Virtuvės baldai bendrai svetainės ir virtuvės erdvei: ką turėtume žinoti?

virtuvės baldaiAtskiri kambariai, virtuvė, miegamasis ar vonios kambarys – ilgus amžius gyvavusios namų erdvės skirties ribos ima nykti, įgyvendindamos vientiso gyvenamojo būsto idėjas. Vienas dažniausių sprendimų, sutinkamų beveik visose naujos statybos būstuose – bendra svetainės ir virtuvės erdvė, skatinanti bendrauti su draugais ir šeimos nariais, t. y. suteikti valgomajam naujų spalvų ir daugiau gyvybės. Tiesa, kurdami svajonių interjerą, neišvengiamai susiduriame su naujais sunkumais, kurių aktualiausias – virtuvės baldai, tinkantys ne tik valgomajam, bet ir svetainei.

Jei nežinote, kokie virtuvės baldai atitiks visus jūsų ir jūsų šeimos poreikius, pirmiausia turite susipažinti su auksine bendros erdvės interjero kūrimo taisykle – patalpų ribų trynimas paremtas standartų laužimu ir išskirtinių projektų įgyvendinimu, todėl ir jūsų pasirinkti baldai turi būti modernūs, išsiskiriantys funkcionalumu. Nebijokite maišyti stilių, pvz., medžio krėslus derinti su stiklo staliukais. Originalūs sprendimai pabrėš gyvenamosios erdvės žaismingumą. Architektai primena – atsisakę sienų, laimėsite ploto, t. y. virtuvės ir svetainės erdvė taps kur kas didesnė, todėl galite pagalvoti apie visai šeimai skirtą valgomojo stalą ar minkštus krėslus.

Pasirinkę bendrų erdvių būstą, būsite kur kas daugiau stebimi, pvz., ruošdami maistą galėsite bendrauti su svetainėje esančiais draugais ar namiškiais, todėl ieškokite patogios erdvės maisto ruošimui – puikus sprendimas nedidelis baras ar kiti virtuviniai baldai patalpos viduryje – čia galėsite ruošti maistą ir bendrauti su artimaisiais atsisukę į juos veidu. Be to, ilsėdamiesi galėsite žiūrėti mėgstamą TV laidą ar filmą.

Jei virtuvės ir svetainės erdvė nėra didelė, rinkitės šviesių spalvų apdailą ir pastelinių spalvų baldus. Šie vizualiai padidins mažą būstą. Jei norite išryškinti spalvinius akcentus, pasirinkite ryškiaspalvį stalą, įspūdingą šviestuvą ar margas valgomojo kėdes. Puikus sprendimas – dailus paveikslas ar ryškių žiedų gėlė. Siekdami išlaikyti harmonijos principą, nepersistenkite – susikoncentruokite ties viena erdve, t. y. virtuve arba svetaine. Jei išraiškingais baldais puošite visus namus, neišvengiamai juos sumažinsite. Visuomet vadovaukite požiūriu, tvirtinančiu, kad mažiau yra daugiau.

Pagalvokite apie apšvietimo sistemas. Kadangi bendra virtuvės ir svetainės erdvė sudaro vientisos patalpos įvaizdį, užteks vieno didelio šviestuvo (jį galite kabinti tiek virtuvėje, tiek svetainėje), likusios erdvės apšvietimui rinkitės nedidelius sieninius ar grindinius šviestuvus, suteikiančius erdvei jaukios romantikos.

Ypatingą dėmesį skirkite patalpų švarai ir tvarkai. Bendra virtuvės ir svetainės erdvė tampa traukos centru – čia renkasi visi šeimos nariai ir svečiuojasi draugai, todėl reguliariai valykite dulkes ir šluokite grindis. Nepalikite purvinų indų – jie netinka preciziškai prižiūrimai svetainei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.