stalviršis

Stalviršiai, nesvarbu kurioje patalpoje – vonios kambaryje ar virtuvėje – bebūtų sumontuoti, ne tik pirmiausia krenta į akis, bet ir yra vieni aktyviausiai naudojamų paviršių buityje. Mechaninis poveikis, drėgmė, karštis – tik keletas išorinės aplinkos veiksnių, besitaikančių pakenkti stalviršio estetinėms bei funkcinėms savybėms. Bandymas pastarųjų išvengti patalpose, kuriose pilna drėgmės ar aktyviai gaminamas maistas, prilygtų tikrų tikriausiam Sizifo darbui. Išeitis – patvarūs ir ilgaamžiai akmens stalviršiai, ne tik padėsiantys pamiršti baimes dėl per greito pastarųjų susidėvėjimo, bet ir tapsiantys estetiškai patraukliu virtuvės ar vonios kambario akcentu.

Akmeninis stalviršis, nepaisant ganėtinai aukštos kainos (pabandykite rasti kokybišką daiktą, kuris kainuotų pigiai), tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Visgi iki tol, kol iš konkrečios plokštės bus pradėtas gaminti stalviršis, dar teks priimti keletą sprendimų. Vienas svarbiausių – iš natūralaus ar dirbtinio akmens pagamintas stalviršis yra  reikalingas.

Natūralaus akmens stalviršiai gali būti gaminami iš granito, marmuro ar travertino. Konkretaus akmens pasirinkimą įtakoti turėtų ne tik estetinis vaizdas, bet ir eksploatacinių savybių įvertinimas. Tiek marmuras, tiek granitas papuoš bet kurį interjerą: tai – natūrali medžiaga, tad paviršiaus tekstūra pasižymi individualiais, vienetiniais raštais. Visgi žmonės, įvertinę minėtų akmenų praktines savybes, pirmenybę dažniau teikia granitui, kadangi šis, lyginant su marmuru, reikalauja kur kas mažiau priežiūros.

Nemaža dalis Akmenstata.lt klientų domisi iš dirbtinio akmens pagamintais stalviršiais ir būtent pastarieji „apsigyvena“ jų namuose. Dirbtinio akmens stalviršiai gaminami kvarco dulkes sumaišant su derva bei pageidaujamos spalvos dažais. Šio tipo stalviršiai – patvariausio bei mažiausiai priežiūros reikalaujančio stalviršio ieškančiųjų pasirinkimas. Pamirškite baimę, jog, neatsargiai brūkštelėjus stalviršį stalo įrankiu, ant šio atsiras įbrėžimas ar, dar blogesnis scenarijus, šis suskils ant paviršiaus nukritus sunkiam daiktui. Dirbtinis akmuo yra itin tvirtas ir atsparus mechaniniam poveikiui. Negana to, į šį neįsigers dažančios medžiagos ir neteks sukti galvos, kaip atsiradusią dėmę pašalinti. Šios rūšies stalviršiais gaminami dirbtiniu būdu, tad atsiveria laisvė spalvų, tekstūrų ir ornamentų įvairovei. Nuo šios medžiagos pasirinkimo atbaidyti gali tik vienas trūkumas – faktas, jog dirbtinis akmuo ir liks dirbtiniu, o tai, savaime suprantama, netenkins žmogaus, ieškančių išskirtinai natūralių medžiagų.

 

virtuves baldai

Skandinaviškas interjeras – vis dažniau sutinkamas stilius lietuvių namuose. Baldų meistrai ir gamintojai pastebi, jog miestų ir provincijos gyventojai vis dažniau užsisako skandinaviško stiliaus baldus. Svarbu pastebėti, jog dažniausiai užsakomi skandinaviško stiliaus virtuvės baldai. Tad jeigu ir Jūs mąstote savo namuose ar bute įsikurti skandinaviška ramybe, paprastumu ir elegancija dvelkiantį interjerą, žemiau pateikti patarimai skirti būtent Jums!

Tik natūralios medžiagos

Pagrindinė savybė, kuria pasižymi skandinaviškas interjeras – baldų gamyboje naudojamos tik natūralios medžiagos. Būtent todėl skandinaviško stiliaus baldai beveik visada gaminami iš grynos medienos, o baldų pamušalai – iš natūralių medžiagų. Tad jeigu nusprendėte įsirengti tikrą skandinaviško stiliaus virtuvę, pamirškite apie baldus iš medienos drožlių plokščių, todėl rinkdamiesi virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į baldų gamybos technologiją. Geriausia, jeigu šie bus pagaminti iš medžio masyvo. Rinkdamiesi minkštus virtuvės baldus, atkreipkite dėmesį į audinius. Dažniausiai skandinaviškame interjere naudojamas linas, šilkas bei medvilnė.

Minimalizmas, minimalizmas ir dar kartą minimalizmas

Antras aspektas, už kurį žmonės tiesiog dievina skandinavišką interjerą – laisvės pojūtis. Ar prisimenate savo mamos ar močiutės virtuvę, kurį buvo tiesiog grūste prigrūsta įvairiausių rakandų? Na, skandinaviško stiliaus virtuvėje to būti negali!  Tokioje virtuvėje „mažiau=geriau”. Kiekvienas stiliaus ar interjero elementas turi atlikti kažkokia praktinę funkciją. Jeigu taip nėra – jam virtuvėje ne vieta! Taip pat svarbu pastebėti, jog skandinaviško stiliaus virtuvė turi būti suprojektuota taip, kad šeimininkei būtų lengva gaminti maistą ir pasiekti visus virtuvės kampus.

Interjere – tik neutralios spalvos

Neutralios interjero spalvos – tai būtinybė planuojant skandinaviško stiliaus virtuvę. Baltos spalvos interjeras suteiks Jūsų virtuvei šviesumo ir harmonijos pojūti, o pati erdvė atrodys didesnė. Derindami baltus sienų atspalvius su natūralaus medžio atspalvio virtuvės baldais sukursite neužmirštamą Skandinavijos miškų atmosferą.

Per daug baltos spalvos? Suteikite interjerui spalvų įkomponuodami vieną – kitą spalvingą detalę! Tai galite padaryti žaisdami su šviesos šaltiniai ir augmenija. Prisiminkite – pilki ir šviesiai rudi atspalviai puikiai dera su balta, todėl būtinai juos panaudokite planuodami savo virtuvės interjerą!

Tinkamas apšvietimas – būtinybė

Atsižvelgiant į tai, jog Skandinavijos šalyse didžiąją metų dalį šviesu būna vos keletą valandų per dieną, skandinavai tapo apšvietimo ekspertais. Todėl tam, kad susikurtumėte tikrą skandinavišką virtuvę, privalote geriausias jų praktikas į savo virtuvę implimentuoti ir Jūs!  Įrengdami savo virtuvę, pasirinkite spalvas ir medžiagas, kurios atspindės kiekvieną šviesos spindulį. Stenkitės, jog sienos ir lubos būtų nudažytos ta pačia spalva – taip erdvei suteiksite daugiau šviesos.

Taip pat derėtų pamąstyti apie papildomų natūralios šviesos šaltinių įrengimą. Dideli vitrininiai langai ir net stoglangis – visa tai suteiks papildomos šviesos ir jaukumo Jūsų virtuvei.

 

Virtuvės baldai pagal užsakymąIšsirinkti tinkamus baldus savo virtuvės kambariui gali būti nepaprastai sunku. Dažnai tam neužtenka apsilankyti vienoje baldų prekybos vietoje, tenka keliauti po įvairias prekybos vietas kol galiausiai pavyksta rasti pakankamai gerą pasiūlymą naujam virtuvės kambariui. Kita vertus, virtuvės baldai pagal užsakymą gali būti kur kas geresnis naujų baldų pasirinkimo variantas.

Įprastas baldų įsigijimo procesas yra patogus ir paprastas, tačiau ne visuomet geriausias. Taip, tai gali būti greita ir pigu, tačiau toks rezultatas nebūtinai išpildys lūkesčius, o tuo labiau – puikiai derės virtuvės kambaryje. Kai siekiate naujai įsirengti savo virtuvės kambarį, reikia ne vien išsirinkti tinkamo pobūdžio baldą, bet ir medžiagas, spalvas, formą ir tekstūras, iš kurių jis pagamintas. Visa tai patalpoje formuoja interjerą, todėl pasirinkę skirtingo stiliaus baldus rizikuojate sujaukti bendrą patalpos įvaizdį.

Jei planuojate naujai įsirengti virtuvės kambarį, neieškokite greitų ir pigių sprendimų. Pasirūpinkite, kad jūsų virtuvė būtų tvarkinga, patogi, o kas svarbiausia – joje visi baldai tarpusavyje derėtų. Šiam rezultatui pasiekti nesunku rasti sprendimą, tai – virtuvės baldai pagal užsakymą. Pagal užsakymą gaminami baldai padeda užtikrinti gerus rezultatus, puošia interjerą ir tenkina asmeninius poreikius. Jų gamybos procesas gali šiek tiek užsitęsti, tačiau galutinis produktas tikrai nenuvils. Tokiu būdu įkurta virtuvė bus moderni, patogi ir šiuolaikiška.

Tenka pripažinti, jog išsirinkti tinkamus baldų gamintojus gali būti nepaprastai sunku. Jei to ankščiau daryti neteko, susidursite su viena kita problemą, kuriai išspręsti reikės šiek tiek laiko. Būtent todėl svarbu pasirinkti tinkamus gamintojus. Profesionalios įmonės savo klientams pasiūlys tinkamas ir prieinamas paslaugas, už kurių kokybę nereikės permokėti. Tai daryti patogu ir praktiška, todėl tokio pobūdžio paslaugas renkasi ne vienas asmuo visoje Lietuvoje ir pasaulyje.

Kad virtuvės baldai pagal užsakymą būtų pagaminti tinkamai ir kokybiškai, svarbu išsirinkti savo darbo sritį puikiai išmanančius baldų gamintojus. Tik tuomet pagal užsakymą pagaminti baldai geriausiai pasitarnaus naujai įrengtame virtuvės kambaryje. Taip nereikės blaškytis po įvairias parduotuves ieškant baldų, geriausiai tinkančius baldus galėsite pasigaminti patys.

 

 

 

virtuvės baldaiAtskiri kambariai, virtuvė, miegamasis ar vonios kambarys – ilgus amžius gyvavusios namų erdvės skirties ribos ima nykti, įgyvendindamos vientiso gyvenamojo būsto idėjas. Vienas dažniausių sprendimų, sutinkamų beveik visose naujos statybos būstuose – bendra svetainės ir virtuvės erdvė, skatinanti bendrauti su draugais ir šeimos nariais, t. y. suteikti valgomajam naujų spalvų ir daugiau gyvybės. Tiesa, kurdami svajonių interjerą, neišvengiamai susiduriame su naujais sunkumais, kurių aktualiausias – virtuvės baldai, tinkantys ne tik valgomajam, bet ir svetainei.

Jei nežinote, kokie virtuvės baldai atitiks visus jūsų ir jūsų šeimos poreikius, pirmiausia turite susipažinti su auksine bendros erdvės interjero kūrimo taisykle – patalpų ribų trynimas paremtas standartų laužimu ir išskirtinių projektų įgyvendinimu, todėl ir jūsų pasirinkti baldai turi būti modernūs, išsiskiriantys funkcionalumu. Nebijokite maišyti stilių, pvz., medžio krėslus derinti su stiklo staliukais. Originalūs sprendimai pabrėš gyvenamosios erdvės žaismingumą. Architektai primena – atsisakę sienų, laimėsite ploto, t. y. virtuvės ir svetainės erdvė taps kur kas didesnė, todėl galite pagalvoti apie visai šeimai skirtą valgomojo stalą ar minkštus krėslus.

Pasirinkę bendrų erdvių būstą, būsite kur kas daugiau stebimi, pvz., ruošdami maistą galėsite bendrauti su svetainėje esančiais draugais ar namiškiais, todėl ieškokite patogios erdvės maisto ruošimui – puikus sprendimas nedidelis baras ar kiti virtuviniai baldai patalpos viduryje – čia galėsite ruošti maistą ir bendrauti su artimaisiais atsisukę į juos veidu. Be to, ilsėdamiesi galėsite žiūrėti mėgstamą TV laidą ar filmą.

Jei virtuvės ir svetainės erdvė nėra didelė, rinkitės šviesių spalvų apdailą ir pastelinių spalvų baldus. Šie vizualiai padidins mažą būstą. Jei norite išryškinti spalvinius akcentus, pasirinkite ryškiaspalvį stalą, įspūdingą šviestuvą ar margas valgomojo kėdes. Puikus sprendimas – dailus paveikslas ar ryškių žiedų gėlė. Siekdami išlaikyti harmonijos principą, nepersistenkite – susikoncentruokite ties viena erdve, t. y. virtuve arba svetaine. Jei išraiškingais baldais puošite visus namus, neišvengiamai juos sumažinsite. Visuomet vadovaukite požiūriu, tvirtinančiu, kad mažiau yra daugiau.

Pagalvokite apie apšvietimo sistemas. Kadangi bendra virtuvės ir svetainės erdvė sudaro vientisos patalpos įvaizdį, užteks vieno didelio šviestuvo (jį galite kabinti tiek virtuvėje, tiek svetainėje), likusios erdvės apšvietimui rinkitės nedidelius sieninius ar grindinius šviestuvus, suteikiančius erdvei jaukios romantikos.

Ypatingą dėmesį skirkite patalpų švarai ir tvarkai. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė tampa traukos centru – čia renkasi visi šeimos nariai ir svečiuojasi draugai, todėl reguliariai valykite dulkes ir šluokite grindis. Nepalikite purvinų indų – jie netinka preciziškai prižiūrimai svetainei.