys ar vibracijos, todėl LED šviestuvai gali būti naudojami įvairiose judančiose patalpose, pavyzdžiui, transporto priemonėse ir pan. Be to, pajudinus šviestuvą, jums nereikia vargintis dėl galimų lemputės gedimų – ji laikosi tvirtai ir patikimai.

 

toršerasNorėtumėte įsigyti pigius šviestuvus, tačiau nežinote kur kainos būtų mažiausios? Pasak www.topolina.lt, jokiu būdu nereikėtų rinktis tų šviestuvų, kurių kainos yra nepagrįstai mažos. Tai dažniausiai reiškia tik vieną – šviestuvai gali būti nekokybiški, o blogiausia – jie gali būti nelabai saugūs naudojimui. Kalbant apie namų apšvietimą, ypač svarbu pabrėžti, kad paprasčiausias toršeras gali būti it subtili interjero detalė. Tai pastatomi šviestuvai, kurie yra dekoruoti tam tikrai elementais, o svarbiausia – jų pajungimas yra labai paprastas ir naudojimas nėra toks nesaugus. Tiesiog toršerai yra jungiami į įprastą elektros lizdą, tad jeigu ir nutiktų kažkokios problemos, užtektų jį atjungti ir tiek.

Jeigu ieškote kokybiškų ir išvaizdžių toršerų, jums pirmiausia reikėtų skirti keletą minučių el. parduotuvių apžvalgai. Mat, jose galima aptikti įvairiausius pasiūlymus, kurie tikrai maloniai nustebins savo kainomis. Ieškantiems pigesnių toršerų ar kažkokių kitų šviestuvų, būtina kruopščiai skaityti kas nurodyta aprašymuose. Internetu visų tipų šviestuvus, įskaitant ir toršerus, reikėtų pirkti atsižvelgiant ne tik į kainas, bet ir pateiktą informaciją. Joje dažniausiai nurodoma kokio galingumo šviestuvas yra. Taipogi gali būti nurodytas ir naudojamų lempučių dydis bei tipas. Toršerai taipogi naudoja ir LED technologija paremtas lemputes ar diodus, tad jums liks tik kruopščiai panagrinėti visus pasiūlymus.

Kas liečia saugumą namuose, visuomet patariama nesidairyti į tuos šviestuvus, kurie siūlomi be galo mažomis kainomis. Labiausiai akcentuojami tie šviestuvai, kurių kainos siekia viso labo keletą eurų. Tiesiog tokių šviestuvų, kurie kainuotų kelis eurus, nebūna. Nebent dairotės į labai paprastus ir menkaverčius įrenginius, kurie neturi jokio skonio ir išvaizdos. Internete visada galima rinktis viską pritaikant prie namų interjero, tad šviestuvų pasirinkimas tikrai nebus sudėtingas. Tuo labiau – pagal pateiktas šviestuvų nuotraukas iš karto galėsite apsispręsti kas jūsų namams tiks labiausiai.

Internetu toršerus bei kitų tipų šviestuvus perkantys gyventojai tiesiog pirmiausia turėtų atsižvelgti į saugumą, o jau paskui dairytis į šviestuvų dizainą. Juk nėra prasmės pirkti nekokybiškų apšvietimo įrenginių už kelis eurus, kai jų naudojimas bus nesaugus.

LED prožektoriaiNamų bei patalpų apšvietimas dažnai sueikvoja gana daug elektros energijos, bet šiuo metu ekspertai pataria rinktis ir nestandartinius gaminius – jie padės sumažinti elektros išlaidas. Dažniausiai daugelis namus ar kitas patalpas įrenginėjančių žmonių renkasi paprastus šviestuvus, kurie naudoja standartines lemputes. Jos ir pareikalauja daug elektros energijos. Besidomintiems taupymo galimybėmis, siūloma pasidomėti LED technologija. LED prožektoriai dabar naudojami vis dažniau, nes jie reikalauja daug mažiau elektros, o apšvietimas yra kelis kartus geresnis. Jeigu dairotės į namų apšvietimo sistemas, tai internete būtų neprošal pasidairyti į šio tipo gaminius. Visi LED prožektoriai bei šviestuvai kainuoja ne taip jau ir daug – santykinai daugiau už standartines lempas.

Dažniausiai LED prožektoriai padeda sumažinti elektros suvartojimą net kelis kartus.

Kalbant apie apšvietimo įrenginius, pabrėžtina, kad LED technologiją naudojančios apšvietimo sistemos sunaudoja daugmaž nuo trijų iki penkių kartų mažiau elektros energijos. Žinoma, viskas priklausys ne tik nuo pačių šviestuvų, bet ir nuo lempučių. Lemputes reikėtų įsigyti irgi atsižvelgus į LED technologijos privalumus. Mat, standartinės lemputės dažnai perdega, o LED – ne, ir jos laiko gerokai ilgiau. Vien dėl lempučių keitimo jums reikėtų pasidomėti LED prožektoriais bei šviestuvais, nes jie tikrai nereikalaus tokių pat išlaidų, kaip standartinės lempos.

Pabrėžtina, kad perkant LED prožektorius, pavienius šviestuvus ar ištisas namų apšvietimo sistemas, būtina pasižiūrėti ir į siūlomų gaminių specifikaciją. Juk nenorėtumėte įsigyti tokius šviestuvus, kurie jūsų namuose šviestų per daug ryškiai? Tam reikia atsižvelgti į apšviečiamą patalpų plotą.

Jeigu jus dominas LED prožektoriai mažiausiomis kainomis, tai internete juos visada galite rasti lengviau.

Ne paslaptis, kad elektroninėje erdvėje šiuo metu galiam rasti viską, o kas liečia LED prožektorius bei šviestuvus, tuos juos taip pat galėsite įsigyti mažiausiomis kainomis. Specialiose internetinėse parduotuvėse LED šviestuvų bei apšvietimų sistemų pasirinkimas yra didesnis, o taip pat dauguma el. parduotuvių siūlo gerokai mažesnes kainas. Tačiau, jokiu būdu neskubėkite pirkti pirmų pasitaikiusių gaminių – internete dauguma pardavėjų dalijasi specialiais nuolaidų kodais, tad pirmiau paieškokite būtent jų – jie padės sutaupyti dar daugiau pinigų.

 sieniniai sviestuvaiSieniniai šviestuvai gali ne tik apšviesti norimą patalpą, bet ir paįvairinti jos dizainą. Ypač, jei įrenginėjate nedidelį kambarį: nišose ar sienose įmontuotos lempos neužims daug erdvės, todėl jus vizualiai atrodys didesnis. Kadangi sieniniai šviestuvai egzistuoja įvairiausių stilių ir tipų, išsirinkti tinkamiausią nesunku, tačiau labai svarbu iš anksto apgalvoti, kokią paskirtį turės atlikti šis šviesos šaltinis ir kur jis pasitarnaus labiausiai.

Palėpės

Jei Jūsų namuose yra kambarių, įrengtų palėpėje, dėl lubų išsidėstymo šviesa, sklindanti iš viršaus, neišsisklaidys tolygiai. Tad zonas, kuriose trūksta norimo apšvietimo galite kompensuoti stilingais, prie interjero priderintais sieniniais šviestuvais. Jie taip pat tiks ir kitose mažose, siaurose patalpose, tokiose kaip koridorius, laiptinė ir pan. Be to, sieniniai šviestuvai – itin gera idėja drabužinės apšvietimui – juk norint matyti tikrąsias drabužių spalvas, reikalinga kokybiška šviesa, kurią ir padėtų sukurti sieniniai šviestuvai. Tik nepamirškite, kad dėl skleidžiamos šilumos, tokioje patalpoje lempos negali turėti kontakto su daiktais, tad šviestuvus montuokite vietose, kurios yra visiškai neuždengtos ir saugios.

Blausesnė šviesa

Itin populiarūs ir žemos įtampos, dekoratyviniai sieniniai šviestuvai. Jie dažniausiai naudojami ne palėpėse ar koridoriuose, o kambariuose, kurių sienoms trūksta akcento, padedančio sukurti nepriekaištingą dizainą. Beje, dėl reto panaudojimo ir žemos įtampos tokie šviestuvai sunaudos kur kas mažiau elektros energijos nei įprasti.

Jei jums reikalingas tam tikras namų akcentas, tačiau nesinori apkrauti sienų ir vizualiai sumažinti erdvės, rinkitės nišinius, įleidžiamus šviestuvus, kurie atrodys itin moderniai ir padės taupant vietą sukurti jaukių, šviesių ir tvarkingų namų įvaizdį.

Simetrija

Jei nusprendėte, kad jums reikalingi sieniniai šviestuvukai, turite apgalvoti ir jų išdėstymą. Paprastai ši interjero detalė yra montuojama poromis, iš abiejų tam tikro objekto pusių, pavyzdžiui, lovos, vonios spintelės, veidrodžio ir pan. Jei šviestuvai įrenginėjami tiesiog ant tuščios sienos, labai svarbu užtikrinti kruopštų, atsakingą darbą, nes net menkas rankos slystelėjimas ir centimetrų nepamatavimas gali sudaryti įspūdį, jog siena yra kreiva, o to jūs tikrai nenorėtumėte.

ŠviestuvaiProtėviai patyrė didelį vargą, iki kol galiausiai pavyko prisijaukinti ugnį ir panaudoti ją savo reikmėms. T. Edisonui, galima numanyti, prireikė daugybės bandymų, iki kol pasisekė sukurti tinkamai funkcionuojančią elektros lemputę. Tuo tarpu mes, galintieji rinktis tarp plataus įvairių prekių asortimento, sukame galvą…kurie šviestuvai yra geriausi?

Šviestuvai – kur kas daugiau nei kelrodis tamsiame kambaryje

Užsukus į apšvietimo įranga prekiaujančias parduotuves, stereotipinis įsivaizdavimas, kaip turi atrodyti šviestuvas, kaip mat subliūkšta (prisipažinkite, juk daugumai prieš akis pirmiausiai iškilo senovinės gremėzdiškos liustros, tarsi klonai kabėjusios dažnuose namuose). Tradicinė šio įrenginio paskirtis – tamsiu paros metu skleisti šviesą ir padėti orientuotis kambaryje. Tačiau kodėl mes nesitenkiname paprasčiausia elektros lempute, o „aprengiame“ ją tam tikra danga? Šviestuvai – svarbus interjero elementas, prisidedantis prie dizaino visumos išpildymo bei pageidaujamos nuotaikos kūrimo. Svarbu, jog pastarųjų išvaizda tenkintų tiek esant natūraliam apšvietimui, tiek ir įjungus šviesą.

Renkantis šviestuvą, pravartu atsiminti, kaip klasifikuojamas apšvietimas. Įvertinkite, kas jums aktualu konkrečioje patalpoje.

Bendrasis apšvietimas. Erdvėje formuojama tolygiai sklindanti šviesa.

Akcentuotas apšvietimas. Apšvietimo šaltinis nukreipiamas į tam tikrą norimą akcentuoti aplinkos detalę, pavyzdžiui paveikslą. Šis apšvietimo variantas reikšmingas ieškant originalių interjero sprendimų.

Apšvietimas darbo vietoje. Reikalingas tokiu atveju, kai tam tikroje erdvėje aktualu stiprus apšvietimas, pavyzdžiui prie rašomojo stalo darbo kambaryje arba virtuvės dalyje, kurioje gaminama.

Šviestuvų pasaulyje klaidžiojant…

 Šviestuvai tarpusavyje skiriasi savo modeliu, forma, dydžiu, spalva, tekstūra. Šios prekės pasirinkimas, kaip jau tikriausiai supratote, neturėtų remtis vien subjektyviu perkančiojo skoniu: sužavėjęs modernus šviestuvas, patraukliai pateiktas ekspozicijoje, jūsų klasikinio stiliaus namuose gali atrodyti visiškai ne vietoje. Įvertinkite savo gyvenamosios erdvės interjerą bei apšvietimui keliamus tikslus. Remdamiesi tuo, rinkitės konkretų šviestuvo tipą:

Sieninis. Drąsiai rinkitės koridoriui, voniai ar miegamojo kambario sienai. Šio tipo šviestuvai padeda išgauti elegancijos efektą namuse.

Pakabinamas. Tradicinis pasirinkimas, galimas pritaikyti visose patalpose. Bet tai jokiu būdu nėra nuobodu! Galima pasirinkti pageidaujamą šviestuvo spalvą, formą ar dydį ir taip sukurti norimą vaizdą.

Lubų šviestuvas. Nepamainomas variantas minimalizmo gerbėjams arba tiesiog taupantiems erdvę. Šio tipo šviestuvai gali būti įmontuojami į lubas arba būti vos kabantys po jomis.

Stalinė lempa. Tinkamai parinkta stalinė lempa gali būti ne tik papildomu šviesos šaltiniu darbo vietoje, bet ir tapti viena iš interjero detalių.

Toršeras. Tai – šviestuvas, nukreipiantis šviesą į viršų. Priklausomai nuo naudojamų elektros lempučių stiprumo, jis gali būti tiek papildomas, tiek pagrindinis šviesos šaltinis. Toršerai – svarbus dekoro elementas, tad reikia tai išnaudoti tikslingai.

šviestuvai,Kiekvienas žmogus stengiasi sukurti jaukias ir komfortiškas darbo ir namu erdves. Vienas iš būtiniausių akcentų kuriant jaukumą yra tinkamai parinkti šviestuvai. Juk šviesa be tiesioginio biologinio poveikio, taip pat didelę įtaką daro ir mūsų nuotaikai bei darbingumui. Taigi, visai ne keista, kad šiandien tiek daug dėmesio gauna šviestuvai, tinkamas jų parinkimas ir visa vadinamoji šviesos estetika.

Šiandien šviesos poveikis žmogaus organizmui yra visuotinai pripažįstamas. Nors tai ir pagrįsta fiziologiškai, vis dėlto šviesa smarkiai susijusi su žmogaus psichologine prigimtimi. Apšvietimas keičia mūsų elektroencefalogramą, daro įtaką centrinei nervų sistemą, taip pat ir įvairioms organizmo funkcijoms. Netgi įrodyta, kad šviesa tiesiogiai veikia širdies ritmą ir insulino kiekį kraujyje.

Žmogaus nervų sistema sukurta taip, kad reaguotų į šviesą, kuri patenka į akis. Tuomet siunčiamas signalas mūsų biologiniam laikrodžiui, reguliuojančiam daugelio organizme vykstančių procesų ritmus. Ypač svarbūs yra darbingumo, miego ir kėlimosi, nemigos, nuotaikos, nuovargio ciklai. Dažnai dėl žmogaus regos persitempimo, bendro nuovargio, apatijos ar galvos skausmo yra kaltas būtent apšvietimas – tiek nepakankamas, tiek ir per ryškus. Kai kuriems žmonėms galvą pradeda skaudėti net ir dėl menkiausio mirgėjimo, kurį skleidžia šviestuvai, t. y. dėl netolygios šviesos.

Nuo kokybiškai ir tinkamai suprojektuotos šviesos patalpoje tiesiogiai priklauso ne tik komfortiška darbo vieta, tačiau ir visas darbo produktyvumas. Nors iki šiol buvome įpratę prie tradicinių apšvietimo sprendimų, šiandien jie nebeatitinka modernios darbo vietos apšvietimui keliamų reikalavimų. Be to, neretai tradicinis apšvietimas gana ryškiai kontrastuoja su originaliu šiuolaikinių biurų interjeru. Tinkamai apšviesta darbo vieta yra būtina. Ir visai nesvarbu kas tai – biuras, kambarys namuose ar gamybinės patalpos.

Apšvietimas visada turi užtikrinti žmogaus darbingumą. Tai priklauso ne tik nuo šviesos ryškumo, bet ir nuo jos kokybės. Svaru, kad darbo vietoje apšvietimas būtų pakankamas – ne per ryškus ir ne per blankus, taip pat jis turi būti tolygus, nekontrastingas, neturi mirgėti. Šviesos atspalvis turi būti ne migdantis, o gaivinantis. Jei darbo vietoje įrengtas tinkamas apšvietimas, išauga darbuotojų komforto pojūtis ir motyvacija dirbti, o svarbiausia − padidėja bendrasis darbo našumas.

Norint sukurti kokybišką apšvietimą labai svarbu atsižvelgti ne tik į jo veiksmingumą, patogumą ar ekologiškumą, bet taip pat ir į tokius aspektus kaip spalvinių duomenų kitimas, atsižvelgiant į laiką, komfortiškumas, gera savijauta, sveikata bei saugumas. Šie nauji apšvietimui keliami socialiniai bei higieniniai reikalavimai bus labai svarbūs kuriant darbo vietos ar namų apšvietimą ateityje.

Kad  ateityje būtų sukurti tokie šviesos šaltiniai, kurie būtų orientuoti į poveikį žmogui, būtina išspręsti klausimus susijusius su tuo, kaip turi būti suderintas apšvietimo intensyvumas, šviesos šaltinio spalvos spektras, atsižvelgiant į konkrečias skirtingos erdvės sąlygas. Labai svarbu tiksliai ištirti, kokie pojūčiai būna sukeliami tam tikros šviesos spinduliavimo metu, ar ilgai veikiantis spinduliavimas gali sukelti neigiamų padarinių žmogaus organizmui, kaip projektuojant apšvietimo sistemas atsižvelgti į dienos šviesą ir pan. Nors šiandien jau yra pradėti intensyvūs šviesos šaltinių, jų įtakos žmogui bei sąlygų tyrinėjimai, tačiau šia kryptimi orientuota šviesos šaltinių gamyba ir taikymas gali užtrukti.