koloneles-1

Geros kokybės vaizdas ir garsas dar niekam nepakenkė, tiesa? Tačiau ką reikėtų žinoti apie garso sistemas interjere? Į ką atkreipti dėmesį ir kaip nesupykdyti kaimynų?

Ieškant atsakymo, kokią garso ar namų kino sistemą pasirinkti ir kur ją įrengti, vieno varianto nerastume. Dažniausiai viskas priklauso nuo norų, galimybių ir, žinoma, biudžeto. Vienam užteks televizoriaus ir dviejų kolonėlių, kitam reikės ir atskiros patalpos – tikro namų kino.

Visgi tik retai kuri šeima turi galimybių įsirengti atskirą erdvę, kurioje mėgausis gerais filmais ir koncertais. Tad įprastai mini pramogų erdvė perkeliama į svetainę. Kokios pagrindinės taisyklės galioja tokiu atveju?

Ar televizorius gali pakeisti visą namų kino sistemą?

Norėdami puikios vaizdo ir garso kokybės, vartotojai mano, kad pakanka tik įsigyti brangesnį gerą televizorių. Tačiau televizorių korpusai tapo tokie ploni ir plokšti, kad ten tiesiog fiziškai neįmanoma integruoti kokybiškų kolonėlių. Dažnai prie televizoriaus prijungus net ir 1 kolonėlę, garsas tampa stebėtinai geresnis. Be to, universalią kolonėlę galima naudoti klausantis muzikos ar žiūrint filmus per kompiuterį arba išmanųjį telefoną. Komplektas 2+1 (dvi garso kolonėlės ir vienas stiprintuvas) leis mėgautis išties aukšta garso kokybe.

televizorius

Renkantis garso ir vaizdo aparatūrą, reikės atlikti nedidelius namų darbus:

  • Apgalvoti, kurioje kambario vietoje statysite aparatūrą. Dažniausiai garso sistema sustatoma aplink televizorių, toliau nuo langų.
  • Apsvarstyti ir pasidomėti, kokie optimalūs aparatūros išdėstymo būdai. Pavyzdžiui, į 5+1, 6+1 ar 7+1 sistemas įeina 5–7 kolonėlės, tad, norint jas tinkamai sudėlioti, reikia bent bazinių žinių. Dažnai pirkėjai aparatūrą išrikiuoja netinkamai, todėl garsas sklinda ne taip, kaip turėtų, nukenčia jo kokybė, o ir kaimynai gali skųstis dėl per didelio triukšmo, ypač gyvenant kelių dešimtmečių sulaukusiuose nerenovuotuose daugiabučiuose, kuriuos statant mažiausiai dėmesio skirta garso izoliacijai.
  • Paruošti vietą aparatūrai. Patogiausia vaizdo ir garso aparatūrą įsigyti įsirenginėjant ar remontuojant namus – patalpoje „iki vietos“ bus atvesti reikiami laidai. Galima svarstyti ir apie belaides kolonėles, tačiau garso kokybe jos kiek nusileidžia įprastoms. Visus elektros instaliacijos darbus patariama patikėti profesionaliems meistrams. Iš anksto apgalvoję, kokią garso sistemą pirksite, išvengsite gausybės laidų, ilgintuvų ir sukursite stilingesnį interjerą.

Kaip išvengti kaimynų skundų?

Jei jūsų akiratyje atsidūrė galingos garso kolonėlės, drebinančios viso namo ar daugiabučio sienas, ir kaip tik remontuojate namus, rinkitės geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčias medžiagas – gipso kartono plokštes, ekovatą. Drauge su meistrais galite paieškoki kitų triukšmą padėsiančių izoliuoti sprendimų. Garso bangas jau sumontavus sistemą padės sugerti laminatas, ant grindų paklotas storas didelis kilimas, minkštieji baldai ar net specialios akustinės pakabinamosios lubos. Tiesa, prisiminkite, kad net ir labai pasistengę, garsą sumažinsite iki 20–30 proc.

 

SMART televizoriaiŽmonės labai mėgsta savo daiktus. Kai kurie juos tiesiog dievina ir niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad jie morališkai paseno. Toks jausmas užklumpa tada, kai pamatote šiuolaikišką žmogų su senu Nokia mobiliuoju telefonu, tvirtinančiu, kad jam reikia tik skambinti. Arba kai kažkas važinėja sena Lada (nekalbame apie tuos, kurie tai daro lenktynėse arba specialiuose kolekcininkų renginiuose). Toks pats jausmas užplūsta pamačius gana seną kineskopinį televizorių, kuris veikia puikiai, bet žmogus negali pasinaudoti visomis šiuolaikinės televizijos galimybėmis.

Dabar madoje yra SMART televizoriai. Jie netrukus visi bus tokie, nes technologijos, padarančius paprastus televizorius išmaniaisiais vis pinga. Smart televizoriai yra tokie, nes gali prisijungti prie interneto, atsisiųsti atnaujinimus automatiškai, juose galima įdiegti tam tikras programėles, žaisti žaidimus, naršyti internetu, žiūrėti filmus iš planšetinio kompiuterio ar kito įrenginio be jokių laidų ir t.t.

Kineskopinis televizorius to tikrai negali padaryti. To negali net didžioji dauguma LCD televizorių, o jie tikrai dar neblogos būklės ir rodo puikiai. Tiesa, elektros suvartoja irgi daug…

Gera naujiena yra ta, kad dabar galima susikurti savo SMART televizorių. Reikia tik pastatyti dar vieną nedidelį priedėlį – Android TV dėžutę. Tai specialus įrenginys, kuriame įdiegta Android operacinė sistema. Dėžutė turi bevielį ryšį, todėl gali prisijungti prie interneto. Pati dėžutė monitoriaus neturi, todėl jį atstoja televizorius. Čia tas pats, kas prijungti prie televizoriaus DVD grotuvą – įkišate kelias jungtis ir viskas.

Didžiausia problema kineskopiniuose televizoriuose yra HDMI jungtis, per kurią jungiamos tos Android TV dėžutės. Paprastai kineskopinis turi senesnio tipo SCART kabelį. Tačiau tai nėra didelė problema, nes dabar galima įsigyti specialų konverterį, kuris kišamas į SCART jungtį ir perduoda HDMI formatu ateinančius garso ir vaizdo signalus. Dar viena problema yra ta, kad kineskopiniame televizoriuje SCART jungtis dažniausiai yra tik viena, dėl to įjungus konverterį nebelieka vietos skaitmeninės TV priedėlio jungčiai. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą, nes TV dabar galite žiūrėti ir internetu. Žodžiu, galimybių iš senojo televizoriaus padaryti jį išmaniuoju tikrai yra. Kiek tai kainuoja? Android TV dėžutė kainuoja apie 60 eurų, o konverteris – apie 30-40 eurų, tad už 100 eurų turėsite Smart TV savo namuose ir su senuoju televizoriumi.