stalai

Kokie gi stalai tinka nedideliems, bet judriems butams? O name su dideliu valgomuoju? Atrodo, kad stalai visur vienodi, tačiau tai tikrai nėra visiškai taip. Šiame straipsnyje pabandysime padiskutuoti, kokie būna virtuviniai stalai, ir ko iš tikrųjų jums reikia.

Kiek turite šeimos narių? Tris, keturis, o gal ateityje bus ir penki? Neatmeskite tokios galimybės. Stalas jums tarnauja 10-20 metų, o per tiek laiko jūsų šeima gali ženkliai padidėti. Idealiausia įsigyti bent 6 vietų stalą. Prie jo tilps 5 asmenų šeima, taip pat ir šuo turės aplink ką pasisukioti… Atėjus svečiams, toks stalas tikrai pravers.

Beje, dėl svečių. Ar daug pas jus draugų ateina per įvairius vakarėlius ir pasisėdėjimus namuose? Nuo to priklauso, kiek vietų reikia papildomai. Paprastai virtuviniai stalai gali būti prailginami 40-50 cm pločio plokštėmis. Tokios plokštės visiškai pakanka 2 žmonėms. Jei reikia daugiau, teks pasiieškoti modelių, kurie turi galimybę prailginti stalą 2 plokštėmis. Jei gerai susispaudus, ilgajame krašte gali tilpti jau nebe 5, o 6 žmonės, tad toks stalas sutalpins net 12 žmonių. O tai jau visa kompanija!

Kokia spalva tinkamiausia stalui? Paprastai stalai yra tamsūs arba šviesūs. Jie retai kada būna vienspalviai, dažniausiai su medžio imitacija. Koks tai medis priklauso nuo gamintojų išmonės ir šeimininkų grožio suvokimo. O štai spalvas reiktų rinktis atidžiai. Šviesus stalas tinka ten, kur grindys ir virtuvės baldai bei interjeras yra tamsus. Kontrasto principas galioja renkantis stalą. Jei interjeras šviesus, stalas gali būti tamsiai rudas arba tamsiai pilkas. Pilka spalva dabar yra dominuojanti grindų spalva, todėl galima derinti prie interjero ir gradavimo principu, kai tam tikri virtuvės interjero elementai turi būti panašios spalvos su šviesėjančiais arba tamsėjančiais atspalviais. Pavyzdžiui, baltos spintelės, pilkas stalas ir tamsiai pilkos grindys atrodo visai neblogai. Kai virtuvės baldai yra raudonos spalvos, stalas galėtų būti irgi panašaus atspalvio. Kontrastas raudonai – visiškai baltas arba juodas. Rinkitės atsižvelgdami į grindų spalvą. Jei ji tamsi, stalas gali būti šviesus. Virtuvėje būnate gana ilgą laiką, tad reiktų vengti labai tamsių spalvų, sugeriančių šviesą. Gyvenate juk ne dūminėje pirkioje, pajuodusioje nuo suodžių…

Stalo kojos turėtų būti masyvios. Taip išvengsite atsitiktinio pastūmimo, kai į jį atsiremsite. Vaikai tokio stalo iš viso pastumti negalės (bent jau kurį laiką). Nepamirškite, kad kėdes derinsite prie stalo spalvos. Rinkitės stalus išmintingai, ir jūsų virtuvė atrodys idealiai.

stalviršis

Stalviršiai, nesvarbu kurioje patalpoje – vonios kambaryje ar virtuvėje – bebūtų sumontuoti, ne tik pirmiausia krenta į akis, bet ir yra vieni aktyviausiai naudojamų paviršių buityje. Mechaninis poveikis, drėgmė, karštis – tik keletas išorinės aplinkos veiksnių, besitaikančių pakenkti stalviršio estetinėms bei funkcinėms savybėms. Bandymas pastarųjų išvengti patalpose, kuriose pilna drėgmės ar aktyviai gaminamas maistas, prilygtų tikrų tikriausiam Sizifo darbui. Išeitis – patvarūs ir ilgaamžiai akmens stalviršiai, ne tik padėsiantys pamiršti baimes dėl per greito pastarųjų susidėvėjimo, bet ir tapsiantys estetiškai patraukliu virtuvės ar vonios kambario akcentu.

Akmeninis stalviršis, nepaisant ganėtinai aukštos kainos (pabandykite rasti kokybišką daiktą, kuris kainuotų pigiai), tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Visgi iki tol, kol iš konkrečios plokštės bus pradėtas gaminti stalviršis, dar teks priimti keletą sprendimų. Vienas svarbiausių – iš natūralaus ar dirbtinio akmens pagamintas stalviršis yra  reikalingas.

Natūralaus akmens stalviršiai gali būti gaminami iš granito, marmuro ar travertino. Konkretaus akmens pasirinkimą įtakoti turėtų ne tik estetinis vaizdas, bet ir eksploatacinių savybių įvertinimas. Tiek marmuras, tiek granitas papuoš bet kurį interjerą: tai – natūrali medžiaga, tad paviršiaus tekstūra pasižymi individualiais, vienetiniais raštais. Visgi žmonės, įvertinę minėtų akmenų praktines savybes, pirmenybę dažniau teikia granitui, kadangi šis, lyginant su marmuru, reikalauja kur kas mažiau priežiūros.

Nemaža dalis Akmenstata.lt klientų domisi iš dirbtinio akmens pagamintais stalviršiais ir būtent pastarieji „apsigyvena“ jų namuose. Dirbtinio akmens stalviršiai gaminami kvarco dulkes sumaišant su derva bei pageidaujamos spalvos dažais. Šio tipo stalviršiai – patvariausio bei mažiausiai priežiūros reikalaujančio stalviršio ieškančiųjų pasirinkimas. Pamirškite baimę, jog, neatsargiai brūkštelėjus stalviršį stalo įrankiu, ant šio atsiras įbrėžimas ar, dar blogesnis scenarijus, šis suskils ant paviršiaus nukritus sunkiam daiktui. Dirbtinis akmuo yra itin tvirtas ir atsparus mechaniniam poveikiui. Negana to, į šį neįsigers dažančios medžiagos ir neteks sukti galvos, kaip atsiradusią dėmę pašalinti. Šios rūšies stalviršiais gaminami dirbtiniu būdu, tad atsiveria laisvė spalvų, tekstūrų ir ornamentų įvairovei. Nuo šios medžiagos pasirinkimo atbaidyti gali tik vienas trūkumas – faktas, jog dirbtinis akmuo ir liks dirbtiniu, o tai, savaime suprantama, netenkins žmogaus, ieškančių išskirtinai natūralių medžiagų.

 

virtuves baldai

Skandinaviškas interjeras – vis dažniau sutinkamas stilius lietuvių namuose. Baldų meistrai ir gamintojai pastebi, jog miestų ir provincijos gyventojai vis dažniau užsisako skandinaviško stiliaus baldus. Svarbu pastebėti, jog dažniausiai užsakomi skandinaviško stiliaus virtuvės baldai. Tad jeigu ir Jūs mąstote savo namuose ar bute įsikurti skandinaviška ramybe, paprastumu ir elegancija dvelkiantį interjerą, žemiau pateikti patarimai skirti būtent Jums!

Tik natūralios medžiagos

Pagrindinė savybė, kuria pasižymi skandinaviškas interjeras – baldų gamyboje naudojamos tik natūralios medžiagos. Būtent todėl skandinaviško stiliaus baldai beveik visada gaminami iš grynos medienos, o baldų pamušalai – iš natūralių medžiagų. Tad jeigu nusprendėte įsirengti tikrą skandinaviško stiliaus virtuvę, pamirškite apie baldus iš medienos drožlių plokščių, todėl rinkdamiesi virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į baldų gamybos technologiją. Geriausia, jeigu šie bus pagaminti iš medžio masyvo. Rinkdamiesi minkštus virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į audinius. Dažniausiai skandinaviškame interjere naudojamas linas, šilkas bei medvilnė.

Minimalizmas, minimalizmas ir dar kartą minimalizmas

Antras aspektas, už kurį žmonės tiesiog dievina skandinavišką interjerą – laisvės pojūtis. Ar prisimenate savo mamos ar močiutės virtuvę, kurį buvo tiesiog grūste prigrūsta įvairiausių rakandų? Na, skandinaviško stiliaus virtuvėje to būti negali!  Tokioje virtuvėje „mažiau=geriau”. Kiekvienas stiliaus ar interjero elementas turi atlikti kažkokia praktinę funkciją. Jeigu taip nėra – jam virtuvėje ne vieta! Taip pat svarbu pastebėti, jog skandinaviško stiliaus virtuvė turi būti suprojektuota taip, kad šeimininkei būtų lengva gaminti maistą ir pasiekti visus virtuvės kampus.

Interjere – tik neutralios spalvos

Neutralios interjero spalvos – tai būtinybė planuojant skandinaviško stiliaus virtuvę. Baltos spalvos interjeras suteiks Jūsų virtuvei šviesumo ir harmonijos pojūti, o pati erdvė atrodys didesnė. Derindami baltus sienų atspalvius su natūralaus medžio atspalvio virtuvės baldais sukursite neužmirštamą Skandinavijos miškų atmosferą.

Per daug baltos spalvos? Suteikite interjerui spalvų įkomponuodami vieną – kitą spalvingą detalę! Tai galite padaryti žaisdami su šviesos šaltiniai ir augmenija. Prisiminkite – pilki ir šviesiai rudi atspalviai puikiai dera su balta, todėl būtinai juos panaudokite planuodami savo virtuvės interjerą!

Tinkamas apšvietimas – būtinybė

Atsižvelgiant į tai, jog Skandinavijos šalyse didžiąją metų dalį šviesu būna vos keletą valandų per dieną, skandinavai tapo apšvietimo ekspertais. Todėl tam, kad susikurtumėte tikrą skandinavišką virtuvę, privalote geriausias jų praktikas į savo virtuvę implimentuoti ir Jūs!  Įrengdami savo virtuvę, pasirinkite spalvas ir medžiagas, kurios atspindės kiekvieną šviesos spindulį. Stenkitės, jog sienos ir lubos būtų nudažytos ta pačia spalva – taip erdvei suteiksite daugiau šviesos.

Taip pat derėtų pamąstyti apie papildomų natūralios šviesos šaltinių įrengimą. Dideli vitrininiai langai ir net stoglangis – visa tai suteiks papildomos šviesos ir jaukumo Jūsų virtuvei.

 

Virtuviniai baldaiTik prabėgus Helovino šėlionėms į namų langus ir duris pradeda belstis gražiausia (subjektyvi mano nuomonė) metų šventė – Kalėdos. Nors žemę ir dalį medžių dar puošia auksaspalviai lapai, tačiau mažieji palengva pradeda gyventi Kalėdų dvasia, kurią, ko gero, verčia pajusti ne tik komerciniai pasiūlymai didžiuosiuose prekybos centruose (papuošta didžiulė eglė, kalėdiškos girliandos ir lemputės ant lankų, sienų ir t.t.), bet ir greit baltu minkštu paklotu pasipuošiančios gatvės. Būtent dėl kalėdinės dvasios ir pakilios nuotaikos, skleidžiamos mieste, mūsų mažieji namuose nori rasti tą patį – spindesį ir kalėdinį jaukumą. Tam nereikia daug. Tačiau kaip papuošti kambarį, kuriame dekoracijos gali kliudyti kasdienei veiklai?

Taip, kalbu apie virtuvės kambarį, kuriame mes praleidžiame didžiąją laiko dalį. Virtuviniai baldai – tai pagrindinę dalį virtuvėje užimantys daiktai. Jie ir turėtų būti dekoruojami kalėdinėmis girliandomis ar lemputėmis. Kabinant puošimus ant spintelės reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nesiliestų su rankenėlėmis, kurias pastoviai liesime. Norint dėti girliandas ar kažką panašaus ant kėdžių (jei jos su atlošu), reiktų juos kabinti iš išorinės, nugara neliečiamos pusės. Virtuviniai baldai gali būti dekoruojami ne tik girliandomis ar lemputėmis, bet pavyzdžiui valgomojo stalas gali būti papuoštas kalėdišku vainiku, kurio viduryje galite įstatyti žvakidę su ryškia žvake.

Norint paskleisti kalėdinę dvasią savo namuose nereikia itin daug išmonės. Tereikia suderinti spalvas, iškabinti girliandas bei lemputes taip, kad jos nekliudytų Jūsų kasdienei veiklai ir VUOLIA. Padėkite ant valgomojo stalo porą ryškių žvakių, nulupkite mandarinus, kurie visiems asocijuojasi su kalėdomis ir namuose pasklis šventinė dvasia. Beliks tikėtis, kad greit prisnigs ir laukai pasidengs baltai, pasipuošti kalėdinę eglutę ir, jei buvote geri, laukti Kalėdų Senelio, kuris atneš pilną maišą dovanų.

orkaitės durelių stiklasOrkaitės durelių stiklas skyla pakankamai dažnai – taip yra tiek dėl ganėtinai dažnai pasitaikančių išorinių pažeidimų, tiek ir dėl didelio nuolatinio karščio, kuris tendencingai silpnina stiklą. Būtent dėl to, žinoti, kaip reikėtų tinkamai elgtis įskilus orkaitės durelių stiklui, yra išties labai svarbu – būtent apie tai ir kalbėsime šiandienos straipsnyje.

Atidžiai apžiūrėkite stiklą

Pirmiausia turėtumėte atidžiai apžiūrėti stiklą. Apžiūrėkite esminį įskilimą bei stenkitės įvertinti realią jo padėtį. Taip pat, apžvelkite ir kitas stiklo dalis bei apžiūrėkite, ar stikle nėra daugiau įtrūkimų. Tai leis jums tinkamai įvertinti situaciją bei atitinkamai nuspręsti tai, kaip elgsitės toliau.

Kreipkitės į orkaites remontuojančias įmones

Taip, dažniausiai žmonės, jei stiklo įskilimas yra išties menkas, nedaro nieko bei stengiasi susigyventi su tokiu įskilimu. Vis dėlto, taip elgtis tikrai nepatariame, net jei įskilimas ir yra minimalus – bėgant laikui dėl pakankamai ekstremalių stiklui sąlygų (didelio karščio) situacija pamažu blogės, ko pasekoje vieną dieną stiklas gali tiesiog subyrėti, o šukės ne tik sujauks jūsų dienotvarkę, bet gali kelti ir pavojų jūsų ar jūsų šeimos narių sveikatai. Būtent dėl to, nesvarbu su kokio masto orkaitės durelių stiklo įskilimu susidūrėte – kreipkitės į orkaites remontuojančią įmonę. Net jei nežinote nei vienos, kurios teikiamomis paslaugomis galėtumėte tikrai pasitikėti, tai nėra problema – internetas šiomis dienomis yra praktiškai visagalis, todėl jums iš esmės tereikės įvesti tinkamą raktažodį bei skirti dešimtį minučių tam, kad galėtumėte rasti kokybiškas paslaugas teikiančią orkaičių bei kitos buitinės technikos remonto dirbtuvę. Taip, jei gyvenate nedideliame miestelyje, tai padaryti bus sunkiau, bet tokiu atveju galite ieškoti ir tarp privačių asmenų – žmonių, kurie tuo užsiima pavieniui, turėtų būti netgi ir pačiose mažiausiose gyvenvietėse.

Saugokite orkaitę labiau nei iki tol

Gavę orkaitę su jau sutaisytu durelių stiklu turėtumėte pasistengti, kad situacija nepasikartotų, saugodami orkaitę labiau nei iki tol. Esminis dalykas, leidžiantis tai padaryti, yra orkaitės įmontavimas į spintelę, jeigu tai nebuvo padaryta iki tol. Tai yra ypač naudinga dėl to, nes įmontavus orkaitę į spintelę ji yra apsaugoma nuo bet kokio galimo išorinio pavojaus, tad su orkaitės stiklo problemomis susidursite nebent dėl jo keitimo/remonto broko, ko, jei tvarkydami su stiklu susijusias problemas naudojotės profesionalų paslaugomis, išvengti taip pat pavyks.

Belieka konstatuoti, jog įskilus orkaitės durelių stiklu pulti į paniką tikrai nereikia – žingsniai nuo stiklo skilimo iki jo sutvarkymo yra elementarūs bei greiti. Viskas ko jums prireiks – nuo keleto iki daugiau nei dešimties eurų bei šiek tiek laiko, ką investavę galėsite džiaugtis kokybišku sutaisytu orkaitės durelių stiklu.