Tinkama plastikinių langų eksploatacija

Barborr langaiKaip ir bet kas, langai taip pat reikalauja priežiūros ir, būtent nuo to, kaip rūpinsitės savo langais, priklausys jų tarnavimo laikas. Taigi, netempdami gumos, pradėkime mūsų pokalbį apie plastikinių langų eksploataciją. Aptardami kiekvienos plastikinio lango dalies priežiūrą, susipažinsime su svarbiausiais eksploatacijos reikalavimais.

PVC profilio priežiūra

Tai pagrindinė lango dalis. Todėl jos priežiūra turi būti kruopšti. Nuo pradžių: Jums sumontuojamas langas ir ant jo paliekama plėvelė. Ji reikalinga tik langų pergabenimo momentui, apsaugai nuo transportavimo metu galimų įbrėžimų. Kitos paskirties ji neturi, turite ją nuplėšti. Kitaip po ja kaupsis purvas, drėgmė, o vėliau bus sunku ją nuplėšti. Po jos pašalinimo būtina langą pavalyti. Tai darykite 2–3 kartus į metus.

PVC profiliui valyti įsigykite plastiko, geriausiai specialiai PVC langų, valymui skirtą valiklį, bet tinka ir muiluotas vanduo. Valykite linine skepeta. Nuvalę palikite išdžiūti. Išdžiuvus išvysite muilo plėvelę, ją būtina nuimti. Sausa arba drėgna skepeta šveiskite visą langą, nuvalydami ir plėvelę, iki blizgesio. Viskas!

Keli trumpi priminimai, susiję su galimais mūsų pačių, kartais netyčiom, sukeliamais pažeidimais, kas ir trumpina eksploataciją. Taigi: nesilieskite prie profilio niekuo karštu, stenkitės jo nebraižyti (žinoma, netyčia). Tada ir profilis tarnaus ilgai.

Furnitūros priežiūra

Šioje vietoje daug nesiplėsime, nes ir priežiūra gan paprasta. Ypač tada, jei Jūsų pasirinkti plastikiniai langai – Barborr langai. Nes visos patikimų gamintojų langų dalys yra kokybiškos ir sertifikuotos. Furnitūra – ne išimtis. Tad priežiūra yra paprasta. Trumpai apie ją. Furnitūra – tai lango mechanizmas. Kaip ir kiekvieną mechanizmą, taip ir furnitūros elementus reikia sutepti. Pakaks du kartus į metus, dviejų lašų specialiai tam skirtos alyvos. Taip pat atkreipkite dėmesį į rankenėles. Kartas nuo karto reikia jas paveržti.

Stiklo paketo priežiūra

Stiklo paketas taip pat kaip ir profilis (gal netgi daugiau!) reikalauja valymo. Apie tai yra begalė straipsnių, tad nesiplėsime. Tik pateiksime pagrindinį patarimą: naudokite mikro pluošto skepetą (efektyviau pašalina nešvarumus) ir vandens ir acto mišinį (natūralu ir nekenksminga). Kitas – pagrindinis – aspektas, kalbant apie stiklo paketo priežiūrą, – rasojimas. Patariame rinktis langus su orlaide, nes plastikiniai langai labai gerai izoliuoja aplinką, joje gali kauptis drėgmė. Jei nenorite šio priedo, tiesiog dažniau vėdinkite patalpas. Kitaip langų stiklai, patalpoje susikaupus perteklinei drėgmei, gali rasoti. Tačiau, pasirinkę patikimus gamintojus, kurie teisingai sumontuos langus, galite šios problemos beveik nejausti.

Sandarinimo elementų priežiūra

Jais svarbu rūpintis, nes nuo šios lango dalies itin priklauso garso izoliacija. Labiau, nei nuo kitų. Dulkės gadina itin elastingą sandarinimo elementų medžiagą, todėl svarbu juos atidžiai valyti. Kartą-du metuose. Pirmaisiais metais galima ir porą kartų dažniau. Taip pat naudokite tik tam skirtą valiklį. Pabaigę valyti patepkite šias dalis silikoniniu tepalu ir jos Jums tarnaus ilgai, kaip ir…

…tinkamai prižiūrimi langai!

Taigi, sužinojote pagrindines taisykles, kaip tinkamai eksploatuoti plastikinius langus. Jie, kaip ir bet kuris kitas daiktas, reikalauja priežiūros, o už šeimininkų atidumą ir rūpestį atsidėkoja ilgu ir patikimu tarnavimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.