Vartų remontas ir jų priežiūra

 

vartų remontas 

Tiek tvoros, tiek garažo vartai yra saugumo garantas Jūsų kieme. Todėl labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir rūpintis. Labai dažnai vartų remontas reikalingas todėl, kad iki tol vartai buvo prižiūrėti neatidžiai. Nors specialistai įspėja, kad tinkamai atliekant reguliarią vartų priežiūrą, ilgus metus galima išvengti sudėtingų ir brangių remontų. Kokias vartų detales reikėtų labiausiai prižiūrėti?

 

Vartų automatika

Jeigu Jūsų vartai automatiniai, vartų automatika yra svarbiausia jų dalis. Tai mechanizmas, kuris atsakingas už vartų judėjimą. Labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti ir naudoti pagal paskirtį, kitaip tokių vartų remontas gali brangiai atsieiti. Dažniausiai automatika sugenda tuomet, kai vartai, kuriuos ji judina, neatitinka automatikos charakteristikos. Pavyzdžiui, mechanizmui kasdien reikia kelti gerokai sunkesnius vartus, nei tai yra numatyta pagal dokumentus.

 

Vartų furnitūra

Labai dažnai vartų furnitūros remontas reikalingas o žiemos. Dažniausiai tai gedimas, kuris pasitaiko slankiojančius vartus įsirengusiems žmonėms. Tokie vartai reikalauja nuolat tinkamai prižiūrėti visus bėgelius ir slankiojimo mechanizmą. Jį reikia tinkamai paruošti žiemai, o po žiemos nuvalyti. Taip pat reguliariai sutepti ir prižiūrėti, kad nerūdytų detalės. Deja, tačiau tokių vartų furnitūros remonto darbai – itin brangūs. Todėl kelis sezonus pamiršus apie slankiojančių vartų mechanizmą, remontas gali būti neišvengiamas. Ir, deja, itin brangus.

 

Vartų pulteliai

Naudojantis automatiniais vartais, dažniausiai pasirenkamas jų valdymas pulteliu. Tai itin patogus ir lengvas valdymo būdas. Nereikia atvykus į namus išlipti iš automobilio vartų atidarymui. Pakanka pultelyje paspausi reikalingus mygtukus. Pulteliu vartai gali būti valdomi patogiu atstumu, tad jau grįžtant namo prie vartų, ko gero, net sustoti nereikės. Tačiau tai svarbi vartų detalė, kurią reikia tinkamai prižiūrėti. Labai svarbu nepalikinėti pultelio lauke per naktį, tuomet kai lyja ar sninga. Taip pat stenkitės jo neprispausti sunkiu daiktu. Tai dažniausi pažeidimai, kurie sustabdo vartų darbą.

 

Kartais žmonės, atvykę pas specialistus, mano, kad jiems reikalingas vartų remontas, nors akivaizdu, kad gedimas tėra pultelio mechanizme. Tai, žinoma, gera žinia. Tačiau pultelio remontas nėra paprastas darbas. Jam reikalingas geras specialistas, kuris ne tik išmanytų vartus, bet ir suprastų atrakinimo mechanizmų veikimo principus. Tokių meistrų kartais tenka gerokai paieškoti ir pultelį remontui vežti netgi į kitą miestą negu yra Jūs gyvenamoji vieta.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.