Vartai – svarbus kiemo įrenginys

Vartai, kuriuos pasirenkate montuoti savo kieme – vienas esminių jūsų namų elementų, formuojantis jų fasadą. Vartai pirmiausia turi būti patikimi, saugūs, funkcionalūs, tačiau nepamirškite ir estetinio patrauklumo – siūlomas vartų asortimentas itin gausus, tad visuomet rasite tinkamiausius sprendimus. Kokie – tradiciniai ar stumdomi vartai geriausiai tiks būtent jūsų sumanymams? Kuo automatiniai vartai pranašesni už tradicinius?

vartai

Kodėl verta rinktis stumdomus vartus?

Ilgus metus buvo siūlomi tradiciniai vartai. Tokie vartai iki šiol populiarūs tarp žmonių, vertinančių įmantrias kruopštaus kalvių darbo konstrukcijas ant vartų. Visgi, modernybės šalininkams vartų montavimo specialistai kone vienareikšmiškai teigia, jog verta pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir rinktis stumdomus vartus. Tai lemia šios rūšies vartų patogumas: grįžus namo automobiliu, jums neteks iš jo išlipti, kad įvažiuotumėte į kiemą ar iš jo išvažiuotumėte, nes vartai atsivers automatiškai. Negana to, šiuo metu stumdomi vartai – bene dažniausiai pasirenkama vartų rūšis. Norėdami atverti vartus, galite sutaupyti nemažai vietos – vartai paprasčiausiai pasislenka į šoną, tad nereikia papildomo ploto jų atvėrimui. Jei staigus posūkis į kiemą eina iš siauros gatvelės, tokie vartai – idealus sprendimas. Tokie vartai naudojami tiek privačių, tiek komercinių objektų projektuose. Šių vartų montavimas taip pat neužims itin daug laiko – nuo gamybos ir montavimo iki galutinio rezultato prireiks maždaug mėnesio – nuo 2 iki 5 savaičių.

Į ką pirmiausia atkreipti dėmesį

Norėdami įrengti stumdomus vartus, pirmiausia reikia apskaičiuoti maksimalų vartų plotis, kad jis būtų patogus ir neapsunkintų vartų naudojimo. Atkreipkite dėmesį į tai, jog stumdomi kiemo vartai paprastai sudaryti iš dviejų dalių, tad, jei pravažiavimo plotis – 4 metrai, bendras vartų ilgis turėtų būti maždaug 1,5 metro ilgesnis – taip vartai galės atsidaryti netrukdomi. Stumdomų vartų automatika – taip pat svarbus jų įrengimo aspektas. Laidų išvedžiojimas vartų sutvirtinimui skirto betonavimo metu – atsakingas žingsnis. Būtina atidžiai paruošti sąlygas laidų išvedžiojimui, kad neprireiktų papildomų pastangų vartų atidarymui ar vėliau nekiltų problemų dėl vartų veiklos trikdžių. Stumdomi vartai su automatika kaina priklauso nuo to, kokius laidus prireiks vesti. Tai nurodo vartų automatikos gamintojai, tai pasirinkta automatika turės įtakos ir laidų pasirinkimui.

Kiti svarbūs vartų elementai

Žinoma, kone svarbiausias saugumą užtikrinantis aspektas – vartų patvarumas. Jis priklauso nuo medžiagos, iš kurios bus pagaminti pasirinkti vartai. Dažniausiai vartai būna mediniai, šeimininkui pageidaujant, dekoruojami įvairiomis medinėmis instaliacijomis. Paprastai pasirenkamas vartų užpildas – tai, kuo užpildomas vartų rėmas. Užpildymui gali būti naudojama mediena – vizualiai gražiai vertikaliai ar horizontaliai išdėstomos lentos, vielos tinklas, strypai, galima integruoti ir kalvių darbų elementų. Stumdomų vartų išvaizda tiesiogiai priklauso nuo pačių šeimininkų fantazijos ir, žinoma, meistrų išradingumo. Stumdomi vartai su varteliais – vienas iš dažniausiai pasitaikančių individualių klientų poreikių. Žinoma, jog vartais teks naudotis ne tik į kiemą įvažiuojant automobiliu, tad reiktų pasirūpinti patogiais varteliais, kuriais būtų nesunku patekti į kiemą, grįžtant namo pėsčiomis. Paprastai automatizuoti tik pagrindiniai vartai, kurių pagalba kiemą pasiekia automobilis, tačiau, pasitarus su meistrais, įmanomi įvairūs automatikos sprendimai. Jei jums svarbi vartų kaina, jei turite ribotą sumą pinigų, visuomet verta paieškoti – siūlomi kokybiški stumdomi vartai akcija. Kadangi stumdomi vartai – ilgalaikė investicija – verta pasvarstyti ir palyginti visų didžiausių gamintojų bei pardavėjų siūlomas vartų kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.