vonios spintelesSusiginčijome su keliomis draugėmis, ar vonios spinteles pasirinkimas nulemia ir tai, kokia tvarka ir kokie daiktai bus laikomi jos viduje. Mat  buvo tokių dvejonių. Mūsų sovietiniame bute vonios spintelės, atrodančios kaip 1960 – aisiais, priglaudžia daug netvarkos ir nereikalingų daiktų. Tačiau, kai neseniai teko lankytis pas kelias pažįstamas, gyvenančias prabangiame naujame bute, pamatėme, kad ir vonios spintelės vidus buvo toks pats gražus kaip išorė. Ką tai reiškia? Ar vonios spinteles pasirinkimas gali nulemti mūsų įpročius? Man atrodo, kad būtent vonios spintelėse yra didžiausia grėsmė turėti tokius daiktus ir daikčiukus, kurie būtų patys labiausiai sujaukti. Vonia turi kažką tokio nejaukaus kaip tie vadinamieji tamsieji kambariukai, sandėliukai, kuriuose galime laikyti savo šepečius, šluotas ir kibirus. Tad paėmėme keletą skirtingų spintelių ir pabandėme pažiūrėti, kas jų viduje, kokia ten tvarka, ir ar tikrai pirmoji prielaida bent kažkiek pasitvirtina.

Sena spintelė su durelėmis ir veidrodžiu

Pirmiausiai atidarome dvi vonios spinteles, kaina turbūt dabar parduodama nuline. Tikriausiai ir prie jūsų daugiabučio kartais kas nors išmeta panašiai identiškai atrodančias baisias spinteles. Tokias su griozdiškomis durelėmis ir milžinišku veidrodžiu, visiškai pageltusias, atrodančias tikrai prastai. Taigi, su šios vonios spinteles po kriaukle egzistencija mes taip pat susitiksime netrukus, bet kol kas trumpai apie aukščiau kabančios turinį.

Šioje spintelėje pirmiausiai matome dantų šepetėlius, sudėtus į stiklinę. Toje stiklinėje taip pat yra ir dantų pasta, ir tai leidžia suprasti, kad čia yra turbūt kasdien daugiausiai liečiamas spintelės turtas. Spintelės lentynos gana gilios, ir tai turbūt yra lemtingas veiksnys, leidžiantis kaupti ir nemažai šlamšto viduje. Tokie vonios baldai (spinteles) galėtų būti mažos ir kompaktiškos vien tam, kad žmonės mažiau kauptų atliekų pas save namie. Štai čia randu net septynis senus konteinerius, skirtus lęšiams ir lęšių skysčiui. Taip pat randu šešias panaudotas dantų pastos tūteles, visą krūvą baisiai atrodančių skustuvėlių su į ašmenis prisiraizgiusiais plaukais. Visa tai yra  tikras šiukšlynas. Reikalingi daiktai sumaišyti su nereikalingais. Pastebiu tendenciją, kad apatinė lentyna atrodo dar visai tvarkinga, joje, gali būti, yra tie daiktai, kurie naudojami dažniau. Tuo tarpu, viršutinė lentyna yra kupina daiktų, kuriuos jau dabar būtų galima tiesiog išmesti.

Sena spintelė be durelių

Aišku, ana spintelė buvo be durelių, todėl joje buvo galima kaupti viską ir nesulaukti jokios kritikos. O šios vonios spintelės akcija turbūt buvo kažkada, nes ji atrodo gana neblogai. Visgi ji sena ir be durelių. Matoma, kad ji yra vidutiniškai tvarkinga. Daiktų nėra labai daug prigrūsta, tačiau ant paviršių prisikaupę dulkių, riebalų, nubėgusios dantų pastos, kažkada išsiliejusio muilo ir panašių nesąmonių.

Nauja graži spintelė

Tai yra pastatoma vonios spintele be praustuvo, tačiau čia ne ta, kuri stovi po kriaukle. Po kriaukle dažniausiai galima rasti tą juodą guminį daiktą, skirtą kanalizacijai atkimšti, kokį nors kibirą, skudurėlį ir dar ką nors panašaus. O čia yra nauja graži spintelė, kuri visai tvarkingai atrodo. Ir iš tiesų – atidarius ją netgi matosi, jog ne tik daiktai tvarkingai sudėti, bet ir pats paviršius yra kartais nuvalomas, siekiama išlaikyti jį švaresnį, be jokių dulkių ir kitokių nešvarumų. Taigi, spintelė jau atrodo tikrai gražiai, tai leidžia daryti išvadą, kad esant poreikiui, ir man reikėtų spintelę pirkti naują, kad ji būtų ir iš vidaus tvarkinga.

voniaTam, kad vonios dizainas būtų efektyvus, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, ko Jums reikia, tiek fizine, tiek ir dvasine prasmėmis. Pateikiame keletą labai svarbių patarimų, kurie padėtų apsispręsti prieš vonios renovavimą.

  1. Pasirinkite elegantiškus įrenginius

Vonios pagrindas su grakščiomis linijomis yra daug patrauklesnis nei tuščias, blokinis paviršius. Klasikinė, kitaip vadinama claw – foot (vonia vonioje) vonia yra tarsi vonios kambario skulptūra. Netgi senosios vonios paviršių uždengus nauja akriline forma, jinai pranoks daugelį kitų vonios tipų.

  1. Prieš perkant vonią, turėtumėte joje bent akimirką pasėdėti

Prisiminkite, kad didesnė vonia, ne visada yra geresnė. 162 cm vonia daugeliui žmonių yra tinkama. Šios vonios yra pakankamai didelės bei ilgos, kad jose būtų galima išsitiesti ir ramiai ilsėtis po kasdieninių dienos darbų. Atsigulę į ją, įvertinkite kurioje vietoje yra jūsų kaklas, ar jums patogu ir ar jaučiate komfortą.

  1. Pirkite ilgalaikes grindis

Keramikinės, marmurinės ar akmens masės plytelės yra labai patvarios, atsparios vandeniui – tai pats geriausias pasirinkimas voniai. Grindų kaitinimo gyvatukai pasirūpins, kad patalpa išliktų karšta. Kietmedžio grindys yra labai sandarios, maloniai skleidžia natūralią šilumą ir palaiko ją vonios patalpoje.

  1. Pakabinkite stilingą veidrodį

Vienas, gražiai įrėmintas veidrodis virš kriauklės yra daug patrauklesnis nei daug veidrodinių paviršių. Taip pat apsvarstykite galimybę dušo kabinoje įrengti mažą skutimosi veidrodėlį ir apšvietimą virš jo.

  1. Išnaudokite laisvas erdves

Išnaudokite sienų erdves ir ką tik galite kabinkite ant jų: spinteles, veidrodžius, stalelius, bidė. Saugokite laisvą vietą, esančią ant grindų – statykite gilesnes spinteles, į kurias tilptų kuo daugiau daiktų. Pasižiūrėkite, kad jos būtų lygios su durimis arba kitais vonios patalpoje esančiais daiktais.

  1. Įkurkite dušo plotą

Jeigu jūsų vonios patalpa yra maža, vienas geriausių sprendimų, padėsiančių sutaupyti vietos – atviras dušas. Nedėkite jokių užuolaidų, sienelių ar durelių, taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir prailginsite erdvę. Norint, kad vanduo netikštų ant sienų bei kitų daiktų, virš galvų įrenkite šydą, kuris nusileistų jūsų prausimosi metu. Šis sprendimas yra žymiai efektyvesnis nei standartinė dušo kabina. Renkantis atvirą dušą, reikėtų pasirūpinti nepriekaištinga nutekėjimo sistema bei apsauga nuo vandens.

  1. Apšvietimas

Pasirūpinkite, kad vonios patalpa būtų tinkamai apšviesta – tai iš ties svarbu. Įrenkite vonioje halogenines lempas, šviesą atspindinčia grindis, didelį veidrodį. Instaliuokite apšvietimo reguliatorius. Šviesioje patalpoje bus žymiai jaukiau ir maloniau būti.

  1. Išnaudokite daiktų funkcijas

Pirkite daiktus bei įrangą, kuri turi daug jums reikalingų funkcijų, tačiau užima kuo mažiau vietos. Pasirinkite apvalias spinteles bei kitus daiktus, nes tarp jų žymiai patogiau vaikščioti, lieka daugiau vietos. Be to, būsite tikri, kad nesusižeisite atsitrenkę į aštrius kampus.

Nepamirškite, kad vonios kambarys turi išlikti ne tik stilingas, bet ir funkcionalus, todėl prieš pradėdami atnaujinti savo vonios kambarį, pasikonsultuokite su profesionalu.

santechnikaViena svarbiausių gyvenamųjų erdvių yra funkcionali virtuvė. Čia ruošiame maistą, bendraujame su šeimos nariais ir draugais. Virtuvė yra vienas svarbiausių rodiklių, lemiančių būsto kainą. Kurdami valgomojo interjerą, siekiame realizuoti funkcionalumo ir estetiškumo standartus, ypatingą dėmesį skiriame ne tik baldų atrankai, bet ir santechnikos sistemai. Iš tiesų tinkamai įrengta santechnika, pvz., profesionaliai įmontuota plautuvė, keičia ne tik bendrąjį patalpos dizainą, bet ir leidžia įgyvendinti patogaus būsto idėjas.

Jei nusprendėte pradėti virtuvės įrengimo darbus, visų pirma privalote turėti aiškų planą, kaip atrodys valgomasis. Dizaino specialistai pasiūlys pačių įvairiausių idėjų interjero realizacijai, tačiau svarbiausia Jūsų užduotis – įgyvendinti funkcionalumo standartus. Rekomenduojame pagalvoti apie trikampio taisyklę, kuri teigia, kad buitinė technika ir santechnika, t. y. šaldytuvas, viryklė ir plautuvė, turėtų būti išdėlioti taip, jog juos skiriantis atstumas būtų kiek įmanoma trumpesnis. Iš minėtosios įrangos siūloma suformuoti 1,8–2,5 m kraštinių trikampį.

Pradėdami plautuvės montavimo darbus, jei tik įmanoma, įrenkite ją šalia lango, kad galėtumėte mėgautis natūralaus apšvietimo privalumais. Jei plautuvės montavimą atliekate savarankiškai, t. y. jums aktualus ne tik dizainas, bet ir santechnika, visų pirma susidarykite aiškų veiksmų planą. Pritaikykite viršutinio vandens nubėgimo ventilį ir sujunkite jį su šoniniu ventiliu. Jei jums reikia sutrumpinti jungiamąjį vamzdį, naudokite pjūklą. Nespausdami prisukite apatinius ventilius ir sujunkite visus ventilių vamzdelius, tuomet ventilius stipriai prisukite. Kitas jūsų darbas – vandens surinktuvo įstatymas ir tarpinės uždėjimas. Tuomet įstatykite ir prisukite vandens surinktuvą ir prijunkite sifoną (nepamirškite, kad sifono diametras turi atitikti ventilių galinio vamzdžio matmenis). Kadangi nutekėjimas jau įgyvendintas, uždėkite apatinę tarpinę maišytuvui, stipriai prisukite maišytuvą laikantį varžtą, į patį maišytuvą įsukite vamzdžius. Paskutinis jūsų darbas – įstatyti maišytuvą į numatytą plautuvės skylę ir pritvirtinti. Nepamirškite specialiu sandarikliu užsukti karšto vandens žarną, o šalto vandens žarnelę sujungti su sistema.

Rinkdamiesi plautuvę, ypatingą dėmesį skirkite jos išmatavimams. Jei jau įrengėte stalviršį ir ketinate įstatyti plautuvę, nepamirškite, kad turi likti pakankamas plotas plautuvei atsiremti. Negalima pjauti angos šalia spintelės šonų, kadangi kraštai bus reikalingi laikiklio įsikabinimui. Apibrėžkite išorinius plautuvės matmenis ir išmatuokite vidinius. Kampuose išgręžkite skyles ir naudodami specialią įrangą (pvz., siaurapjūklį) išpjaukite numatyto dydžio angą. Į tarpą įterpkite silikono ir priveržkite laikiklius iš apačios, tuomet prijunkite plautuvę prie vandentiekio sistemos. Sveikiname, jūs atlikote svarbiausius santechnikos darbus! Kitas žingsnis – virtuvės interjero kūrimas!