vartų remontas 

Tiek tvoros, tiek garažo vartai yra saugumo garantas Jūsų kieme. Todėl labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir rūpintis. Labai dažnai vartų remontas reikalingas todėl, kad iki tol vartai buvo prižiūrėti neatidžiai. Nors specialistai įspėja, kad tinkamai atliekant reguliarią vartų priežiūrą, ilgus metus galima išvengti sudėtingų ir brangių remontų. Kokias vartų detales reikėtų labiausiai prižiūrėti?

 

Vartų automatika

Jeigu Jūsų vartai automatiniai, vartų automatika yra svarbiausia jų dalis. Tai mechanizmas, kuris atsakingas už vartų judėjimą. Labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti ir naudoti pagal paskirtį, kitaip tokių vartų remontas gali brangiai atsieiti. Dažniausiai automatika sugenda tuomet, kai vartai, kuriuos ji judina, neatitinka automatikos charakteristikos. Pavyzdžiui, mechanizmui kasdien reikia kelti gerokai sunkesnius vartus, nei tai yra numatyta pagal dokumentus.

 

Vartų furnitūra

Labai dažnai vartų furnitūros remontas reikalingas o žiemos. Dažniausiai tai gedimas, kuris pasitaiko slankiojančius vartus įsirengusiems žmonėms. Tokie vartai reikalauja nuolat tinkamai prižiūrėti visus bėgelius ir slankiojimo mechanizmą. Jį reikia tinkamai paruošti žiemai, o po žiemos nuvalyti. Taip pat reguliariai sutepti ir prižiūrėti, kad nerūdytų detalės. Deja, tačiau tokių vartų furnitūros remonto darbai – itin brangūs. Todėl kelis sezonus pamiršus apie slankiojančių vartų mechanizmą, remontas gali būti neišvengiamas. Ir, deja, itin brangus.

 

Vartų pulteliai

Naudojantis automatiniais vartais, dažniausiai pasirenkamas jų valdymas pulteliu. Tai itin patogus ir lengvas valdymo būdas. Nereikia atvykus į namus išlipti iš automobilio vartų atidarymui. Pakanka pultelyje paspausi reikalingus mygtukus. Pulteliu vartai gali būti valdomi patogiu atstumu, tad jau grįžtant namo prie vartų, ko gero, net sustoti nereikės. Tačiau tai svarbi vartų detalė, kurią reikia tinkamai prižiūrėti. Labai svarbu nepalikinėti pultelio lauke per naktį, tuomet kai lyja ar sninga. Taip pat stenkitės jo neprispausti sunkiu daiktu. Tai dažniausi pažeidimai, kurie sustabdo vartų darbą.

 

Kartais žmonės, atvykę pas specialistus, mano, kad jiems reikalingas vartų remontas, nors akivaizdu, kad gedimas tėra pultelio mechanizme. Tai, žinoma, gera žinia. Tačiau pultelio remontas nėra paprastas darbas. Jam reikalingas geras specialistas, kuris ne tik išmanytų vartus, bet ir suprastų atrakinimo mechanizmų veikimo principus. Tokių meistrų kartais tenka gerokai paieškoti ir pultelį remontui vežti netgi į kitą miestą negu yra Jūs gyvenamoji vieta.

 

Vartai, kuriuos pasirenkate montuoti savo kieme – vienas esminių jūsų namų elementų, formuojantis jų fasadą. Vartai pirmiausia turi būti patikimi, saugūs, funkcionalūs, tačiau nepamirškite ir estetinio patrauklumo – siūlomas vartų asortimentas itin gausus, tad visuomet rasite tinkamiausius sprendimus. Kokie – tradiciniai ar stumdomi vartai geriausiai tiks būtent jūsų sumanymams? Kuo automatiniai vartai pranašesni už tradicinius?

vartai

Kodėl verta rinktis stumdomus vartus?

Ilgus metus buvo siūlomi tradiciniai vartai. Tokie vartai iki šiol populiarūs tarp žmonių, vertinančių įmantrias kruopštaus kalvių darbo konstrukcijas ant vartų. Visgi, modernybės šalininkams vartų montavimo specialistai kone vienareikšmiškai teigia, jog verta pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir rinktis stumdomus vartus. Tai lemia šios rūšies vartų patogumas: grįžus namo automobiliu, jums neteks iš jo išlipti, kad įvažiuotumėte į kiemą ar iš jo išvažiuotumėte, nes vartai atsivers automatiškai. Negana to, šiuo metu stumdomi vartai – bene dažniausiai pasirenkama vartų rūšis. Norėdami atverti vartus, galite sutaupyti nemažai vietos – vartai paprasčiausiai pasislenka į šoną, tad nereikia papildomo ploto jų atvėrimui. Jei staigus posūkis į kiemą eina iš siauros gatvelės, tokie vartai – idealus sprendimas. Tokie vartai naudojami tiek privačių, tiek komercinių objektų projektuose. Šių vartų montavimas taip pat neužims itin daug laiko – nuo gamybos ir montavimo iki galutinio rezultato prireiks maždaug mėnesio – nuo 2 iki 5 savaičių.

Į ką pirmiausia atkreipti dėmesį

Norėdami įrengti stumdomus vartus, pirmiausia reikia apskaičiuoti maksimalų vartų plotis, kad jis būtų patogus ir neapsunkintų vartų naudojimo. Atkreipkite dėmesį į tai, jog stumdomi kiemo vartai paprastai sudaryti iš dviejų dalių, tad, jei pravažiavimo plotis – 4 metrai, bendras vartų ilgis turėtų būti maždaug 1,5 metro ilgesnis – taip vartai galės atsidaryti netrukdomi. Stumdomų vartų automatika – taip pat svarbus jų įrengimo aspektas. Laidų išvedžiojimas vartų sutvirtinimui skirto betonavimo metu – atsakingas žingsnis. Būtina atidžiai paruošti sąlygas laidų išvedžiojimui, kad neprireiktų papildomų pastangų vartų atidarymui ar vėliau nekiltų problemų dėl vartų veiklos trikdžių. Stumdomi vartai su automatika kaina priklauso nuo to, kokius laidus prireiks vesti. Tai nurodo vartų automatikos gamintojai, tai pasirinkta automatika turės įtakos ir laidų pasirinkimui.

Kiti svarbūs vartų elementai

Žinoma, kone svarbiausias saugumą užtikrinantis aspektas – vartų patvarumas. Jis priklauso nuo medžiagos, iš kurios bus pagaminti pasirinkti vartai. Dažniausiai vartai būna mediniai, šeimininkui pageidaujant, dekoruojami įvairiomis medinėmis instaliacijomis. Paprastai pasirenkamas vartų užpildas – tai, kuo užpildomas vartų rėmas. Užpildymui gali būti naudojama mediena – vizualiai gražiai vertikaliai ar horizontaliai išdėstomos lentos, vielos tinklas, strypai, galima integruoti ir kalvių darbų elementų. Stumdomų vartų išvaizda tiesiogiai priklauso nuo pačių šeimininkų fantazijos ir, žinoma, meistrų išradingumo. Stumdomi vartai su varteliais – vienas iš dažniausiai pasitaikančių individualių klientų poreikių. Žinoma, jog vartais teks naudotis ne tik į kiemą įvažiuojant automobiliu, tad reiktų pasirūpinti patogiais varteliais, kuriais būtų nesunku patekti į kiemą, grįžtant namo pėsčiomis. Paprastai automatizuoti tik pagrindiniai vartai, kurių pagalba kiemą pasiekia automobilis, tačiau, pasitarus su meistrais, įmanomi įvairūs automatikos sprendimai. Jei jums svarbi vartų kaina, jei turite ribotą sumą pinigų, visuomet verta paieškoti – siūlomi kokybiški stumdomi vartai akcija. Kadangi stumdomi vartai – ilgalaikė investicija – verta pasvarstyti ir palyginti visų didžiausių gamintojų bei pardavėjų siūlomas vartų kainas.