viešojo maitinimo įstaigos reikalavimaiPlanuojate atidaryti kavinę ar kitokio tipo maitinimo įstaigą? Privaloma atsižvelgti į reikalavimus, kokios turi būti patalpos, be to, svarbu, kad erdvė patiktų klientams. Ne tik viešojo maitinimo įstaigos reikalavimai, bet ir tam tikri interjero akcentai turi įtakos sėkmei.

Maloni aplinka – sėkmės garantas?

Ar galima teigti, kad maloni aplinka pritrauks daugiau papietauti norinčių žmonių? Taip. Vertėtų šį aspektą išskirti į du punktus:

  • interjero dizainas;
  • tvarka.

Turbūt žinote, kad parinktos interjero spalvos skleidžia tam tikrą nuotaiką. Pavyzdžiui, geltona ir raudona kelia apetitą. O štai mėlyna nesukuria pernelyg didelio noro valgyti. Ar kurdami naujos kavinės interjerą atsižvelgtumėte į šiuos rodiklius? Veikiausiai. Tiesa, žodis „rodikliai“ čia yra tinkamas, net jei iš pažiūros ir moksliškai skamba. Siekiant nustatyti spalvų įtaką, buvo atlikta tyrimų, tad surinkta kiek įmanoma tikslesnės informacijos, paremtos ne tik subjektyvia vieno žmogaus nuomone.

Viešojo maitinimo įstaigos reikalavimai neapibrėžia, kad interjeras turėtų būti klasikinis ar modernus, – sutikite, tai primintų diktatūrą. Tačiau gerai apgalvoti sprendimai, pasirinktos dailios detalės padeda sudominti lankytojus. O ir šiaip eidami į kavinę žmonės tikisi jaukumo.

Štai taip reikėtų pereiti prie tvarkos. Jei patalpos primena mėnesį netvarkytą butą, jei nėra ne tik estetikos, bet ir normalios tvarkos, tikriausiai nepasiliksite ir neužsisakysite jokio patiekalo. Juk tuomet susidaro įspūdis, kad visa įstaiga netvarkinga, kad niekas nekreipia dėmesio ir į paties maisto kokybę.

Skanus maistas ir jauki erdvė – tai veiksniai, lemiantys klientų lojalumą. Sklinda reklama iš lūpų į lūpas, susitikus su bičiuliais nesunkiai nusprendžiama, į kokią kavinę užsukti, o kokią geriau aplenkti. Kita vertus, kontroliuojančios institucijos įkurtos ne šiaip sau, o tai reiškia, kad norint atidaryti maitinimo įstaigą privalu laikytis nuostatų.

Prekyba alkoholiniais gėrimais daugiabučiame gyvenamajame name

Viešojo maitinimo įstaigos reikalavimai susiję su įvairiais klausimais. Vienas iš jų – prekyba alkoholiniais gėrimais daugiabučiame gyvenamajame name. Ką nors planuojant privaloma gauti savininkų bendrijos sutikimą. Reikalavimas logiškas. Pirmiausia todėl, kad gyvenamoji aplinka rūpi kiekvieno buto gyventojui ir kiekvienas turi teisę pareikšti savo nuomonę. Antra, alkoholis – tai ne duona ar knygos. Alkoholiniai gėrimai paprastai asocijuojasi su galimu ramybės drumstimu.

Reikalavimai reikalingi

Reikalavimai reikalingi – tai ne tik žodžių žaismas. Tai labai svarbi dalis ruošiantis steigti viešojo maitinimo įstaigą. Dar vienas šioje temoje aktualus dalykas – pagalba. Viską pasvėrus tampa aišku, kad reikalavimai ne iš piršo laužti, kad jie netgi padeda. Taip! Tai yra tarsi orientyras, leidžiantis susigaudyti, kaipgi įrengti tą barą.

Yra daug atsakymų į klausimą „kaip?“, o tikrai susidomėjus šia sritimi imama suprasti, jog yra visas miškas specifinių niuansų. Ką gi, kreipiant dėmesį į reikalavimus yra lengviau ne tik susiorientuoti, bet ir įsteigti norimą įstaigą, kuri ateityje tiektų skanius patiekalus ir pritrauktų žmonių.