Tvenkinių kasimas. Naudingi patarimai

tvenkinių kasimasJeigu nusprendėte prie savo namų ar sodybos išsikasti tvenkinį, pirmiausia, turėtumėte tinkamai pasirinkti specialistus, kurie šį darbą jums atliks. Kad būtų lengviau, pasiklauskite pažįstamų ar draugų rekomendacijų, paskaitykite informaciją internete. Būtinai pasidomėkite samdomų darbuotojų patirtimi ir atliktais darbais, nepatingėkite nuvažiuoti apžiūrėti jų iškastų tvenkinių.

Tardamiesi su darbų rangovu dėl tvenkinio kasimo, pasidomėkite ir žemės lyginimo darbais. Iškasta tvenkinio žemė juk turi būti išlyginta, o profesionalūs tvenkinių kasimo specialistai visada tai sutvarko. Tad tariantis su rangovu, rekomenduotina pasiteirauti dėl lygiakraščio planiravimo kaušo. Šios technikos pagalba sutvarkius iškastą žemę, galima iš karto sėti veją ir nereikia jokių papildomų lyginimo darbų. Tokiu atveju jums nereikės samdyti jokios papildomos technikos, tad ir papildomų išlaidų neprireiks.

Tačiau jeigu jūs pageidaujate, kad žemė būtų sustumta į kitą vietą ar iš viso išvežta, tai jau bus visai kiti darbai ir skirtinga paslauga. Šiuo atveju reikalinga netgi visai kita technika. Suprantama, kad papildoma paslauga neįeina į žemės lyginimo kainą, o atlyginama atskirai. Tad prieš sudarydami tvenkinio kasimo sutartį, tiksliai išsiaiškinkite, kokius darbus sutariate atlikti ir vieno aro tvenkinio kasimo kainą. Sužinokite, kiek kainuos technikos atvežimas, ar įskaičiuotas žemės lyginimas ir pan.

Projektuojant tvenkinį, dažnai kyla klausimas, ar pasirinktoje kasimo vietoje laikysis vanduo. Kai kuriose vietovėse atsakyti galima iš karto ir užtikrintai. Tačiau būna ir tokių vietų, kad abejoja netgi tvenkinių specialistai. Tokiu atveju patartina pirmiausia užsakyti ir atlikti bandomuosius gręžinius. Jie padės nustatyti, sklypo gruntą, kokiame gylyje vanduo, ar jis laikysis tvenkinyje ir pan.

Tvenkinių kasimas keičia aplinką ir sklypo reljefą. Jeigu kasamas nedidelis tvenkinys, pavyzdžiui: 10 arų ploto ir 3 metrų gylio, tai apytiksliai bus iškasama apie 2500 kubinių metrų žemės arba 208 sunkvežimiai. Tad suprantama, kad toks kiekis žemių, tikrai paveiks sklypo vaizdą. Be to, kasant tvenkinį, būtina saugoti augalinį žemės sluoksnį. Jį galima panaudoti vėliau, tvarkant iškasto tvenkinio aplinką ir formuojant apželdinimą.

Išsikasę tvenkinį ir sutvarkę sklypo aplinką, kiekvieną šiltą sezoną galėsite mėgautis vandens teikiamais privalumais. Tačiau nepamirškite, kad nuo šiol turėsite ir naujų rūpesčių – tai tvenkinių valymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.